Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Če je kdo pričakoval, da bo kar padlo na nulo, je milo rečeno naiven.
Druga stvar: v vsakem trenutku je cca. 1% ljudi okuženih - ki tega niti ne vejo. Včeraj so naredili 35.000 HAT, to nanese cca. 350 detektiranih in naknadno potrjenih primerov na PCR.
Če to upoštevamo pri odstotku pozitivnih (samo) na PCR, je ta cca. 12,5 %
Glede na to, da se je kar nekaj zadev odprlo (predvsem p šole), nam gre za1x kar ok. Letal pa še nekaj časa ne bo.
1% na HAT je pozitivnih z vključenimi lažno pozitivnimi. Koliko pa je dejansko pozitivnih, pa ni informacija za javnost. Glede na pretekle izkušnje nekje 3x manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
kaj so pri nas samo ti #kriptopiramidnisektasimehikamajbertfarmsdsjajoklan testi?

se testiram s trgovci zdaj že 3x v večji grupi pa še ni bilo nobenega pozitivnega, ne lažno ne zares.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
Sedaj se je izkazalo, da Zakon o nalezljivih boleznih, na katerega se sklicuje vlada pri vseh svojih ukrepih, sploh ne predvideva prepovedi dejavnosti. To bo še veselo na sodiščih. :cool:

eh škoda je že storjena. ti sodišče nič dost ne pomaga.

v imenu zdravja ljudi bojo za marsikaj skozi prste pogledal.

in v imenu zdravja bo marsikater zakon sprejet, ki drugače ne bi bil.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Sedaj se je izkazalo, da Zakon o nalezljivih boleznih, na katerega se sklicuje vlada pri vseh svojih ukrepih, sploh ne predvideva prepovedi dejavnosti. To bo še veselo na sodiščih. :cool:

Zdaj se bo pa izkazalo, da Zdravc sploh ni lagal, ko je trdil, da so gostilne lahko odprte.
Edino kar je zahebal in kar mu je lahko žal je, da je samo vodo pil.

edit: tulifon tipkanje
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Zdaj se bo pa izkazalo, da Zdravc sploh ni lagal, ko je trdil, da so gostilne lahko odprte.
Edino kar je zahebal in kar mu je lahko žal, je da samo vodo pil.
Not, ker niso bili iz istega mehurčka. Tok so se potrudil, pa Zdravc še vedno ni imel kaj iskat v gostilni tudi po tej lepi interpretaciji Zajca. Pred tem je pa inšpektor gostincem, ki jih poznam rekel, da niti njih ne sme videt jest malice za mizami, med tem, ko so imeli odprto dostavo. Pol se pa pejt.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Malo prej sem imel sestanek z nemcem pa smo se še zagovorili glede korone po sestanku. Je rekel da pri njih od decembra so odprte samo trgovine s hrano in da bo tako trenutno še vsaj do 7 marca. Je pa malo po deželah različno tudi glede nato koliko okuženih imajo. Ko sem mu povedal da pri nas so pa prejšnji teden vse trgovine odprli, pa kaj vse je odprto se je samo nasmejal, pa ko je worlddata pogledal koliko imamo okuženih v primerjavi z njimi mu je se mu je mal nasmešek zategnu, še na kameri se je videlo :evil: .
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Malo prej sem imel sestanek z nemcem pa smo se še zagovorili glede korone po sestanku. Je rekel da pri njih od decembra so odprte samo trgovine s hrano in da bo tako trenutno še vsaj do 7 marca. Je pa malo po deželah različno tudi glede nato koliko okuženih imajo. Ko sem mu povedal da pri nas so pa prejšnji teden vse trgovine odprli, pa kaj vse je odprto se je samo nasmejal, pa ko je worlddata pogledal koliko imamo okuženih v primerjavi z njimi mu je se mu je mal nasmešek zategnu, še na kameri se je videlo :evil: .
Te primerjave so itak brezvezne, kaj imamo mi, pa kaj imajo oni. Vsem je skupno le policijska ura in hude kazni kršenja ukrepov in demonstracij. Samo to še narod bremza, da v Evropi poči. In samo to so dejansko ukrepi, ki učinkujejo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Malo prej sem imel sestanek z nemcem pa smo se še zagovorili glede korone po sestanku. Je rekel da pri njih od decembra so odprte samo trgovine s hrano in da bo tako trenutno še vsaj do 7 marca. Je pa malo po deželah različno tudi glede nato koliko okuženih imajo. Ko sem mu povedal da pri nas so pa prejšnji teden vse trgovine odprli, pa kaj vse je odprto se je samo nasmejal, pa ko je worlddata pogledal koliko imamo okuženih v primerjavi z njimi mu je se mu je mal nasmešek zategnu, še na kameri se je videlo :evil: .
Ti si res mazohist.
 
2. okt 2007
3.592
2.033
113
spet nov izračun, mi imamo res neki divji sev, da se dnevno prognoze spreminjajo....

 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Sedaj se je izkazalo, da Zakon o nalezljivih boleznih, na katerega se sklicuje vlada pri vseh svojih ukrepih, sploh ne predvideva prepovedi dejavnosti. To bo še veselo na sodiščih. :cool:
Kakšen link ?

spet nov izračun, mi imamo res neki divji sev, da se dnevno prognoze spreminjajo....

Ne dnevne, urne !