Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
KillaKHAN Tebi je vseeno na kak način ostaneš doma, veliki večini "navadnih" delavcev pa ni. Itak so na minimalcu, pol pa grozi 80% ali celo 50% plače v času karantene samo zato ker se nisi okužil na šihtu, kjer pa lahko delodajalec (primer bolnice in ZDji) izjavi, da si povsem zaščiten proti covidu in da se v službi sigurno nisi okužil. Da eventualnih odpustov zaradi "ležanja na kavču in vlečenja pomoči" sploh ne omenjam!

To je problem delodajalca in delojemalca. Se strinjam, da je to svinjarija.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113

Pišeš, da je bolana, potem pa prilimaš link o rizičnem stiku. Odloči se.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113

Pri (za to vlado) neobvladljivem širjenju epidemije torej ne gre za neodgovornost ljudi samo po sebi, pač pa za sistemsko pogojeno neodgovornost, ker je podjetja in zaposlene vlada z nerazumno in zapleteno ureditvijo prisilila v to, da se obnašajo tako, kot se. Podjetja seveda niso motivirana, da bi delavce pošiljala domov, saj s tem stroški bolniške padejo nanje, medtem ko okuženi zaposleni še naprej prihajajo na delo, ker se bojijo za službo ali pa se bojijo izpada dohodka, če priznajo, da so se okužili izven delovnega mesta.

Točno tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Em, kolikor mi je znano, se ob potrjeni okužbi s covid-19 izda bolniški list s šifro zadržanosti 08 - izolacija. Nadomestilo znaša 90% povprečne urne postavke, izplačane v preteklem letu in ne gre v breme delodajalca.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.654
498
83
41
povsod malo
Pišeš, da je bolana, potem pa prilimaš link o rizičnem stiku. Odloči se.
Kaj pa hočeš da ti povem? Ne vem v kakšni pravljici živiš ampak realnost je ali delaj ali pa knjižica.
Prilimal sem prvo kar je vrgel guglg. On se je v službi zmenil za delo od doma za tistih 14 dni ona pa te možnosti nima.
Dokler ni odločbe o karanteni si za delodajalca samo prehlajen kljub temu, da imaš vse simptome. Hodi v službo ali tolči plave in bo knjižica. Vlada je že nekajkrat spremenila pravila.
  • od konca septembra: veliki zaostanki pri izdaji karantenskih odločb na ministrstvu za zdravje, nato prenehanje izdaj odločb in njihovo ponovno izdajanje po 25.10.,
  • 9.10.: prehod le še na delno sledenje stikov,
  • 17.10.: sledenje stikov povsem prekinjeno,
  • 26.10.: nov režim testiranja (le za tiste, za katere se pričakuje težji potek bolezni, zaposlene v DSO in bolnišnicah),
  • 6.11.: spremenjen režim testiranja.
Po eni strani je torej vlada zamujala oziroma začasno prenehala z izdajo karantenskih odločb, hkrati pa omejila in nato popolnoma prekinila sledenje stikov okuženih, zaradi česar ljudje s sumom na covid-19 ali z blagimi simptomi niso mogli ostati doma in so se prosto gibali oziroma hodili na delo. Zaposleni niso imeli odločb in se niso mogli testirati, zato so kljub tveganim stikom morali prihajati na delo, saj niso imeli nobenega dokumenta, s katerim bi izkazovali stik in ki bi jim hkrati nalagal obveznost, da ostanejo doma in jim tudi omogočil prejemanje denarnega nadomestila za odsotnost. S tem je vlada povsem izgubila nadzor nad epidemijo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kaj pa hočeš da ti povem? Ne vem v kakšni pravljici živiš ampak realnost je ali delaj ali pa knjižica.
Prilimal sem prvo kar je vrgel guglg. On se je v službi zmenil za delo od doma za tistih 14 dni ona pa te možnosti nima.
Dokler ni odločbe o karanteni si za delodajalca samo prehlajen kljub temu, da imaš vse simptome. Hodi v službo ali tolči plave in bo knjižica. Vlada je že nekajkrat spremenila pravila.
  • od konca septembra: veliki zaostanki pri izdaji karantenskih odločb na ministrstvu za zdravje, nato prenehanje izdaj odločb in njihovo ponovno izdajanje po 25.10.,
  • 9.10.: prehod le še na delno sledenje stikov,
  • 17.10.: sledenje stikov povsem prekinjeno,
  • 26.10.: nov režim testiranja (le za tiste, za katere se pričakuje težji potek bolezni, zaposlene v DSO in bolnišnicah),
  • 6.11.: spremenjen režim testiranja.
Po eni strani je torej vlada zamujala oziroma začasno prenehala z izdajo karantenskih odločb, hkrati pa omejila in nato popolnoma prekinila sledenje stikov okuženih, zaradi česar ljudje s sumom na covid-19 ali z blagimi simptomi niso mogli ostati doma in so se prosto gibali oziroma hodili na delo. Zaposleni niso imeli odločb in se niso mogli testirati, zato so kljub tveganim stikom morali prihajati na delo, saj niso imeli nobenega dokumenta, s katerim bi izkazovali stik in ki bi jim hkrati nalagal obveznost, da ostanejo doma in jim tudi omogočil prejemanje denarnega nadomestila za odsotnost. S tem je vlada povsem izgubila nadzor nad epidemijo.

Isto pri enemu, ki ga poznam me kliče čuj v karanteni sem a bi šel v lekarno pa zdravila pa to. Pridem do njega in njegova komaj na nogah v avto in gre. Nič jasno. Pa mi on veš ona ima covid pa mora v službo al pa knjižica dokler ne dobi odločbe da more bit doma. Ne sme pa v lekarno ker je kužna. :bonk:

Če je komaj na nogah bo dobila bolniško tudi brez odločbe. Če dobi knjižico zaradi bolniške pa delodajalcu delovno inšpekcijo in odškodninsko tožbo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Če je komaj na nogah bo dobila bolniško tudi brez odločbe. Če dobi knjižico zaradi bolniške pa delodajalcu delovno inšpekcijo in odškodninsko tožbo.

Lahko tožim delavca, ki si je na ribičiji poškodoval koleno in ga ne bo delat vsaj 1 leto.

Na bolniški skoraj vsak dan ribi in pridno objavlja na FB, zvečer pa meče pikado (kljub koroni), sedet na delavnem mestu pa ne more.

Ko pride nazaj dobi knjigo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Lahko tožim delavca, ki si je na ribičiji poškodoval koleno in ga ne bo delat vsaj 1 leto.

Na bolniški skoraj vsak dan ribi in pridno objavlja na FB, zvečer pa meče pikado (kljub koroni), sedet na delavnem mestu pa ne more.

Ko pride nazaj dobi knjigo.
Vpraši kameleona, prav da ni problem.