Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Bom še 100-tič vprašal, pa nihče ne odgovori. Le zakaj. :fredi:

Trigger nemenabijat jest5 AndY1

Ali menite, da bi imela Slovenija s švedskim modelom manj okuženih in mrtvih ali več?

Ali menite, da bi imela Švedska s slovenskim modelom manj okuženih in mrtvih ali več?


Kaj pravite na članek zgoraj, ki sem ga prilepil? Andy je odgovoril po svojem kalupu. Ostali?

Sem že ogromnokrat odgovoril. Stanje nebi bilo dosti drugačno.

Empirični test bo ta in naslednji teden. V kolikor zaradi odprzih trgovin in dejavnosti ne bo nekega občutnega skoka v hospitalizacijah in smrtih, so ukrepi napačno usmerjeni.

S tem da je potrebno vzeti v obzir, da zaradi dolgega zaprtja, so se ljudje v vseh tistih dejavnostih skoncentrirali in zgužvali, ker v "običajnih" razmerah, bi se vsa masa ljudi raztegnila v trgovinah in storitvah preko daljšega časovnega obdobja.

Zaradi mene določeni posamezniki lahko orgazmirate ob palici, vendar je dejstvo, da smo z našim ukrepanjem in strokovnostjo na super 2 mestu po obvladovanju virusa.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Orgazmatorji na švedski model imate popolnoma napačno predstavo o folku, ki ne podpira švedskega modela. Kot da je meni super zaradi omejitev, policijske ure, občin itd. Seveda bi raje bil svoboden, dal froca v šolo, pa šel na per po šihtu. Ampak vem pa, da če ne bi bilo omejitev, če bi se manj držali, bi prej zbolel, več bi jih zbolelo itd.. Saj je faking logično še 3 letnemo otroku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Orgazmatorji na švedski model imate popolnoma napačno predstavo o folku, ki ne podpira švedskega modela. Kot da je meni super zaradi omejitev, policijske ure, občin itd. Seveda bi raje bil svoboden, dal froca v šolo, pa šel na per po šihtu. Ampak vem pa, da če ne bi bilo omejitev, če bi se manj držali, bi prej zbolel, več bi jih zbolelo itd.. Saj je faking logično še 3 letnemo otroku.

Koliko so "zaprte občine" pripomogle k zaustavitvi širjenja?

Koliko so zaprti Big Bangi/Merkurji/Obiji/trgovine z oblačili/... pripomogle k zaustavitvi širjenja virusa?

Koliko je policijska ura pripomogla k zaustavitvi širjenja virusa?

Koliko so maske zunaj v vsakem momentu pripomogle k zaustavitvi širjenja virusa?

Koliko virusa smo zaustavili z ustavitvijo "nenujnih" zdravstvrnih storitev in koliko ljudi smo zaradi tega obsodili na "smrt".
.
.
.
.
.
.

Virus ustvlja distanca in razkuževanje. V zaprtih prostorih pripomore pa tudi maska.

Kdor to razume, bo upošteval, kdor pa ne, mu nobena prepoved ne bo tega vbila v glavo.

Trenuten nabor ukrepov najbolj "jebe" tistih 80+%, kateri se že tako in tako v najboljši možni meri držimo ukrepov.

Da bi kdo v mene rinil, pa že lep čas nisem doživel, ne v trgovini ne kje drugje. Tisti pa kateri se ima željo rinit in gužvat, bo to počel v Mercatorju prav tako kot bi v npr. Merkurju.

Frizeraji, kozmetiki, nohti in podobno, se je pa iz reguliranih in primerno čistih in primerno velikih salonov preselil v domača okolja hiš in stanovanj z vprašljivo higieno in distanco.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.111
113
39
MB
meni pri vsem skupaj samo nekaj ni jasno.

