Covid-19 Covid-19 Nacionalna raziskava

Koliko % prekuzenost (test na proti telesa) pricakujete, da bo pokazala raziskava?

  • 1-5%

    Glasovi: 25 42,4%
  • 6-10%

    Glasovi: 12 20,3%
  • 11-15%

    Glasovi: 9 15,3%
  • 16-20%

    Glasovi: 4 6,8%
  • 21-30%

    Glasovi: 9 15,3%

  • Skupaj glasov
    59
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Koliko večji pa je % samomorov kot lani v temu času?

A spike in suicides triggered by Covid-19 lockdowns is expected to exceed deaths from the actual virus by a factor of 10 in Australia, according to researchers from Sydney University’s Brain and Mind Center, who published their findings on Thursday.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.329
113
Ne delam statistike, samo domnevam.

Aha, ok, domneve torej, hvala za iskrenost.

Kar se pa ostalih zadev tiče pa vem kako zoprno je to. Sem med tistimi, ki imajo zdaj zaradi spremenjenega načina dela zdravstva komplikacije pri reševanju določenih zadev ampak se zadeve hvala bogu počasi spravljajo nazaj na prvotni tir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.329
113
AndY1 - hvala za info ampak mene je glede na pisanje mirsija zanimalo stanje v Sloveniji. Tnx anyway, nič narobe če izvem še kaj dodatnega :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sorry tole je meni vse na mestu. V zaprtem prostoru se iz menja veliko potnikov. Razkuzis roke, da ne oplets z bacili po stangah, če si kuzen. Pred izstopom pa zato, da če si zdrav in si pobral kakšne bacile na roke, jih spraviš dol, preden se npr zunaj povrtas po nosu, pomencas oko...

Razdalja do voznika, logično. Zaščititi svoje zaposlene.

Se kaj?
Upam, da se ne voziš v službo z javnim prevozom, da boš na postaji čakal pol šihta na avtobus, v katerem bo manj kot 17 potnikov. :cool:
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Upam, da se ne voziš v službo z javnim prevozom, da boš na postaji čakal pol šihta na avtobus, v katerem bo manj kot 17 potnikov. :cool:

Jaz sem nad javnim potniškim prometom obupal že pred leti. Se vozim celo leto s kolesom v službo, ko je dež pa si deliva avto s partnerko. Manj živcev in kilogramov, več zdravja in kondicije. Pri LPP ni problem Corona. Problem je že LPP sam po sebi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in 8888

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.329
113
Saj že deset let pisarite o samomoru podizvajalca v Stožicah. Upam, da boste naslednjih deset let pisali o samomoru avtoprevoznice, ki je obupala zaradi ukrepov. :jok:

Samomor neizplačanega podjetnika zaradi pohlepa nategunskega mafijskega LJ župana Jankovića enačiš z domnevnim samomorom osebe, ki naj bi obupala zaradi epidemijskih oz pandemijskih protiukrepov države, kakršni so se v še večjem ali rahlo manjšem merilu izvajali praktično po celotnem planetu? Zakaj nisem presenečen...

BTW - katera pa je ta oseba iz avtoprevozništva, ki naj bi storila samomor iz obupa zaradi ukrepov? vir?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.353
2.280
113

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.353
2.280
113
Še ena nacionalna raziskava:
Število umrli zaradi lock downa (samomori, propadi poslovanje, zapoznelo zdravljenje, neizpuljeni zobje,...)
VS
Število smrti zaradi neupeljanih okrepov Lock down, solidarna pomoč vsakemu jebeštrga..., vsakemu podjetniku, plačani prispevki...) zaradi virusa.

Pazite. Ukrep je bil tudi finančna pomoč študentom violine v tujini.
Kdo od podjetnikov ali upokojencev so bo ubil zaradi podarjenega denarja?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Samomor neizplačanega podjetnika zaradi pohlepa nategunskega mafijskega LJ župana Jankovića enačiš z domnevnim samomorom osebe, ki naj bi obupala zaradi epidemijskih oz pandemijskih protiukrepov države, kakršni so se v še večjem ali rahlo manjšem merilu izvajali praktično po celotnem planetu? Zakaj nisem presenečen...

BTW - katera pa je ta oseba iz avtoprevozništva, ki naj bi storila samomor iz obupa zaradi ukrepov? vir?
Žalostno, da po toliko letih še vedno ne ločiš Mola od Grepa. :nigladek:
Tu imaš nekaj. Na drugem mestu je govoril o konkretni avtoprevoznici

Peter Pišek iz Obrtne zbornice pa opozarja, da o vladnih obljubah o likvidnostnih kreditih ni nič: "Zadeva bi morala iti takoj v proceduro. Vojaške komande – danes rečeno, jutri storjeno. Ni časa!"
Opozarja na stiske avtoprevoznikov: "Prišlo je do samomorov, porast antidepresivov je v Sloveniji 1000-odstoten. Jaz dva meseca skoraj ne spim, od adrenalina, od problemov, svojih ter problemov drugih, ki jih prenašajo na tebe."
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.353
2.280
113
Avtoprevoznki so bili bogovi, ko je bil tam Klobasa!
Naj se javijo k njemu, če rabijo pomoč.
Avtoprevozniki so med najbogatejšimi privatniki!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.329
113
Žalostno, da po toliko letih še vedno ne ločiš Mola od Grepa. :nigladek:

Ja, zadeva je popolnoma ločljiva in absolutno nepovezana. Tako kot oba Jankovićeva sinova poslujeta povsem samostojno, nepovezano z očetom :valjamse::nigladek:

Tu imaš nekaj. Na drugem mestu je govoril o konkretni avtoprevoznici
Opozarja na stiske avtoprevoznikov: "Prišlo je do samomorov, porast antidepresivov je v Sloveniji 1000-odstoten. Jaz dva meseca skoraj ne spim, od adrenalina, od problemov, svojih ter problemov drugih, ki jih prenašajo na tebe."

Ta članek sem prebral že prej. "Prišlo je do samomorov" zaradi ukrepov je pa nekaj podobnega kot to, da je v modi da se skorajda vse smrti pripiše corona virusu. O konkretni avtoprevoznici pa nisem uspel najti nič konkretnega. In pa še enkrat - tudi če se je kakšna nesrečnica res ubila, ker je popustila pritiskom pandemijskih protiukrepov, je to neprimerljivo s samomorom zaradi goljufije, ko te nekdo ne izplača za opravljeno delo in greš v bankrot.

edit: typo
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.