Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Do marca bo kup novih sevov na katere cepivo ne bo delovalo (skoraj gotovobo kakšen iz držav kje je cepljenje na večji populaciji), tako da potem čez poletje sledi klasična sproščanje in jeseni lockdown in potem cepljenje z novim cepivom spet v saržah po 10k. Skratka nikoli končana zgodba. Še teh 14 dni, še teh 14 dni, ... še to cepljenje pa bo!;)

Edina rešitev teh težav je da se postopek od pojavnosti novega "imunega" seva do končnega plasiranja cepiva na tarčno populacijo skrajša na minimum. Dejansko je cilj zaščita ranljivih, ostale je treba pa izpostavit virusu, ki je v obtoku in s tem lahko pridemo do nekega ravnovesja med mutacijami in sezonskim cepljenjem (tako je pri gripi). Če cepiš preveč populacije prehitro, virus prehitro mutira in imaš potem večje težave kot če sploh nebi cepil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Mislim, da bo še ta teden potrjena še Moderna in dobimo še njihovega. Pa navalit moramo na Sputinka V. Ne vem, kaj butli čakajo.
AndY1 ne sedaj butla špilat.
Podprli in zavezali smo se da bomo pristopili k skupnem nakupu cepiv v okviru EU in si nabavljene količine delili sorazmerno po prebivalstvu.
Se pravi, da se nič ne čaka in se dela direktno po načrtu. (Za katerega osebno menim, da je zelo dober).

To, da smo se odločili, da sodelujemo pri temu se mi zdi dobro.
+ tolikokrat se govori v Slo o centralnem naročanju, no tukaj imamo primer centralnega naročanja v EU pa je problem (zelo verjetno smo si uspeli zagotoviti več cepiva in po nižji ceni, kot bi si ga sami)
- s pridružitvijo ne moremo sami naročat cepiv, kar pa ni minus ampak je plus (hitri testi :bonk:)

• cepivo je potrebno registrirat (s tem tudi zelo jasno opredeliti odgovornosti), jaz ne vidim JAZMP pri tem. EMA ga ni registrirala.

Če pogledaš poteke cepljenja v EU, nam gre spodobno dobro (samo poglej kakšno sranje so nekateri pisuni pisali en mesec nazaj o -78°C situaciji).
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Zanimivo. Verjetno imajo že tako zadosti povpraševanja na drugih trgih, ker si ne morejo privoščiti 18 eur/dozo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Tudi pri gripi so 40 letniki na intenzivni in celo umrejo. Tako kot tukaj.

Ampak v veliki večini pri Covidu umirajo 70+.

Prosim, ne se lovit na redke izjeme.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Ok, jasno sedaj.

Je pa še pomeben detalj, EMA samo odločo o vloženi vlogi. Se pravi, vprašanje je pravzaprav, zakaj Gamaleya ni dal vloge.
Še nečesa sem se spomnil - na sodelovanje Astrazeneca-e in Gamaleye, kjer bo (ali že je?) Gamaleya jim pomagala z nadgradnjo cepiva Astrazenice. Verjetno zaradi tega ne vidijo potrebe po samostojnem nastopu na EU trgu.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
SLO-3mesto.png

Ne ena temveč kar dve zgodbi o uspehu na stopničkah!
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113

Sweden’s distinctive Covid strategy nears an end as lockdown proposed
independent.co.uk članek je tipičen primer, ko politiki prevzamejo vlogo epidemiologov. Že videno v Slo.
Rezultati tudi, smo na vrhu morbidne lestvice v Evropi, takoj za Belgijo.


Podobnost s Slo je zgolj naključna... https://necenzurirano.si/clanek/mnenja/dr-fafangel-in-kolegi-zakaj-ste-tiho-840174


28.12 2020 so v Šve parlamentu sprejeli zakon, ki od 10.1 vladi dovoljuje tudi uvesti lockdown.


Glede na to , da so (bili) unikum v prestrašeni Evropi, je bilo logično da so na njih pritisnili taveliki globalisti.

V stilu: se Janez sprašuje, mi smo zaprti že N mesecev, Švedi imajo vse odprto in še ni nikjer videti gore trupel na ulici, ki jih nimajo časa odvažati, a ni to vse skupaj vseeno vsaj malo sumljivo ?


Čeprav je njihova statistika umrlih enaka kot v Slo, DSOji in +80 povprečna starost.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi