Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.506
4.619
113
"Minister za zdravje Tomaž Gantar je premierju Janši poslal odstopno izjavo, ki jo je slednji že poslal v DZ. Funkcijo ministra za zdravje bo začasno opravljal kar Janša sam."

Jao, kje mi žvimo.
Najboljši del mi je bil navedek, da se zahvaljuje Janši za podporo in, da so skupaj opravili pomembno delo. Če je bil cilj reševanje pokojninske blagajne, potem jima je vsekakor uspelo in škoda, da je odstopil. Če pa je bil cilj epidemija,.........
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car in mirsi

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.506
4.619
113
Ostali imajo podobne ukrepe, ki so jih uvedli bistveno kasneje kot Slovenija. Se zavedas, da smo mi ze 2 meseca v lockdownu? Poleg tega ostali niso imeli toliko smrti kljub vsem ukrepom. Kar pomeni, da nekaj delamo slabo, ne glede na politicni odnos. Osebno zase lahko recem, da bi enako kritizirala neprimerne ukrepe katerekoli polizicne opcije, sploh v kombinaciji s taksno retoriko (zuganje, pridiganje) in nacinom dela (poserjejo se na ustavo in pravo) kot trenutna vlada.

Mislim, da smo zaenkrat identificirali kot tezavo neprimerne ukrepe v DSO in zakompliciran sistem bolniske/nadomestila v primeru okuzbe. Ob vseh ostalih ukrepih bi zlahka poskrbeli se za to.
Večina ljudi tukaj je politično popolnoma neopredeljenih (tudi jaz) in kritizira se ukrepe in dejanje vlade kot take. Enako bi bilo ne glede kdo je na vrhu. Samo to Janšistom (ali skrajnim pripadnikom katerekoli politične opcije) ne bo nikoli jasno, ker......Janša.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Glede na to koliko jeze se je nabralo (videno po pisanju)....me bolj kot za Slovenijo skrbi za sovražnika!

Vse kar rabte je en Rogov Pony....pa mal koke od Lićine....

Pol pa stampedo po centru....
Ličina je z Bazenarjem bolj speed mešal, kot pa koko prodajal. No saj za na ponya po LJ bo speed boj primeren kot koka :)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.939
2.512
113
Večina ljudi tukaj je politično popolnoma neopredeljenih (tudi jaz) in kritizira se ukrepe in dejanje vlade kot take. Enako bi bilo ne glede kdo je na vrhu. Samo to Janšistom (ali skrajnim pripadnikom katerekoli politične opcije) ne bo nikoli jasno, ker......Janša.
ali
v takih situacijah bi druga/druge vlade reagirala podobno ali enako. "Glj širše, Evropsko"
Samo to levičarjem ne bo nikoli jasno, ker... sam da je kontra Janši!
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.506
4.619
113
ali
v takih situacijah bi druga/druge vlade reagirala podobno ali enako. "Glj širše, Evropsko"
Samo to levičarjem ne bo nikoli jasno, ker... sam da je kontra Janši!
Pomembne so nianse...podobno niti približno ni enako.
So naredili maksimum za zaščito starejših? Niso.
So naredili maksimum, da se je izobraževanje in gospodarstvo izvajalo kar najdlje možno, kot v tujini, kjer so večinoma šele sedaj šli v zaprtje in bodo potem odprli spet? Niso.
So se ukvarjali predvsem/izključno z epidemijo (ali so poleg nje skušali sumljivo kadrovati, se prerekali počez z vsemi, kradli in obračunavali)? Niso.
So upoštevali stroko pri sprejemu ukrepov? Niso!
So odkrito, jasno, logično komunicirali s prebivalstvom? Niso.

So odgovorni za katastrofalno stanje na vseh področjih? So.

Nisem čisto nič navdušen nad drugo garnituro, ki se ponuja kot alternativa vladi sedaj in bom pisal enako, če bodo ukrepi enako obupni s komunikacijo vred. Čeprav je tale vlada postavila letvico res nizko.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Prvi del....

Lej en takih je moj stari....z unim telefonom za upokojence na 5tipk...sej nima veze...tud če bi mel Ajfona za 999e....bi se on na svoj telefon še zmeram spomnu samo 1x na teden :)

Ampak glej....ker ma določene stacune za fasungo v sosednji občini se je pobrigal....nam v familiji pa po predalih leži tud najmanj 5 starih pametnih delujočih telefonov....bo sedaj nerad pač prešel na tacga kjer bo mogel drsat s prstom po njem :D če bi ga v živo videl kolk mu gre to dejstvo na organ... :valjamse: :cheer:

Dodatno je še naročil pok izjav za prehod občinske meje.....da bo pokrit še tako za tist 1x na teden ko gresta po fasungo al pa kaj tehničnega iskat (dost ustvarja po bajti)....

In pazi....naročil je še SIM adapterje....ker njegov butast telefon ma že nanoSIM.... Ta pameten pa še microSIM...

Vse se da....če se hoče.... In to brez jamranja!

Ane Car
Ja, najlepša je ta, da se oboroži s sto in eno izjavo za upravičen prehod občinske meje. To bo ustavilo širjenje virusa.
In za to gre: ne bo ustavilo virusa, tudi dejstvo ali aplikacijo imaš ali ne, ne bo za 1% spremenilo stanja. Tudi prepoved prehajanja občinskih mej ga ne bo.
Tako da pod črto, so odloki, kot je ta z "obvezno" aplikacijo, samo jebanje odgovornih državljanov v glavo. Tisti, ki jih bk, pa tako ali tako kršijo vse po vrsti in prav tako jebejo odgovorne državljane v glavo. Zdaj je samo še stvar odločitve ali boš jebal ali boš jeben. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.384
3.837
113
Ljubljana
hmpg.net
Minister je premierju Janši poslal odstopno izjavo, ki jo je slednji že poslal v DZ.
Čak a to je normalen postopek.
A ni. najprej ne odprem kuverte, pa se pogovorim pa ....
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.058
3.806
113
Minister je premierju Janši poslal odstopno izjavo, ki jo je slednji že poslal v DZ.
Čak a to je normalen postopek.
A ni. najprej ne odprem kuverte, pa se pogovorim pa ....

Mislim da je nekje vmes še točka iskanje skupnega jezika, tako da ne bo iz tega odstopa nič, ker JJ ne razume leftardščine.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.939
2.512
113
Pomembne so nianse...podobno niti približno ni enako....
"Njemačka je svojim primjerom povukla veći dio Europe u strogi lockdown, te je ušla u spiralu sve oštrijih epidemioloških mjera. Međutim, u Njemačkoj širenje zaraze ubrzava. "
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.179
1.350
113
Poleg tega ostali niso imeli toliko smrti kljub vsem ukrepom.

Neprmerne ukrepe v DSO in zakompliciran sistem bolniske/nadomestila v primeru okuzbe.

Takrat je pri vodenju epidemije že zavladal kaos. V torek, 3. novembra, je zdaj že nekdanja državna sekretarka Tina Bregant z usmeritvami dovolila, da lahko v domovih za starejše delajo tudi okužene osebe, če ne kažejo simptomov.
Vir: necenzurirano.si, vladni dokumenti

S tem je povzrocila kar nekaj novih izbruhov, smrti in nenazadnje tudi stroskov.