Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ko se govori o teh ukrepih in butasti raji ki jih ne spoštuje.

Tole je tipičen primer prelaganja odgovornosti:
"Če se bomo vsi držali ukrepov, se bodo epidemiološke razmere izboljšale, vdorov v bolnišnice in DSO bo manj, posledično se bo zmanjšal pritisk na bolnišnice in lahko bomo pričeli počasi in nadzorovano sproščati veljavne ukrepe," je povedal Kacin.

Skratka nek povprečen Janez, ki se že 2 mesece drži ukrepov, je krivm ker je šel v soboto k Lojzetu na en (dva, tri) špricar ker ima vsega poln ku...! Zato ljudje umirajo v DSO. To da sistemsko še vedno ni rešitev za DSO, da v njih delajo potrjeno okuženi in da se šele zadnji teden uvaja rutinska testiranja vseh zaposlenih je pa nepomembno.

Vsak ki ima narjeno več kot osnovo šolo in ni režimska ovčica se bo ob taki izjavi uradnega govorca vprašal "določene stvari". In večkrat kot se bo vprašal "določene stvari" bolj mu bo dol viselo za vladne ukrepe in ne moremo mu zamerit.

Me zanima ali je v vladni skupini za covid tudi kakšen družboslovec (pa ne mislim "tistega" obramboslovca), ki bi svetoval tudi kako deluje družba ko ji plasiraš take bedarije. Skratka prelaganje odgovornosti na rajo in ukrepi brez smisla so trenutno glavni problem naše oblasti, ko se odpravi tole bo tudi raja bolj koperativna. Dvomim pa da bo se to kdaj zgodilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in AndY1

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Dejstvo je da so ljudje povsod isto butasti, a vseeno imamo samo mi, ob bistveno strožjih ukrepih, najvišje število umrlih.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Nimajo policijske ure, nimajo omejitve na občine, zunaj imamo maske samo slovenci, pa še to le v bližini ljudi na prostem, čez njihovo mejo greš s samo Entercroatia obrazcem, nazaj grede te sploh ne gledajo. Milina.
Ko si dol, pozabiš na vse grozote, ki jih imamo tukaj.

No, zdaj so nam naši še to vzeli češ, ne boste hodili nekam, kjer je lepše kot tukaj. Vsi boste trpeli. Smo kot Severna Koreja.
Foušivcem pa kar prihaja ob tem.

Zgornji post , 12. nov 2020, situacija čez 19 dni:

"Na Hrvaškem so v zadnjih 24 urah ob 9668 opravljenih testih potrdili 2900 okužb z novim koronavirusom. Umrlo je 75 bolnikov s covidom-19, kar je največ doslej v enem dnevu, je sporočil nacionalni štab civilne zaščite. "
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Proporcionalno za 1x še vedno manj kot mi, pri bistveno milejših ukrepih.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Maske, roke, razdalja. In če je kdo pozitiven on in cela njegova familija v karanteno. Takoj!
Hkrati pa spet 100 izjem. Ena najbolj bednih iz lastne izkušnje recimo, da moja okužena žena mora hodit delat v dom upokojencev, ker primanjkuje kadra. Jaz in otrok brez simptomov pa strogo v karanteni. :bonk: Na poti v službo pa jo ustavi policaj, pa na parkirni rampi mora gumb stisniti, pa tankat si mora iti avto, ...
Hvala bogu so prepovedali javni potniški promet, ker eni zdravstveni delavci so pač kar z vlakom hodli okuženi v službo, ker so morali priti delat ...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Bo JJ raje medije prepovedal, da ne bo kdo kritiziral ukrepov... Ker to, da družinski člani okužene osebe hodijo na šiht pa res ni normalno. In pri tem se sprenevedajo, da s(mo) navadni ljudje krivi vsega, da ne ostanemo v izolaciji itd... Seveda je nekaj tudi takih, ki jim ne bi bilo treba na šiht pa vseeno rinejo, ampak marsikaterega pa šef kar lepo pokliče naj pride delat. Pa ti premisli, a si boš dal masko na nos in plačo dobil, al boš razmišljal o varnosti in ostal doma brez plače.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Bo JJ raje medije prepovedal, da ne bo kdo kritiziral ukrepov... Ker to, da družinski člani okužene osebe hodijo na šiht pa res ni normalno. In pri tem se sprenevedajo, da s(mo) navadni ljudje krivi vsega, da ne ostanemo v izolaciji itd... Seveda je nekaj tudi takih, ki jim ne bi bilo treba na šiht pa vseeno rinejo, ampak marsikaterega pa šef kar lepo pokliče naj pride delat. Pa ti premisli, a si boš dal masko na nos in plačo dobil, al boš razmišljal o varnosti in ostal doma brez plače.
Ne. Krivi so vendar samo levičarji. Kar vprašej ene forumske tepce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Ja. Komuniciranje je največji problem. Zato pa je tako kot je, vsakemu jebenemu sončku je treba posebej lepo in na njemu pravi način povedat. A ti povem kako sem se jaz lotil tega? Od marca nisem gledal niti ene faking tiskovne konference ali oddaje. Prelistaš novice za ukrepi in se jih trudiš čimbolj držat. Zraven te pa boli krščen duš kaj govorijo Kacin, Krek in Janša na tiskovkah.

veš kaj je problem tega, da maš pol preveč časa ... jamranje je lahko pač full time job
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Ko se govori o teh ukrepih in butasti raji ki jih ne spoštuje.

