Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Bi si skoraj upal trdit, da od oblasti nakokirana opica dejansko je v mal drugem svetu kot rulja doma na kavčih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.444
9.378
113
Ma kakšne mate to.... Kakšna cenej vinjeta. To bi bla čista populistična neumnost. Vinjeta je pavšal.... Če ne zastopte kaj je pavšal, vam ni pomoči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.552
113
To je isto, kot bi dal v najem stanovanje, potem pa zahteval, da gredo najemniki vsake toliko ven...najemnine pa ne bi vrnil, ker jim je bila pac omogocena nastanitev noter...vendar noter ne bi smeli stanovati.
Halo, na kateri drogi so to, ker take mimosune lahko sproduciras samo, ce si v drugem svetu!
A ti je DARS prepovedal uporabo avtoceste?
A na zavarovalnico si že klical in zahteval znižanje kaska in osnovnega zavarovanja, ker avta nisi smel uporabljati?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Nekateri pa le upoštevajo, če se ne moreš voziti. Triglav mi je na aplikacijo Drajv že drugič naložil po 400 km, tako da imam praktično brez voženj že pridelanih 7% popusta pri zavarovanju. :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Matey

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Glede pripravljenosti cest, plačujemo za uporabo, torej, škodo, ki jo naredimo na cestah. Če je cena enaka, nas morajo samo še prepričat, da je škoda, ki smo jo na cestah naredili z ležanjem na kavču enaka kot lanska ko smo na njih naredili 40k+ km.
Saj škoda je enaka z ležanjem na kavču in vožnjo po AC, če nimaš ravno tovornjaka. NIČ.
Kaj pa unićiš, če se pelješ po AC?
Splužit pa morajo, če se pelje en ali miljon.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
A ti je DARS prepovedal uporabo avtoceste?
A na zavarovalnico si že klical in zahteval znižanje kaska in osnovnega zavarovanja, ker avta nisi smel uporabljati?

Avtocesta mi ni bila prepovedana direktno, ampak hinavsko. Upam, da zastopis, kaj hocem povedat.
Glede zavarovalnice pa tako...avto seveda uporabljam vsak dan, za razliko od avtoceste, ki jo ne smem, saj le ta iz mojega kraja vodi v drugo obcino, a ne?
Torej? A bom sel po avtocesti do konca obcine in potem rikverc nazaj v mojo, samo, da jo bom uporabljal?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.419
15.396
113
Nekateri res ne razumete sistema “naročnine” vezane na časovno obdobje. A taki tudi zahtevate zvišanje naročnine za net, ker ste sedaj več na netu, pa Netflixa, Primea in ostalih zadev?
A na lizing hišo ste že pisali, da vam znižajo obrok za fafing, ker avto samo stoji pred hišo?

Zadeve so vsaj meni povsem jasne a še vedno bi bilo povsem OK, če bi se lahko cena vinjete oz. naslednje vezavo na časovno obdobje malce znižala kot tolažilna nagrada glede na vse sranje letos pa da se lažje vladi odpusti vse te premnoge faile. PR move pa to. Ampak ja, je verjetno bolje dat socialcem pa upokojencem ker njim je pa zdaj finančno gledano zaradi manjših dohodkov RES težko.

Avto je bil pa žal skeširan pred leti tako da leasing hiša žal nima nič s tem, pri zavarovanju bom pa naslednje leto brez dvoma naredil kakšno spremembo ali dve ter tako privarčeval kakšnih 500-600€, če že mora toliko stati. Riziko, da se kaj zgodi, je pri 2.000 prevoženih km definitivno manjši kot pri 40.000. Morda ga pa kar odjavim iz prometa in dam v prešo saj gre tako ali tako za 4 leta staro (in posledično zgonjeno) gajbo iz uvoza, za nadomestek pa si omislim elektroskiro ali pa kupim nov bicikl, tudi za bi bil že čas.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Saj škoda je enaka z ležanjem na kavču in vožnjo po AC, če nimaš ravno tovornjaka. NIČ.
Kaj pa unićiš, če se pelješ po AC?
Splužit pa morajo, če se pelje en ali miljon.

Hebemu sveca i sunce kalajsano - če bi ti v vseh svojih jadikovanjih in nabijanju, tako jedrnato in točno zadel bistvo, ter ne tulil o zarotah*, bi te lahko začel celo resno jemati ...
Si si pa dvignil “bonus” pri meni in te (žal?!?) še ne bom dal na ignore.

* drugače vse OK? Voda, blato ... ker drugače vsepovsod vidiš zarote in zlobno državo in policijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113



Uf tole je bilo pa precej ogabno..
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.605
-203
113
da se vrnem na DARS, lahko bi pa drzava naredila lepo gesto in pocenila AC, saj je ja jasno, da ima folk manj denarja sedaj po dveh mesecih zaprtja.

tko kot so najemodajalci spustili najemnine, tko kot so se obcine odpovedala najemninam, bi se lahko DARS odpovedal dolocenemu procentu vinjete, ker pri vseh milijonih, ki jih imajo, bi kdaj lahko prisli nasproti malemu cloveku.

bila bi lepa gesta, njihova dolznost pa to res ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
O pa še kako ima. Vlada ji je dala mesto vodje khm strokovne skupine, jo tudi brani ob vseh katastrofalnih nastopih in odločitvah. Dodatno izpostavljanje ji je bilo seveda med svojimi kolegi lep plus, da ne omenim, da večini zdravnikom tole stanje hudo ustreza, saj denar kapne ob konkretnemu zmanjšanju dela.

Zakaj so jo volili, mi ni čisto jasno. Ampak tako pač je.

Glede situacije pa verjamem, da komu ustreza, v vsakem poklicu so luftarji, ampak za besedo večina bi si moral pa usta z žajfo umit. Očitno nimaš blage veze, kako poteka delo v zdravstvenih ustanovah sedaj in kako je potekalo prej.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.419
15.396
113
Ali pa če imaš na taki lokaciji kakšnega kolega/kolegico, ki ti "oddaja" sobo in imaš tam prijavljen začasni naslov :cool:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.505
4.619
113
Zakaj so jo volili, mi ni čisto jasno. Ampak tako pač je.

Glede situacije pa verjamem, da komu ustreza, v vsakem poklicu so luftarji, ampak za besedo večina bi si moral pa usta z žajfo umit. Očitno nimaš blage veze, kako poteka delo v zdravstvenih ustanovah sedaj in kako je potekalo prej.
Ja? Kako pa je potekalo prej in sedaj? Prej je bilo lagano, sedaj je pa lagano sportski, ko pacientov ni.
 
  • Haha
Reactions: bertoncl