99 % ukrepov je butastih, to je dejstvo. Teh se glede na alter nekaj malega ljudi ne drži.
glavna ukrepa, ki bi naj zamejila širjenje, distanca pa razkuževanje/umivanje rok, oz higiena. tega se glede na alter držijo striktno vsi.

okužbe pa vseeno naraščajo.

meni tu matematika ne špila čist. :sprasujemse:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Razkuževanje rok je pred vstopm v trgovino ZF - tisti dozator nafilajo v ponedeljek in je v petek še ga več kot 3/4, toliko o razkuževanju. In če se folk ne more 1x na pumpico stisnit ali pa samo tačke pomolit pod tisti dozator, me nobeden ne bo prepričal, da pa povsod drugod fura vzorno higieno.

Distanca je ZF.

Maske (oz. pravilna uporaba le teh) je ZF.

Na Alterju pa se vsi vsega striktno držijo, a vsaki dan je nek novi okuženi. Pa se je vsega držal. Striktno. Pravilno. Vedno.

Sanjala svija...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
sicer se večinoma strinjam z vama zgoraj sem bil pa vseeno presenečen ko sem včeraj šofiral po LJ.
zunaj folk še vedno nosi masko. na oko ene 60-70% folka kar me je presenetilo. ful velika cifra ubistvu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Floki

Guru
6. sep 2007
9.900
3.021
113
Sem že ogromnokrat odgovoril. Stanje nebi bilo dosti drugačno.

Empirični test bo ta in naslednji teden. V kolikor zaradi odprzih trgovin in dejavnosti ne bo nekega občutnega skoka v hospitalizacijah in smrtih, so ukrepi napačno usmerjeni.

Ne to ni res. Merodajen podatek bo število okužb in ne hospitalizacij in mrtvih. Ker so v DSO cepili že večji del starostnikov, ki še niso bili okuženi ti pa so predstavljali 55% vseh mrtvih za Covid 19 (podatek do 12 . decembra), enako se bo znižalo pri njih število hospitalizacij zaradi cpljenja. Seveda prva doza ščiti samo 50% je pa verjetnost težkega poteka že po prvi dozi bistveno nižja.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ne to ni res. Merodajen podatek bo število okužb in ne hospitalizacij in mrtvih. Ker so v DSO cepili že večji del starostnikov, ki še niso bili okuženi ti pa so predstavljali 55% vseh mrtvih za Covid 19 (podatek do 12 . decembra), enako se bo znižalo pri njih število hospitalizacij zaradi cpljenja. Seveda prva doza ščiti samo 50% je pa verjetnost težkega poteka že po prvi dozi bistveno nižja.

Če tvoja trditev drži, potem so ukrepi še bolj debilni kot so že.

Namesto da bi zaščitili cca 20.000 ljudi, raje jebemo 2.000.000.

Bravo ukrepi!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.595
113
Ker imajo skandinavske države več skupnega kot balkanska vs skandinavska. Od gostote poseljenosti, običajev, upoštevanja ukrepov, clvec enoclanskih gospodinjstev, klime itd...

Stopnja okužb = X + Y + Z + P+ R + ..... Poskušaš držati čimveč konstant pri primerjavah variable (ukrepov).
V Belgiji je potemtakem več bosancev kot v Bih ?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.900
3.021
113
Če tvoja trditev drži, potem so ukrepi še bolj debilni kot so že.

Namesto da bi zaščitili cca 20.000 ljudi, raje jebemo 2.000.000.

Bravo ukrepi!!

Saj kaj drugega kot to pa delajo trenutno? Problem je edino, ker je cepljenje prostovoljno in se ne boodo vsi cepili. Pa 10 dni traja za prvi odmerek da se kaj pozna oziroma 1 mesec v katerem prejmeš oba.

Sicer pa imaš še 90 tisoč starejših od 80 let ki živijo doma, pa še vsaj 2 krat toliko nad 70 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Problem je edino, ker je cepljenje prostovoljno in se ne boodo vsi cepili. Pa 10 dni traja za prvi odmerek da se kaj pozna oziroma 1 mesec v katerem prejmeš oba.

