Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.749
540
113
42
povsod malo
Tole javno cepljenje prvih treh Slovencev je bilo kr neki. En duhovni en direhtor pa ena mamca da ne bo očitkov, da se cepijo prvi izbranci.
Me pa čudi, da se Veliki Vodja Maršal Twito ni nič pohvalil, da se je on tudi že cepil.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Tole javno cepljenje prvih treh Slovencev je bilo kr neki. En duhovni en direhtor pa ena mamca da ne bo očitkov, da se cepijo prvi izbranci.
Me pa čudi, da se Veliki Vodja Maršal Twito ni nič pohvalil, da se je on tudi že cepil.


"S predsednikom vlade Janezom Janšo in predsednikom državnega zbora Igorjem Zorčičem so sicer razmišljali, da bi se za zgled cepili med prvimi, a so presodili, da za to ni potrebe. Glede na razpoložljive podatke namreč v Sloveniji večina ljudi z naklonjenostjo gleda na cepljenje."

Pomoje je boljša opcija, da se omenjeni trije demonstrativno cepijo ko bo cepiva na voljo v zadostni meri vsaj za najbolj ogrožene skupine.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
520
18
18
A če se giblješ zunaj svoje občine (v regiji) z namenom športne dejavnosti rabiš imeti izpolnjen obrazec za prehajanje meja? Se opravičujem za butasto vprašanje, ampak glede na vsakodnevne spremembe sploh ne sledim več... In kakšno dokazilo pokažeš kontroli ob npr. pohodništvu?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Saj ni edini, drugi je število hospitaliziranih in oba morata biti izpolnjena. Tudi če danes nehajo testirat bodo še vedno hospitalizacije.
No seveda, s stevilom novih okuzb na nicli bo padlo tudi stevilo hospitalizacij na 0. Sej to je logicno.

Posledicno ne razumem, zakaj bi bilo potem cepljenje se pogoj za prehanjanje meja (kakrsnihkoli), ce je drzava, iz katere prihajas, brez novih okuzb.
Tako pac kot letos poleti.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.261
2.393
113
Pomurje
Nič ti ne bo, če se greš cepit, itak boš med zadnjimi na vrsti.
Lahko to vzameš kot osvežilno cepljenje na prvo naravno.

Ampak pri tebi je videt klasično slovenceljsko obnašanje z upiranjem vsemu pametnemu in logičnemu.
In pač razlog, zakaj Slovenija ni in nikoli ne bo nova Švica. Ker se v povprečju obnašamo kot bebci.
In potem se čudimo, da nas Slovaki prešišajo v vsemu.
Brezvezen odgovor.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
No seveda, s stevilom novih okuzb na nicli bo padlo tudi stevilo hospitalizacij na 0. Sej to je logicno.

Posledicno ne razumem, zakaj bi bilo potem cepljenje se pogoj za prehanjanje meja (kakrsnihkoli), ce je drzava, iz katere prihajas, brez novih okuzb.
Tako pac kot letos poleti.

Ja to v teoriji drži praksa pa vidimo kakšna je in kako blizu ničle smo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Ja to v teoriji drži praksa pa vidimo kakšna je in kako blizu ničle smo.
No, seveda se nismo blizu nicle, ker credna imunost se ni dosezena. Je pa kolicina prekuzenih dosegla to stopnjo, kjer ze po naravni poti stevilo okuzb zacne padati, ker se virus nima vec toliko moznosti siriti, ker ima dosti bolj omejeno kolicino se neprekuzenih in ker mu prekuzeni ne dovolijo, da bi preko njih preskakoval na druge neokuzene.
Po moji oceni smo cez polovico kolicine imunih ljudi, ki je potrebna za credno imunost za ta virus.

Bo pa za credno imunost potrebna kombinacija prekuzenih in precepljenih. Ne vidim pa razloga, zakaj bi se morali prekuzeni se cepiti.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Mogoče zato ker epidemiologi pravijo da imunost ko preboliš ne traja tako dolgo kot bo s cepljenjem. Zaenkrat velja 3 mesece, bral sem da so v ZDA tudi neke stujije od tistih iz prvega vala, ki naj bi lahko tudi dlje trajala. Če bo, bo to še tokiko bolje za vse.
Zaenkrat pa je doktrina takšna na osnovi katere je pač cepljenje najbolj zanesljivo za omejitev epidemije.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Kolikor sem razumel, 3 mesece trajajo protitelesa. Odziv spominskega imunskega sistema pa je za enkrat tako dolg, odkar virus hara naokoli.
Podobno kot pri SARS-COV1, kjer imajo preboleli se danes odziv spominskega imunskega sistema (killer limfociti), ampak, ker je virus haral leta 2003, lahko recejo, da je za enkrat trajanje imunskega odziva (le) 17 let.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
No, seveda se nismo blizu nicle, ker credna imunost se ni dosezena. Je pa kolicina prekuzenih dosegla to stopnjo, kjer ze po naravni poti stevilo okuzb zacne padati, ker se virus nima vec toliko moznosti siriti, ker ima dosti bolj omejeno kolicino se neprekuzenih in ker mu prekuzeni ne dovolijo, da bi preko njih preskakoval na druge neokuzene.
Po moji oceni smo cez polovico kolicine imunih ljudi, ki je potrebna za credno imunost za ta virus.

