Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

2. okt 2007
3.754
2.224
113
Po možnosti tistega s statusom "potrjeno okužen" :evil:

:), na reddit

1608151231641.png
 
  • Haha
Reactions: Matey

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.231
9.416
113
EU
Hotel sem naložiti na Motorolo G1 aplikacijo "ostani zdrav" iz radovednosti, ker ga več ne uporabljam. Ne gre, ker je Android verzija 5. 1 :rolleyes:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Ja, zaradi aplikacije te ne bo kaznoval, ampak te bo kaznoval ker jo nimaš (in ne spadaš med druge izjeme). Če bi jo imel te nebi kaznoval, ker pa jo nimaš, te pa bo.
Še vedno pa me zanima, kako točno te bo policaj preveril, ali aplikacijo imaš ali nimaš????

Tebi osebno bo prste v rit porinil in po barvi na obrazu videl ali jo imaš ali ne. Vse ostale bo pa vprašal.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.747
540
113
42
povsod malo
Hotel sem naložiti na Motorolo G1 aplikacijo "ostani zdrav" iz radovednosti, ker ga več ne uporabljam. Ne gre, ker je Android verzija 5. 1 :rolleyes:
Saj tudi na verziji 10 nekaterim ne dela glede na komentarje v aplikaciji.
P. S. Spet nekaj mutijo z objavo na githubu
Zanimivo je, da se je MJU odločil izvorno kodo objaviti v novem repozitoriju (ostanizdrav-android-1.3.1) namesto, da bi samo posodobil izvornega, kar kaže na zanimiv pristop do uporabe orodja Git. Prav tako koda še od avgusta vsebuje odseke "odstrani pred izdajo", ki sicer niso videti škodljivi, vendar ne vzbujajo zaupanja. V vmesnem času je sicer nemški izvajalec bistveno nadgradil aplikacijo, česar pa verjetno pri nas še nekaj časa ne bomo videli.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.320
5.603
113
:zmaga:

Fajn je tudi, ce imas smucisce v obcini, kjer imas nepremicnino, ki jo moras iti nujno vzdrzevati :fredi:
Ti sploh maš cajt še vzdrževalne videje na jutubu gledat? Delaš do dveh, epidemiološko situacijo rešuješ, razvijaš cepivo in še analiziraš učinke d vitamina. Dober si ej res
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Samo glede vinjet: kako si predstavljate 17.12. "pocenit" vinjeto, ki se prodaja od 1.12.???

Pa če že, bi to morala bit nagrada za stare imetnike vinjete in bi lahko dobil popust zgolj ob predložetvi stare vinjete.

Mimogrede - a so avstrijci naredili kak popust? Ker jaz imam njihovo letno vinjeto pa sem se glih ene 5X gor pa dol peljal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in bertoncl

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.505
4.619
113
Samo glede vinjet: kako si predstavljate 17.12. "pocenit" vinjeto, ki se prodaja od 1.12.???

Pa če že, bi to morala bit nagrada za stare imetnike vinjete in bi lahko dobil popust zgolj ob predložetvi stare vinjete.

Mimogrede - a so avstrijci naredili kak popust? Ker jaz imam njihovo letno vinjeto pa sem se glih ene 5X gor pa dol peljal.
Kot pri večini stvari, ki jih vlada javlja ni problem v sami vsebini (itak je predlog popusta trapast in je jasno, da tu rešitve ni), ampak v komunikaciji. Ne moreš rečt ob vseh omejitvah, ki so bile, da so bile avtoceste prosto dostopne vsem. Pač rečeš jebat ga, tega se ne da izvest, stanje je enako povsod, nikjer ni bilo popustov in čao.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.877
113
Tukaj si lahko preberete o delovanju strokovne skupine. Zaključek okoli tega koliko vlada upošteva stroko lahko potegnete sami.

Samo en highlight:
27. septembra so recimo posamezni člani skupine predlagali, da se za zaščito oskrbovancev v domovih za starejše na štirinajst dni uvede obvezno redno testiranje za vse zaposlene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
Tukaj si lahko preberete o delovanju strokovne skupine. Zaključek okoli tega koliko vlada upošteva stroko lahko potegnete sami.

Samo en highlight:
27. septembra so recimo posamezni člani skupine predlagali, da se za zaščito oskrbovancev v domovih za starejše na štirinajst dni uvede obvezno redno testiranje za vse zaposlene.
To je tudi šalabajzerizem skupine, da posamezni člani nekaj predlagajo. Vsak predlog vladi mora biti enoten s strani celotne skupine, ne pa posameznih članov. Kam pa pridemo, da bi vsak za sebe podajal vladi neka stališča in predloge, brez nekega poenotenja s celotno zasedbo skupine. :bonk:
Sploh pa ne vem, kaj imajo kaj takega predlagati vladi. To bi moral biti predlog skupinam, ki skrbijo za ukrepe v zdravstvenih in oskrbovalnih enotah. Kolikor vem, so nekateri domovi to tudi samoiniciativno izvajali, niso rabili nobenih odobritev s strani vlade.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.516
113

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Če je še kdo, ki dvomi, da vlada dela dobro:

A sedaj vam ni prav da delajo frizerji ?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Če je še kdo, ki dvomi, da vlada dela dobro:


Ah, klasično murgelsko natolcevanje..

/sarcasm off
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.605
-203
113
mas kakšen vir o 30% ddvi in 2x višji prispevki?

ker si ne predstavljam, kako bi plačeval 1200€ prispevkov.