Dacia Jogger

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
875
877
93
Še vulkanizerji so efektiva cca 80 EUR na uro ali več.
Pri 50 EUR ali manj na uro, mora definitivno služit še z zlato maržo na olje in druge zadeve.
Drugo so pa fušarji.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Za moje pojme morajo dvigniti uro in je....
ker to s tem oljem imam grenak priokus.... Sam ga lahko kupim po 10€, mehanik ga pomoje kupi za 5€, meni ga proda za 28€.... grenko, grenko

Pr S.P. mehaniku bi me pomoje prišlo 100€, ampak garancija je garancija....
Vem da se da tudi izven z računom, vendar potem jamstvo do 6 leta odpade....

PS: ali je kdo servisiral v tujini? je ista praksa kot pri nas?
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
875
877
93
V tujini, na zahodu in severu, imaš še višje urne postavke. Ceneje je samo jug ali vzhod.

Jamstva se pa ponavadi vedno dajejo v spregi z obveznim vzdrževanjem pri njih. Razen če vzameš od kake zavarovalnice in pač gledaš, kaj ima slednja v pogojih.
Tudi Toyota 10 let jamstva je pač sprega obvezno vzdrževanje pri njih. To je le nov model vezave kupcev za servisiranje pri njih za 10 let in moraš gledati drobni tekst.
Tovarniške garancije so ponavadi 2 ali tri leta in potem fertik. Ostalo je jamstvo s svojimi pogoji.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Jamstva se pa ponavadi vedno dajejo v spregi z obveznim vzdrževanjem pri njih.

Proizvajalec nudi podaljšano jamstvo z posebnimi pogoji zato, da zasluži več in ne zato, da bi izgubil denar zaradi popravil. Gotovo je nekaj več okvar kot v času garancije, ampak poslovni model je 100 % nastavljen tako, da je zaradi tega profit proizvajalca večji in ne manjši. To potrošniki vse lepo (pre)plačamo preko nekaj dražjega servisiranja in tudi "zlatega" olja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi in LarryClay

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.208
113
Marža je tudi pri original delih. Mann filtri po 7€, originalni po 21€, po možnosti zamenjan filter zraka in kabine na 15.000km.

Znanec je ravno menjal avto, prejšnja generacija Capturja na novega. Na uradnem servisu so mu naredili ponudbo za velik servis. Okoli 1000€ za 1.5dci mašino. Je šel raje kupiti novi avto, starega dal v avtohišo.

Za mojega so tudi na uradni avtohiši zaračunalni skoraj jurja za garnitruo kovinskih platišč, senzorjev in gum. Potem sem nakupil naokoli, peljal montirati do vulkanizerja za pol cene.

V tem jamstu pa se kar nabere za krit nekaj konkretnih popravil če se primerja sp ali pooblaščenca.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Dafuq, potemtakem je servis kateregakoli avta tu nekje 300€... še lani sem imel od pooblaščenca predračun za passata 330€. Pa je vsaj pošten motor, ne pa 1,0 kosilnica :bonk:

nepooblaščenec pa itak naredi enako za nekje pol cene ali kakšno dlako več.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Jeseni so me pri pooblaščencu za kodiaka obrali za 300€. V 3 letih je šlo gor približno za 100%. Preveč vsekakor. Gre pa v pošten motor in pošten avto lih ene toliko predragega olja in lih ene toliko dela kot v 1.0 dacio.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Pisete o 48€/uro pooblascenec. Toliko ima tudi moj mehanik, s.p. Je pa res, da z racunom in da je majster, da ga lahko isces. In se tega zaveda.
 
  • Haha
Reactions: Valhalla

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Pisete o 48€/uro pooblascenec. Toliko ima tudi moj mehanik, s.p. Je pa res, da z racunom in da je majster, da ga lahko isces. In se tega zaveda.
mene ne moti 48€/uro
Tudi moj mehanik ima 30/40€/uro, pa me nič ne moti. Olje mi pa računa 10€/l , pa vem da sluzi tudi na olju.... me ne moti, ker ga mi proda po pošteni ceni.
Tole trojno ceno olja, je pa grenak okus in imaš občutek da so te nategnili....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
ON: Angleži (forum) so mi povedali, da sklopke in vztrajniki crkujejo samo na bencinskih verzijah. Na kombinaciji bencin/plin ni teh težav :cheer:.
Kolikor sem razbral so v UK predvsem samo bencinski modeli, po celinski evropi pa pomoje 3/4 kombinacija bencin/plin.
Koliko je pa procentualno hibridov pa ne vem. Tudi cena hibridov je noro draga, za Dacio:27k€
So pa problemi z dobavo kosov. Da čakajo 8 tednov kose, da jim potem menjajo. Seveda so ta čas brez avta :bonk:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Na VW servisu sami vprašajo če boš prinesel svoje olje (valda se skremžiš da ne, nisem tak klošar). Prvič sem debelo pogledal, zdaj sem mislil da je to praksa tudi na drugih servisih.

V časih ko servis električnega kolesa, brez materiala (če so dobre volje namažejo ketno) ni pod 100 eur jamrate da je menjava olja....koliko že?
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Na VW servisu sami vprašajo če boš prinesel svoje olje (valda se skremžiš da ne, nisem tak klošar). Prvič sem debelo pogledal, zdaj sem mislil da je to praksa tudi na drugih servisih.

V časih ko servis električnega kolesa, brez materiala (če so dobre volje namažejo ketno) ni pod 100 eur jamrate da je menjava olja....koliko že?
Šit, pozabu sem da je to tema na alterju.... Nisem v istem plačilnem razredu, kot ostali 90% alter ekipe..... zato sem pa tudi kupil Dacio in ne Volvota

Če na VW to avtomatsko sprašujejo, zakaj pa ne bi spustili ceno olja na približno normalno ceno? pa bi vseeno služili, pa ga nobeden ne bi nosil.....
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Pozabil si tudi šalterje za hec, sarkazem in ciniziem dat na on. Hotel sem povedat da če to ponuja VW, bi pričakoval da gre enako tudi na ostalih plebejskih znamkah. Zakaj bi spustili ceno olja. Tako lahko vsakemu zaračunaš maksimalno kot lahko in hkrati ne odženeš tistih, ki nosijo svoje olje, ostalim zaračunavaš kolikor lahko.

Leta 2010 sem na saab servisu za olje plačal 170 eur. Pred 15 leti, samo za olje. :bonk: