Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
Bom odgovoril z vprašanjem.
A se samo zajebavaš, ali si res tako zabit?

(stvari, ki jo prepevajo že golobi, nima smisla že 1234-tič ponoviti)

vidiš, k ne spremljaš debate!

BojanP je objavil post in napisal - Ja cepljenje je tako malo za brezveze. - in pripel link do Gilbatarja. v smislu, da je cepljenje vzrok za nobenega aktivno okuženega v giblartarju - ker se v članku pohvalijo da je cepljenih že 85% prebivalcev.

in mosserro je tudi vprašal po moji boljši razlagi - torej, sklepa tudi on, da je cepljenje vzrok za nobenega okuženega v giblartarju.

in ker vem, da nisem najbolj pameten, sem ga vprašal ali cepivo preprečuje okužbo ali ne, ker kot cela korona je tudi cepljene ena zmeda.

Ker jest vem, da sem slišal, da jo ne, mi je čudno, da potem 2 uporabnika povezujeta cepljenje s 0 okuženih.

samo to me zanima.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
Zakaj?

Katera sosednja drzava (poleg nas), razen Hrvaske, omogoca vstop brez testiranja za cepljene?



To, kar pocnemo mi in Hrvati, je epidemiolosko gledano, noro.
Ker boš v trenutku, ko boš dobil pikico spremenil ploščo.....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
Sicer bo pa naš koordinator za cepljenje več kot očitno stvar tko zavozil, da je noben več ne bo odvozil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
vidiš, k ne spremljaš debate!

BojanP je objavil post in napisal - Ja cepljenje je tako malo za brezveze. - in pripel link do Gilbatarja. v smislu, da je cepljenje vzrok za nobenega aktivno okuženega v giblartarju - ker se v članku pohvalijo da je cepljenih že 85% prebivalcev.

in mosserro je tudi vprašal po moji boljši razlagi - torej, sklepa tudi on, da je cepljenje vzrok za nobenega okuženega v giblartarju.

in ker vem, da nisem najbolj pameten, sem ga vprašal ali cepivo preprečuje okužbo ali ne, ker kot cela korona je tudi cepljene ena zmeda.

Ker jest vem, da sem slišal, da jo ne, mi je čudno, da potem 2 uporabnika povezujeta cepljenje s 0 okuženih.

samo to me zanima.
Sars-cov2 (virus) pride v telo daleč najpogosteje skozi dihalne poti. Cepljenje tega, da se virusa nadihaš in ti pride do sinusov, ne more preprečiti. To lahko le skafander. Kar pa cepljenje dejansko naredi, je, da prepreči ali vsaj zeeeelo oteži repliciranje virusa (množenje). Ker je virus prisoten v določenih delih telesa, je okužba mogoča. Ker pa je množenje tako otežkočeno, je količina virusa majhna in zaradi tega je v ogromnem procentu prebolevanje asimptomatično ali blago. Prav tako je zaradi majhne količine virusa kužnost cepljenca bistveno manjša kot okuženega necepljenca.

Če potegnemo črt, Gibraltar nima okužb zaradi precepljenosti. Cepljeni lahko širijo naprej minimalne količine virusa, ki pa se slabo množijo v novih gostiteljih, če do tam sploh pridejo, zato pride praktično do izkoreninjenja virusa v tej populaciji. V primeru, da virus nekdo prinese v tako družbo od zunaj, bo morda (ne nujno) prišlo do lokalnega izbruha, ki pa bo zaradi mehanizma iz prejšnjega odstavka praktično v enem ciklu širjenja končan.

TO JE RAZLOG, DA JE PRECEPLJENJE NUJNO!!!!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
Ravno zaradi tega bi se pa moral naš Kacin končno odstranit, tisti, ki ga bo pa zamenjal pa odpret cepljenje za vse, ne pa da se spet spreneveda pred kamerami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in kajpace

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Kako odstranit. Potem bo dobil drugo delovno mesto, in bomo zopet poslušali njegove neumnosti.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Vpraš une, ki so bili cepljeni, če vejo kaj so dobil.

Jaz sem bil tako že davno cepljen v tujini (sem napisal). Moja, njeni in moji starši - vsem so najprej rekli, s čem bodo cepljeni...
MB in LJ, da ne bo pomote... Tako da, vedno morajo povedat preden cepijo...
Razen če je Kaco dal zadnje čase druge "idejne nasvete"... Ne vem, a se mu meša al' kaj?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Jaz sem bil tako že davno cepljen v tujini (sem napisal). Moja, njeni in moji starši - vsem so najprej rekli, s čem bodo cepljeni...
MB in LJ, da ne bo pomote... Tako da, vedno morajo povedat preden cepijo...
Razen če je Kaco dal zadnje čase druge "idejne nasvete"... Ne vem, a se mu meša al' kaj?
Pri nas niso. Niti po emailu, niti po telefonu, niti ko si tja prisel in cakal v vrsti. Sem se malo sprehodil po vrsti, pa vprasal folk, pa nihce ni vedel, zato sem (pravilno) domneval, da je AZ, drugace bi se z veseljem pohvalili oz bi pisalo.
Kasneje me je vodja cepljenja poklical, ce je pridem, sem rekel, da sem se premislil in ga hkrati vprasal, s cem so cepili in mi je komaj izdal, da z AZ.

Hvala lepa za tako transparentnost. Potem pa imej zaupanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pri nas niso. Niti po emailu, niti po telefonu, niti ko si tja prisel in cakal v vrsti. Sem se malo sprehodil po vrsti, pa vprasal folk, pa nihce ni vedel, zato sem (pravilno) domneval, da je AZ, drugace bi se z veseljem pohvalili oz bi pisalo.
Kasneje me je vodja cepljenja poklical, ce je pridem, sem rekel, da sem se premislil in ga hkrati vprasal, s cem so cepili in mi je komaj izdal, da z AZ.

Hvala lepa za tako transparentnost. Potem pa imej zaupanje.
Tako zadevo lahko prijaviš na NIJZ. MORAJO povedat...
Seveda ne boš nič dosegel, ampak...
Take mamo...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
Sars-cov2 (virus) pride v telo daleč najpogosteje skozi dihalne poti. Cepljenje tega, da se virusa nadihaš in ti pride do sinusov, ne more preprečiti. To lahko le skafander. Kar pa cepljenje dejansko naredi, je, da prepreči ali vsaj zeeeelo oteži repliciranje virusa (množenje). Ker je virus prisoten v določenih delih telesa, je okužba mogoča. Ker pa je množenje tako otežkočeno, je količina virusa majhna in zaradi tega je v ogromnem procentu prebolevanje asimptomatično ali blago. Prav tako je zaradi majhne količine virusa kužnost cepljenca bistveno manjša kot okuženega necepljenca.

Če potegnemo črt, Gibraltar nima okužb zaradi precepljenosti. Cepljeni lahko širijo naprej minimalne količine virusa, ki pa se slabo množijo v novih gostiteljih, če do tam sploh pridejo, zato pride praktično do izkoreninjenja virusa v tej populaciji. V primeru, da virus nekdo prinese v tako družbo od zunaj, bo morda (ne nujno) prišlo do lokalnega izbruha, ki pa bo zaradi mehanizma iz prejšnjega odstavka praktično v enem ciklu širjenja končan.

TO JE RAZLOG, DA JE PRECEPLJENJE NUJNO!!!!

no, to sem hotel slisat. ceprav ne vem zakaj si me spraseval ce imam boljso idejo?

torej bojanp napacno sklepa, tko da naj ne siri napacnih info.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Pri nas niso. Niti po emailu, niti po telefonu, niti ko si tja prisel in cakal v vrsti. Sem se malo sprehodil po vrsti, pa vprasal folk, pa nihce ni vedel, zato sem (pravilno) domneval, da je AZ, drugace bi se z veseljem pohvalili oz bi pisalo.
Kasneje me je vodja cepljenja poklical, ce je pridem, sem rekel, da sem se premislil in ga hkrati vprasal, s cem so cepili in mi je komaj izdal, da z AZ.

Hvala lepa za tako transparentnost. Potem pa imej zaupanje.
Vsaj nekaj si pravilno (domnevno) zadel v vsem tem casu.
 
  • Haha
Reactions: BojanP

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
no, to sem hotel slisat. ceprav ne vem zakaj si me spraseval ce imam boljso idejo?

torej bojanp napacno sklepa, tko da naj ne siri napacnih info.
Tvoj post se je bral sarkastično. Če cepljenje ni vzrok, me je zanimalo, če imaš ti boljšo razlago.

BojanP ima čisto prav, ko trdi, da je vzrok za odsotnost okužb precepljenost. To sem ti demonstriral zgoraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Tvoj post se je bral sarkastično. Če cepljenje ni vzrok, me je zanimalo, če imaš ti boljšo razlago.

BojanP ima čisto prav, ko trdi, da je vzrok za odsotnost okužb precepljenost. To sem ti demonstriral zgoraj.

No poskusimo ...

Mogoče je problem to da ima Gibraltar celih 30k prebivalcev in je imel dolgo časa največ mrtvih in največ okuženih na prebivalca na svetu (v njihovem štetju, celih 1300 okuženih -> to je po slovenskem štetju 80k aktivnih okužb). Skratka zaradi vzorca je totalna statistična anomalija. Tudi ko niso cepili nič več kot v "matični" UK, so imeli po enega ali dva primerka covida. Zakaj? Ker so tudi najbolj južen del celinske evrope in so prvi začeli s poletjem in koncem epidemije po naravni poti.

So pa še ena anomalija. Ker ne spadajo v EU, niti ne mejijo na matično državo, so tako ali drugače odrezani od vsega. To je spet isto kot primerjat novo zelandijo z ostalim svetom in jih postavljat za zgled. Pač včasih je dobro da si vukojebina sredi ničesar v katero in iz katere ne more nič, še virus ne.