Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.332
2.276
113
Končno odkrili Potrča. Brez družine!

potrc 2.jpg
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Pa še vedno njihov vrh smrti niti slučajno ne doseže našega. Njihov max je na 1/4 našega.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ker imajo skandinavske države več skupnega kot balkanska vs skandinavska. Od gostote poseljenosti, običajev, upoštevanja ukrepov, clvec enoclanskih gospodinjstev, klime itd...

Stopnja okužb = X + Y + Z + P+ R + ..... Poskušaš držati čimveč konstant pri primerjavah variable (ukrepov).
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Bom še 100-tič vprašal, pa nihče ne odgovori. Le zakaj. :fredi:

Trigger nemenabijat jest5 AndY1

Ali menite, da bi imela Slovenija s švedskim modelom manj okuženih in mrtvih ali več?

Ali menite, da bi imela Švedska s slovenskim modelom manj okuženih in mrtvih ali več?


Kaj pravite na članek zgoraj, ki sem ga prilepil? Andy je odgovoril po svojem kalupu. Ostali?
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.221
3.374
113
Bom še 100-tič vprašal, pa nihče ne odgovori. Le zakaj. :fredi:

Trigger nemenabijat jest5 AndY1

Ali menite, da bi imela Slovenija s švedskim modelom manj okuženih in mrtvih ali več?

Ali menite, da bi imela Švedska s slovenskim modelom manj okuženih in mrtvih ali več?


Kaj pravite na članek zgoraj, ki sem ga prilepil? Andy je odgovoril po svojem kalupu. Ostali?
Kako ti ni jasno, da s tem "kaj meniš" in "bi bilo" ne veš popolnoma nič. Ne veš in ne moreš vedet kaj bi bilo, če bi nekaj bilo. To so prazna natolcevanja, ki jih lahko obrneš v tisto smer, katera ti paše. Če bi hotel dobiti tisti res pravi rezultat, bi moral v tem trenutku odpreti popolnoma vse kot, da virusa sploh ni. Šele potem bi lahlo delal primerjavo. Dokler pa tega ne narediš je ugibanje, primerjava in napovedovanje povsem brezvezno dejanje.
Drugače pa Slovenija se gre en samosvoj model, da vse, ki smo na čolnu klofuta, češ potopili se bomo, ne zamaši pa luknje skozi katero voda vdira na čoln.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kako ti ni jasno, da s tem "kaj meniš" in "bi bilo" ne veš popolnoma nič. Ne veš in ne moreš vedet kaj bi bilo, če bi nekaj bilo. To so prazna natolcevanja, ki jih lahko obrneš v tisto smer, katera ti paše. Če bi hotel dobiti tisti res pravi rezultat, bi moral v tem trenutku odpreti popolnoma vse kot, da virusa sploh ni. Šele potem bi lahlo delal primerjavo. Dokler pa tega ne narediš je ugibanje, primerjava in napovedovanje povsem brezvezno dejanje.
Drugače pa Slovenija se gre en samosvoj model, da vse, ki smo na čolnu klofuta, češ potopili se bomo, ne zamaši pa luknje skozi katero voda vdira na čoln.

Meni je edina logična stvar korelacija med - manj ukrepov - več svobode - več primerov - več smrti in obratno.

Primerjava med Slovenijo in Švedsko pa se strinjam je nesmiselna.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
Manj glupih ukrepov še ni enako manj smiselnih ukrepov. 10 pravilnih ukrepov je bolje, kot na random nametati 123 bedarij in upati, da bo nekaj pa le držalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1