DARS za firbce uvaja cestne zavese

Floki

Guru
6. sep 2007
9.937
3.053
113
Pravilno sam tole ne zgleda da bodo na hitro postavili kot je v navadi Darsa. No mogoče par 10m ampak folk bo vseeno zijal in bremzal že prej. Precej hitreje bi bilo nosilec na ograjo namestit direktno na stebriček zajlo čez pa samo zaveso raztegnil.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Najbols bi blo,firbce cepit z poloznico,al pa kar izlocit,no saj se itak sami pofockajo,sam se nekoga,ki jih bo preusmeril in zmeckal tista jajca njihova,ter razrezal voznisko.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.680
263
113
no ja... dvomim da bo kej dost pomagalo... folk bo se bl bulil, če se slučajno kej vidi skoz kaksno špranjo...

DARS pa vprasanje ce bo mel kader za pravocasno postavljanje tega...

radovednost je v cloveski naravi, tko da tega se ne da odpravit kr tko...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.241
5.600
113
Naj najamejo enega isilovca, ki bo mahal s sekiro.Bodo vsi pritisnili na plin.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Par dni nazaj se je možakar skoraj ustavil na avtocesti da je lahko podrobno opazoval kako deluje freza za asfalt.
10.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.982
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
no ja... dvomim da bo kej dost pomagalo... folk bo se bl bulil, če se slučajno kej vidi skoz kaksno špranjo...

DARS pa vprasanje ce bo mel kader za pravocasno postavljanje tega...

radovednost je v cloveski naravi, tko da tega se ne da odpravit kr tko...

Ne leti samo nate ...
Če bo pomagalo? Bo. Pomaga zunaj (kjer so ravno tiliko radovedni), zakaj ne bi pri nas? Saj se tega ni izmisil DARS ... So samo (pravilno) pobrali tisti, kar se je zunaj izkazalo za dobro.
Če so pa vzeli res praktičen sistem in bodo znali uporbaljti, bomo pa videli.

Pa da ne bo pomote: tega ne bodo postavili takoj - šele takrat, ko bodo to dovoljevale razmere (najprej se zavaruje kraj, ne semjo ovirat reševalcev ipd).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.480
5.946
113
pri taščici
Naj se najprej zmenijo kje se bodo vozili na mesto nesrece resevalci in kje darsovci. Tko pa se resevakec prebija po sredini med pasovoma (in jih razriva na odstavni pas) kak km za njo pa darsovc po odstavnem pasu z ivecotom rine nazaj na vozni pas tiste ki so se prej umikali resevalcu
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.982
1.110
113
www.adriamedia.si
Take darsovce je treba samo ignorirat. Sem doživel policaja, ki je počel isto. Je prišel do mene, naprej pa ne ... Je kar lepo po reševalnem pasu na sredini šel naprej ...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Take darsovce je treba samo ignorirat. Sem doživel policaja, ki je počel isto. Je prišel do mene, naprej pa ne ... Je kar lepo po reševalnem pasu na sredini šel naprej ...

Da si malo sposodim temo.

@SJTV1, od kdaj je ze Ruska kapelica na Ljubelju?
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.982
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Take darsovce je treba samo ignorirat. Sem doživel policaja, ki je počel isto. Je prišel do mene, naprej pa ne ... Je kar lepo po reševalnem pasu na sredini šel naprej ...

Da si malo sposodim temo.

@SJTV1, od kdaj je ze Ruska kapelica na Ljubelju?

Človek se zajebe, kaj hočemo ...
redface-1.gif
Sem malo hitel, plus sem ravno bral knjigo o gradnji ljubeljskega tunela, ki so ga gradili taboriščniki v WW2, pa mi je zgleda ostalo v glavi. Bistva zgodbe to ne spremeni.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.407
1.361
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Take darsovce je treba samo ignorirat. Sem doživel policaja, ki je počel isto. Je prišel do mene, naprej pa ne ... Je kar lepo po reševalnem pasu na sredini šel naprej ...

Vsa čast
zmaga.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
764
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Take darsovce je treba samo ignorirat. Sem doživel policaja, ki je počel isto. Je prišel do mene, naprej pa ne ... Je kar lepo po reševalnem pasu na sredini šel naprej ...
Kaj se ******? V zloženki od Darsa imaš lepo opisano, kako pustiti prost reševalni pas, hkrati pa tudi prost odstavni pas. Če ti ne gre, pač ne uporabljaj avtoceste... Specialkarje tudi podiš iz ceste na razrito kolesarsko, pa se drži pravil še ti.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ja, zakon je sicer glup, a jasen: tisti na voznem pasu se morajo pomakniti do skrajnega desnega roba VOZNEGA pasa, tisti na prehitevalnem pa do skrajnega levega roba prehitevalnega pasu. Po DARS-ovi teoriji naj bi tako nastalo med obema kolonama dovolj prostora za prehod reševalnih vozil, odstavni pas pa bi bil prav tako prazen. Kako je v praksi smo pa že veliko obravnavali.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.480
5.946
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Take darsovce je treba samo ignorirat. Sem doživel policaja, ki je počel isto. Je prišel do mene, naprej pa ne ... Je kar lepo po reševalnem pasu na sredini šel naprej ...
Kaj se ******? V zloženki od Darsa imaš lepo opisano, kako pustiti prost reševalni pas, hkrati pa tudi prost odstavni pas. Če ti ne gre, pač ne uporabljaj avtoceste... Specialkarje tudi podiš iz ceste na razrito kolesarsko, pa se drži pravil še ti.
BRAVO
A delas na Darsu, a si ti izumil ta genialen predlog? Potem zagotovo se nisi slisal za meter s katerim lahko meris širine.
Ko bodo gasilci, policaji in resevalci se vozili z motorji bo tvoj predlog izvedljiv. Dokler pa se bodo vozili z avti in kamioni pa POZABI.

Dars je posnel ze precej filmckov za uporabnike AC. Za najbolj odmevno akcijo (reševalni pas) pa ga se nisem videl. Pa naj postavi na desno sleperja, na levo avtobus, vmes pa bos ti peljal gasilski kamion z 90kmh.
bonk.gif

Znajo risati samo na papir. Kot otroci v vrtcu.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.356
2.437
113
še v SLO - ampak komaj
Narobe si razumel XXXLovo sporočilo - al po domače: ju miset de pojnt
tongue-1.gif


Težava je v tem, da nekateri zahtevajo absolutno in striktno upoštevanje pravil, ko pa pridemo do njih samih (ali vrste vozil, ki jih preferirajo) pa so "lastne prilagoditve napačnih in neumnih pravil" dovoljene ozr. celo zaželjene.

Zdaj se bo pa treba odločiti kaj in kako - ali od vseh zahtevati striktno upoštevanje pravil, ali pa, kar je za mene edina prava pot, z enako vnemo opozozarjati na vse napake ozr. nesrečne zakonske ureditve v prometu.
In sem spadajo tako neumnost v pravilu o varnostnem prehodu (neumno je, da se "smeš" umakniti samo do roba voznega pasu), "količki" (ki samo "zakrivajo" dejanski problem) in seveda tudi nevarne kolesarske steze, ki ne izpolnjujejo svoje funkcije ozr. celo predstavljajo dodatni faktor tveganja.

In kot je dotični že zapisal: "Če večina ne upošteva predpisa, omejitve itd. je treba preveriti ali je predpis ozr. omejitev smiselna, izvedljiva in življenjska, ter jo po potrebi prilagodit" naprej moj dodatek: in šele potem zahtevati striktno izvajanje. Ne pa naš pristop, kjer se ubere pot zaostrovanja predpisa in povečanje kazni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.480
5.946
113
pri taščici
Aha, ce pa je v takem konteksu pisal pa ok.
Ampak na alterju je precej voznikov, ki bi kolicke nadomestil z betonsko steno. Samo tako bi nas norce lahko prisilili v voznjo po pravilih. Jaz pa sem dvakrat sel preko havbe ko sem se peljal po kolesarski. (pa sploh nisem bil veliko na kolesu v lj) Pa nisem imel nobenega trikot ali stop znaka. Da o parkiranju vozil in postavljanju znakov na kolesarsko stezo ne pisem.
In potem se kurcimo cez kolesarje na cesti ob cesti pa kolesarska. Pa saj nisem samomorilec da se bom vozil po kolesarski "na polno". Za mamco ki gre iz trgovine je primerna, ko pa s kolesom krsis omejitev hitrosti (v kaksni 30 coni) pa res ne vidim smisla o voznji na polno po kolesarski. Pa tudi ce je 50 omejitev, me na kakšni nepregledni kolesarski s polno cestnih priključkov ne bos videl.

Pozdravljam pa gorenjsko (okoli Cerkelj opazil) izvedbo kolesarske/plocnika. "Meter" širša cesta pa bela crta meter od roba.
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno: