D7000 avtofokus problem

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
prah se da z lahkoto ocistit, to res ni noben problem. meni se redno prasi senzor, ponavadi ga ocistim, ko zagledam fleke pri zaslonkah nizje od f/5.6, ker potem znajo biti ze kar malce motece.

priporocam pa, da ko menjate objektiv, ugasnete fotoaparat. tudi sam bi se lahko tega bolj drzal, ampak med samo menjavo objektiva, ce je fotoaparat se vedno prizgan, je tudi senzor prizgan in ustvarja svoje staticno polje, posledicno bolj lovi prah, kot bi ga, ce bi bil izklopljen.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
priporocam pa, da ko menjate objektiv, ugasnete fotoaparat. tudi sam bi se lahko tega bolj drzal, ampak med samo menjavo objektiva, ce je fotoaparat se vedno prizgan, je tudi senzor prizgan in ustvarja svoje staticno polje, posledicno bolj lovi prah, kot bi ga, ce bi bil izklopljen.
zmaga.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi: ko menjate objektiv, ugasnete fotoaparat. tudi sam bi se lahko tega bolj drzal, ampak med samo menjavo objektiva, ce je fotoaparat se vedno prizgan, je tudi senzor prizgan in ustvarja svoje staticno polje, posledicno bolj lovi prah, kot bi ga, ce bi bil izklopljen.
Hm.
Ali ni senzor precej 'varno' in neprodušno skrit za zavesicami zaklopa?
O tem nikoli nisem razmišljal, torej le vprašam!
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
428
189
43
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
prah se da z lahkoto ocistit, to res ni noben problem. meni se redno prasi senzor, ponavadi ga ocistim, ko zagledam fleke pri zaslonkah nizje od f/5.6, ker potem znajo biti ze kar malce motece.

Mi zaupaš prosim kaj vse uporabljaš za čiščenje senzorja?
Sem pregooglal in prebral mnogo zadev in mi je nekako najbolje/varno za mokro čiščenje palčke od visible dusthttp://www.visibledust.com/ .
Najbolj me skrbi, da bi spraskal filter na senzorju.
Pri pumpah za razpihavanje prahu me skrbi to, da ko razpihuješ prah, da lahko stvar še poslabšaš in razmečeš prah še po viewfinderju in ostali notranjosti aparata: http://www.visibledust.com/products3.php?pid=503
Obstajajo pa tudi vakumske pločevinke, ki vsesavajo prah: http://www.green-clean.at/en/air-duster-dusting-tools/air-power-tools/
Veliko je teh zadev in težka izbira, sploh, če še nikoli nisi počel tega...
 
Nazadnje urejeno:

ant

Pripravnik
Jaz sem neki časa uporabljal green clean palčke, sedaj pa neke kitajske ponaredke. Priporočam green clean mokro suhe palčke.

Sicer pa menda uporabljajo propilen alkohol pa neprašne papirčke. Propilen alkohol ker menda ne pušča sledi, kot ostali.

LP
 

monsi

Pripravnik
15. feb 2009
40
2
8
Ja, so popravili. Očitno je bilo vse malo zrahljano, sedaj dela super ostre slike.
smile-1.gif
Se je pa malo zavleklo glede na napoved 14 dni, ampak nič hudega, se da lepo zmenit po telefonu.

Glede prahu pa nimam problemov, če je viden pod f/8 in ostane po uporabi funkcije čiščenja v aparatu, uporabim Green Clean mokre suhe palčke. Sem pa tudi uporabil že vatirane palčke za uho
smile-1.gif
, ko je bila kriza in ni bilo nobenega problema.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
eno off vprašanje glede čiščenja leče. A se jo lahko spuca (prstni odtisi) s tistimi robčki, ki so za čiščenje očal k so mal navlaženi ali je bolš opcija da mal dahnem pa s krpico za očala?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Bolje je z vlažnimi, namenskimi robčki. Ko dahneš, nehote naneseš nekoliko maščobe na lečo in čiščenje je manj uspešno.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Tala iz Lidla pomoje niso hlih primerna ane (sicer je fotič na strani narisan), morjo bit prov namenska za leče da ne uničijo premaza?
Wistilni_robki_za_oala_.jpg
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Smrkc pravi:
Tala iz Lidla pomoje niso hlih primerna ane (sicer je fotič na strani narisan), morjo bit prov namenska za leče da ne uničijo premaza?
Wistilni_robki_za_oala_.jpg

saj očala imajo tudi premaz...če ne govoriš ravno o objektivu za 1000 + evrov, se jaz ne bi sekiral...sicer pa, kupi si zaščitni filter...našraufaj ga gor in ne bo panike, tudi če ga pri čiščenju uničiš, objektiv bo ostal brez posledic...pomaga tudi pri padcu objektiva, letečih kamenčkih,
 

monsi

Pripravnik
15. feb 2009
40
2
8
Mene je prišlo okoli 35€. Te pa prej pokličejo, povejo za ceno in vprašajo če se strinjaš.