Bo pa za credno imunost potrebna kombinacija prekuzenih in precepljenih. Ne vidim pa razloga, zakaj bi se morali prekuzeni se cepiti.

Cepivo (vsaj rna cepiva) naj bi zagotavljalo bistveno daljšo imunost - zaradi targetiranja proteina s katerim se Covid pripne na celico.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Kolikor sem razumel, 3 mesece trajajo protitelesa. Odziv spominskega imunskega sistema pa je za enkrat tako dolg, odkar virus hara naokoli.
Podobno kot pri SARS-COV1, kjer imajo preboleli se danes odziv spominskega imunskega sistema, ampak, ker je virus haral leta 2003, lahko recejo, da je za enkrat trajanje imunskega odziva (le) 17 let.
Samo je treba imeti v glavi, da je ta imunski odziv dokaj počasen(jasno še vedno veliko hitrejši, kot ob prvem kontaktu z virusom) in ti ne garantira, da ne boš zbolel. Ker dolgoročno se ohranja majhno število spominskih celic, le te se znova namnožijo ob sami okužbi. Bo pa vsekakor potek bolezni blažji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.680
5.834
113
No, seveda se nismo blizu nicle, ker credna imunost se ni dosezena. Je pa kolicina prekuzenih dosegla to stopnjo, kjer ze po naravni poti stevilo okuzb zacne padati, ker se virus nima vec toliko moznosti siriti, ker ima dosti bolj omejeno kolicino se neprekuzenih in ker mu prekuzeni ne dovolijo, da bi preko njih preskakoval na druge neokuzene.
Po moji oceni smo cez polovico kolicine imunih ljudi, ki je potrebna za credno imunost za ta virus.

Bo pa za credno imunost potrebna kombinacija prekuzenih in precepljenih. Ne vidim pa razloga, zakaj bi se morali prekuzeni se cepiti.
Who (ministrstvo za resnico) pravi , da čredna imunost več ne obstaja !
Sedaj obstaja samo imunost skozi cepivo.

 

Priponke

  • Ep1BfehXEAIjtOC.jpg
    Ep1BfehXEAIjtOC.jpg
    294,3 KB · Ogledi: 90

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
No seveda, s stevilom novih okuzb na nicli bo padlo tudi stevilo hospitalizacij na 0. Sej to je logicno.

Posledicno ne razumem, zakaj bi bilo potem cepljenje se pogoj za prehanjanje meja (kakrsnihkoli), ce je drzava, iz katere prihajas, brez novih okuzb.
Tako pac kot letos poleti.

Kdor je cepljen garantirano ne širi okužbe in kot tak ne predstavlja tveganja. Okužbe vedno bodo, vsaj še kaksno leto.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Cepivo (vsaj rna cepiva) naj bi zagotavljalo bistveno daljšo imunost - zaradi targetiranja proteina s katerim se Covid pripne na celico.
To je res, ker mRNA sekvenca, ki pride v celico, povzroci, da celica izloca snovi, ki jih imunski sistem prepozna in potem killer limfociti tako celico nevtralizirajo.
Ampak isto se zgodi pri naravni okuzbi. Virus pride v celico, celica izloca snovi, ki so imunskemu sistemu tuje, zato se le-ta odzove. In ko clovek tak virus preboli, si imunski sistem zapomni te izlocke iz prve okuzbe.

Moje mnenje je, da bo in cepivo na naravno prekuzenje, dolgotrajno.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Who (ministrstvo za resnico) pravi , da čredna imunost več ne obstaja !
V primerih kot je gripa, korona virusi in podobna sodrga, je čredna imunost vedno zelo vprašljiva zaradi hitrih mutacij.
Je pa zagotovljena vsaj delna imunost/navskrižna imunost v določeni družini virusov
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
V primerih kot je gripa, korona virusi in podobna sodrga, je čredna imunost vedno zelo vprašljiva zaradi hitrih mutacij.
Je pa zagotovljena vsaj delna imunost/navskrižna imunost v določeni družini virusov
Sej pri Covid-19 je podobno. Vsi tisti, ki so okuzbo preboleli asimptomatsko ali z blagimi simptomi, so verjetno imeli ze navzkrizno imunost in so se aktivirali bolj killer limfociti kot pa protitelesa.
Recimo, jaz sem imel izredno blage simptome in tudi stevilo protiteles sem imel po okuzbi, majhno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A če se giblješ zunaj svoje občine (v regiji) z namenom športne dejavnosti rabiš imeti izpolnjen obrazec za prehajanje meja? Se opravičujem za butasto vprašanje, ampak glede na vsakodnevne spremembe sploh ne sledim več... In kakšno dokazilo pokažeš kontroli ob npr. pohodništvu?
Razen 24. od 12h do 25. ob 21h, ter 31. od 12h do 1.1. do 21h VEDNO rabiš izjavo za prehod občinske meje ZNORAJ regije z namenom izvajanja indivudualne rekreacije ali športa. Ako se ne naredi drukčije!
 
  • Haha
Reactions: bertoncl