Sicer pa imaš še 90 tisoč starejših od 80 let ki živijo doma, pa še vsaj 2 krat toliko nad 70 let.
Preprosto. Ta starejsim postavis rok, recimo do 1. marca, do takrat se imajo vsi 70+ moznost cepiti. Reces, po prvem marcu odpiramo drzavo. Kdor bo cepljen, bo ok, kdor pa ne, riskira, da ne bo vse slo, kot si zeli. Pol naj se pa odlocijo.

Ne moremo zdaj biti v nedogled talci te stare generacije, ker oni se pa ne bi cepili. Ze tko smo se za eno leto marsciemu odpovedali na racun medgeneracijske solidarnosti, ampak do zdaj ni bilo niti zdravila niti cepiva in to sprejmes v zakup.
Zdaj, ko to je, je tega konec. Cepite se, preostanek ljudstva mora nazaj zaziveti.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.900
3.021
113
Preprosto. Ta starejsim postavis rok, recimo do 1. marca, do takrat se imajo vsi 70+ moznost cepiti. Reces, po prvem marcu odpiramo drzavo. Kdor bo cepljen, bo ok, kdor pa ne, riskira, da ne bo vse slo, kot si zeli. Pol naj se pa odlocijo.

Ne moremo zdaj biti v nedogled talci te stare generacije, ker oni se pa ne bi cepili. Ze tko smo se za eno leto marsciemu odpovedali na racun medgeneracijske solidarnosti, ampak do zdaj ni bilo niti zdravila niti cepiva in to sprejmes v zakup.
Zdaj, ko to je, je tega konec. Cepite se, preostanek ljudstva mora nazaj zaziveti.

Jaz bi bil še bolj strikten. Če se ne želiš cepit vredu, ampak če se okuži preboleva Covid v DSO in ne v bolnišnici....rezultat je pa znan. Moja soseda je stežnica v domu, njena hči negovalka. Ne bom vseh metal v isti koš, ker ne bi bilo prav ampak glede na odziv zaposlenih v domu je porazno. Tako kot njeno razmišljanje. Ima glavobol in bolečine v mišicah ampak bo šla na šiht, ker že polna plača je krščen duš 80% pa še manj. V domu jih ne testirajo pa bi jih morali 2 x na teden. V ZD, ki ga ima 3 minut naprej se ji pa ne da, ker njej ne bo noben vrtal po možganih sploh pa ne vlada. Cepit se itak ne bo šla.
Takle imamo.....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.553
8.908
113
meni pri vsem skupaj samo nekaj ni jasno.

99 % ukrepov je butastih, to je dejstvo. Teh se glede na alter nekaj malega ljudi ne drži.
glavna ukrepa, ki bi naj zamejila širjenje, distanca pa razkuževanje/umivanje rok, oz higiena. tega se glede na alter držijo striktno vsi.

okužbe pa vseeno naraščajo.

meni tu matematika ne špila čist. :sprasujemse:
Če se greš gužvat v trgovski center pred božičem, je vseen drek, če si prej nosu masko tud v hosti. Tuki matematka ne špila.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Do marca prihaja cca. 16.500 doz Pfizerja na teden. Do marca je to še 120.000 doz. Pa iz vsake flaške potegniti 6 doz cepiva, s čimer avtomatično pridobimo še dodatnih 20% cepljenih. Pa do nadaljnega preiti na samo eno dozo cepiva, saj zdaj ugotavljajo, da daje skoraj 90% zaščito že po prvi dozi. Vir: rtvslo

ampak podatki kažejo, da je zaščita po prvem odmerku okoli 90 odstotkov.
Good enough.



Mislim, da bo še ta teden potrjena še Moderna in dobimo še njihovega. Pa navalit moramo na Sputinka V. Ne vem, kaj butli čakajo.
 
Nazadnje urejeno: