Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ustavno sodišče je ukazalo, da se morajo ukrepi preverjati vsak teden. Tako da formalno trajajo res samo en teden, potem jih pa avtomatsko podaljšajo še za en teden. Preverjajo pa bolj malo, ker se v enem tednu rezultati ukrepov ne morejo poznati.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.589
-215
113
Pa saj to je bilo valda jasno, da bodo določeni ukrepi trajali vsaj cca. en mesec in da samo pravijo, da bodo enotedenski pa da bomo potem videli kako naprej. Jaz sem že par tednov nazaj pričakoval veljavnost teh ukrepov za čez bolj kot ne cel november in kaže, da se nisem kaj preveč zmotil :\

ja, spomladi je delovalo. zdele pa očitno ne bo. ali pa hočejo da navidezno ne deluje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.903
2.505
113
...Tem papkom ni in ni jasno, da se bo virus sprehodil čez vse nas. Ne da se ga ustaviti. Zapiranja ne pomagajo, ukinitev šol ne pomaga, maske ne pomagajo, policijska ura ne pomaga. Virus se, očitno, širi aerosolno. ...

Kot navodila:
virus se širi aerosolno - imaš razkužila. Zakaj?
se bo sprehodil čez nas - pa še vedno se razkožuješ, nosiš masko in se vedeš zaščitniško. ZAKAJ?
kako preprečiti aerosolno širjenje? da greš z psom na PAG? In tja, kjer je stanje slabše. Ali odneseš dol ali prineseš nazaj.


1605094409954.png



''I'm watching You'' by KameleON
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.532
920
113
Saj se je že spomladi videlo, da je tistih "samo 14dni" potem bilo najmanj 2 meseca.

Je pa današnja številka "zanimiva". Ali zadnji (že precej strogi) ukrepi ne delujejo ali pa fino nategujejo narod......
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Kot navodila:
virus se širi aerosolno - imaš razkužila. Zakaj?
se bo sprehodil čez nas - pa še vedno se razkožuješ, nosiš masko in se vedeš zaščitniško. ZAKAJ?
kako preprečiti aerosolno širjenje? da greš z psom na PAG? In tja, kjer je stanje slabše. Ali odneseš dol ali prineseš nazaj.


Poglej priponko 37898


''I'm watching You'' by KameleON
Sploh ne vem, kaj bi rad povedal.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Jaz utrujam? Utrujajo fovšivci, ker se imamo nekam za umaknit iz te norije.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.437
1.873
113
Naslednja runda nas bo brez dvoma čakala, če bodo spet tako veličastno razglasili zmago nad virusom kot so jo prejšnjič. Folk si bo enostabno moral vbit v betice, da neglede na to kaj Janša ali Kacin rečeta, virus ostaja in da si pač ni tak teżko nabit tiste maske gor na lape kadar greš v kako gužvo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in jonny77

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Tole sem že nekajkrat zasledil, ampak ne poznam podrobnosti. Lahko poveš več, kaj točno se spreminja?
PCR teste so delali vsem sumljivim beri kašljaš test ni važno ali je prehlad ali korona. Test. Potem so spremenili samo tistim ki spadajo med ogrožene +65 let, kronični bolniki, zdravstveno osebje... zdaj je baje! spet vsem po spisku. Nekaj govorijo, da lahko maksimalno naredimo 9000 testov na dan ampak zabaše se pri birokraciji ker se 2020 še vedno dela na ročni vnos in imaš zamika do obveščanja pozitivnih 36-48 ur.
Vse jasno? Ni? ni panike saj večini ni.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.008
3.522
113
41
Lj
Danes ko sem šelj po Ljubljani ni blo dejansko nobenega zunaj zaradi temperatur, tako da če bodo kakšni ukrepi v smislu prepovedano zbiranje zunaj in podobno, potem bom vedel da je naječji bullshit. Okužbe zdaj se širijo edino še na delovnih mestih, tistih se pa ne upajo tikat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
PCR teste so delali vsem sumljivim beri kašljaš test ni važno ali je prehlad ali korona. Test. Potem so spremenili samo tistim ki spadajo med ogrožene +65 let, kronični bolniki, zdravstveno osebje... zdaj je baje! spet vsem po spisku. Nekaj govorijo, da lahko maksimalno naredimo 9000 testov na dan ampak zabaše se pri birokraciji ker se 2020 še vedno dela na ročni vnos in imaš zamika do obveščanja pozitivnih 36-48 ur.
Vse jasno? Ni? ni panike saj večini ni.
Jasno. Ampak ti si pisal da se spreminjajo testi, dejansko pa spreminja vzorec/metodologija.

Vse jasno? :D