Tole je tipičen primer prelaganja odgovornosti:


Skratka nek povprečen Janez, ki se že 2 mesece drži ukrepov, je krivm ker je šel v soboto k Lojzetu na en (dva, tri) špricar ker ima vsega poln ku...! Zato ljudje umirajo v DSO. To da sistemsko še vedno ni rešitev za DSO, da v njih delajo potrjeno okuženi in da se šele zadnji teden uvaja rutinska testiranja vseh zaposlenih je pa nepomembno.

Vsak ki ima narjeno več kot osnovo šolo in ni režimska ovčica se bo ob taki izjavi uradnega govorca vprašal "določene stvari". In večkrat kot se bo vprašal "določene stvari" bolj mu bo dol viselo za vladne ukrepe in ne moremo mu zamerit.
Jaz se to občasno vprašam, ko slučajno ujamem take debilizme, ker ne gledam medijev.
Ampak veš kaj: dol mi visi za oblast, opozicijo, leve, desne, vijolične, ampak da bi zaradi tega se prenehal obnašat samozaščitno, mi pa tudi na kraj pameti ne pade. Ker zame in moje bližnje mi pa res ne visi dol. Sem izgleda čudak.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Potrebno bi bilo še več represije, a je jasno, da je ne moreš izvajat (kontrolirat), saj nimaš kadra za to.
Nimaš kadra?
Kaj če bi aktivirali še 37a člen in dali vojski policijska pooblastila, (opremo za obvladovanje množic so že nabavili), če še nebi bilo dovolj, pa bi lahko aktivirali in dali policijska pooblastila še gasilcem, pa lovcem, pa smetarjem, pa brezposelnim.... evo kadra kolikor hočeš.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Hkrati pa spet 100 izjem. Ena najbolj bednih iz lastne izkušnje recimo, da moja okužena žena mora hodit delat v dom upokojencev, ker primanjkuje kadra. Jaz in otrok brez simptomov pa strogo v karanteni. :bonk: Na poti v službo pa jo ustavi policaj, pa na parkirni rampi mora gumb stisniti, pa tankat si mora iti avto, ...
Hvala bogu so prepovedali javni potniški promet, ker eni zdravstveni delavci so pač kar z vlakom hodli okuženi v službo, ker so morali priti delat ...
Isto pri enemu, ki ga poznam me kliče čuj v karanteni sem a bi šel v lekarno pa zdravila pa to. Pridem do njega in njegova komaj na nogah v avto in gre. Nič jasno. Pa mi on veš ona ima covid pa mora v službo al pa knjižica dokler ne dobi odločbe da more bit doma. Ne sme pa v lekarno ker je kužna. :bonk:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nimaš kadra?
Kaj če bi aktivirali še 37a člen in dali vojski policijska pooblastila, (opremo za obvladovanje množic so že nabavili), če še nebi bilo dovolj, pa bi lahko aktivirali in dali policijska pooblastila še gasilcem, pa lovcem, pa smetarjem, pa brezposelnim.... evo kadra kolikor hočeš.
Na nek način so inšpektorska pooblastila že dali policajem, redarjem, drugim "zainteresiranim". ;)
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Isto pri enemu, ki ga poznam me kliče čuj v karanteni sem a bi šel v lekarno pa zdravila pa to. Pridem do njega in njegova komaj na nogah v avto in gre. Nič jasno. Pa mi on veš ona ima covid pa mora v službo al pa knjižica dokler ne dobi odločbe da more bit doma. Ne sme pa v lekarno ker je kužna. :bonk:

...ne vem od kdaj rabiš odločbo, da dobiš bolniško, če si bolan.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KillaKHAN Tebi je vseeno na kak način ostaneš doma, veliki večini "navadnih" delavcev pa ni. Itak so na minimalcu, pol pa grozi 80% ali celo 50% plače v času karantene samo zato ker se nisi okužil na šihtu, kjer pa lahko delodajalec (primer bolnice in ZDji) izjavi, da si povsem zaščiten proti covidu in da se v službi sigurno nisi okužil. Da eventualnih odpustov zaradi "ležanja na kavču in vlečenja pomoči" sploh ne omenjam!
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in bizi

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
...ne vem od kdaj rabiš odločbo, da dobiš bolniško, če si bolan.