Smešno, če se to res ne bi dogajalo in je prav žalostno. Potrjeno tudi z moje strani. En cepljen dva dni pred šestimi meseci od preboletja 1/1, drugi cepljen 5 dni po šestih mesecih in ima 1/2. Isto cepivo. Stvar je pa taka, da takoj isti dan je pa ta ista oseba tudi imela 1/1.
Na spletni strani še vedno piše tole:
Ključnega pomena pri cepljenju bo predvsem naše zaupanje v varnost in učinkovitost cepiv. Zaupanje pa najprej temelji na jasni in objektivni obveščenosti. Zato smo na tem mestu zbrali najpogostejša vprašanja in odgovore glede cepiv in cepljenja proti covidu-19.
www.cepimose.si
Podatki kažejo, da so osebe po prebolelem covidu-19 večinoma zaščitene več mesecev po okužbi in zelo redko pride do ponovne simptomatske okužbe znotraj obdobja 6 mesecev od začetka bolezni. Zato se pri osebah, ki so covid-19 prebolele, cepljenje lahko varno odloži do 6 mesecev po začetku bolezni.
V obdobju, ko je bilo cepiva zelo malo, je bilo priporočeno, da se cepljenje opravi čim bolj proti koncu tega 6-mesečnega obdobja. S strokovnega stališča se cepljenje lahko opravi, ko oseba ni več akutno bolna, se dobro počuti in je minilo obdobje izolacije. Zaradi predvidene zaščite po preboleli bolezni pa se cepljenje lahko opravi tudi z zamikom in ne takoj po preboleli bolezni.
Cepljenje oseb, ki so prebolele covid-19, se lahko opravi samo z enim odmerkom cepiva proti covidu-19 (ki ima sicer dvoodmerno shemo), priporočljivo v obdobju 6 mesecev od začetka bolezni, a najkasneje v obdobju 8 mesecev. Če je minilo več kot 8 mesecev od začetka bolezni, prebolevnik prejme polno cepljenje (dva odmerka cepiv Pfizer, Moderna ali Vaxzevria, oziroma en odmerek cepiva Janssen).
Naj sodelavec pošlje vprašanje na NIJZ: info@nijz.si