Covid-19 Covid-19 Nacionalna raziskava 2

Koliko % prekuzenost (test na proti telesa) pricakujete, da bo pokazala raziskava?

  • 1-5%

    Glasovi: 5 11,6%
  • 6-10%

    Glasovi: 12 27,9%
  • 11-15%

    Glasovi: 12 27,9%
  • 16-20%

    Glasovi: 8 18,6%
  • 21-30%

    Glasovi: 3 7,0%
  • 31+%

    Glasovi: 3 7,0%

  • Skupaj glasov
    43

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ne, za mene je zaplet, ko je potrebna zdravniška pomoč, hospitalizacija.

Potem je pri prehladu tudi za tebe zaplet, ko ima nekdo vročino in je bogi nekaj dni? ali pa pri gripi?

Si spet pokukal iz svoje luknje in zacel z nebulozami?

Zapleti koronavirusa zakadi katerih so ljudje v bolnisnici so kaj druga kot glavobol. Naprimer za zacetek respiratorna odpoved, ledvična odpoved (tudi zaradi neobvladane vrocine in posledicne dehidracije), tromboembolizmi, presnovne motnje itd. In procentualno je delez zapletov v primerjavi z gripo konkretno vecji, kar pricajo stevilke lezecih.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
A100% nas je že bilo okuženih, al kaj je tale matematka?
Sem napisal zaenkrat. Sicer pa končna cifra sigurno ne bo prišla pod 99,0%, glede na to da smo v drugem valu predvsem skrbeli za okuževanje najbolj rizičnih. Končna cifra bo: 99% ljudi sploh ni imelo zapletov, kljub vsem možnim spremljevalnim boleznim.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.412
6.557
113
Si spet pokukal iz svoje luknje in zacel z nebulozami?

Zapleti koronavirusa zakadi katerih so ljudje v bolnisnici so kaj druga kot glavobol. Naprimer za zacetek respiratorna odpoved, ledvična odpoved (tudi zaradi neobvladane vrocine in posledicne dehidracije), tromboembolizmi, presnovne motnje itd. In procentualno je delez zapletov v primerjavi z gripo konkretno vecji, kar pricajo stevilke lezecih.

In kolikšen % je takšnih? Seveda ne ravni celotne populacije in ne samo rizičnih skupin.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Hospitalizirani (skupaj) 7.353
Torej 735.000 okuženih ?
Ob predpostavki, da so vsi šteti hospitalizirani ležali tam zaradi covida. Ne pa tudi takšni zaradi drugih bolezni in bili hkrati le okuženi z covidom, pri čemer sam covid ni imel vpliva na bolezen. Pod mrtve že štejemo vse, ne glede na resničen vzrok smrti. Ali hospitalizirane tudi štejemo tako?
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113
Kaj je za tebe zaplet?
Karkoli kar te onesposobi za več dni, ter če imaš posledice tudi po ozdravitvi.
Zate je zgleda zaplet samo priklop na kisik, ali pa še to ne.
Ne, za mene je zaplet, ko je potrebna zdravniška pomoč, hospitalizacija.
Potem je pri prehladu tudi za tebe zaplet, ko ima nekdo vročino in je bogi nekaj dni? ali pa pri gripi?
Zakaj je zaplet pri kovidu za tebe hujši, kot pri prehladu/gripi?
izguba okusa je za tebe zaplet? boleča glava? kašelj? vročina?
Ko se ravno menita kaj je zaplet in kaj ne - ali tole lahko spada pod zaplete? Jaz bi rekel - v kolikor napisano res drži - da ja.

Dokazano je tudi, da imajo mlajši ljudje, ki so preboleli samo blago obliko covida 19, v naslednjih mesecih večje tveganje za možgansko kap. Ne gre torej le za akutno stopnjo, ampak med drugim za to, kar se dogaja pozneje. Bolniki poročajo tudi o kar precejšnjih težavah s spominom in koncentracijo po preboleli okužbi, kar lahko povezujemo s prizadetostjo centra za voh v možganih. Znano je, da je v akutni stopnji bolezni pogosto prizadet vonj, centra za voh in spomin pa sta zelo blizu skupaj. Možno je torej, da virus prizadene ob centru za voh tudi center za spomin.
Vir: https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-...-poznejsimi-zapleti-covida-19-ne-sciti/535943
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.412
6.557
113
Zato sem prej izrecno rekel, da me zanima generalna statistika in ne teh rizičnih skupin.
Valda če bomo šli gledat statistiko bolnikov nad 115 let s pridruženimi boleznimi je % komplikacij pri teh verjetno 99%

Pri 5 letnikih pa verjetno 0.00001% ?

Sprašuje se o generalnem %, ne specifiki.

Blackjack a naekrat smo pa v "semper fi" mentaliteti? Ko pa se je za Chrisa moralo dati 2mio pa je lepo reklo zdravstvo znajdite se sami, mi smo tukaj naredili, kar lahko. Pa se je šlo za nekaj letnega otroka.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Blackjack a naekrat smo pa v "semper fi" mentaliteti? Ko pa se je za Chrisa moralo dati 2mio pa je lepo reklo zdravstvo znajdite se sami, mi smo tukaj naredili, kar lahko. Pa se je šlo za nekaj letnega otroka.

Razjasni si osnovne pojme preden z raznimi "semper fi" vlozki klamfas neumnosti. Za zacetek zaplet in smrt ni enako.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.412
6.557
113
Torej se podaljšjuje življenje za vsako mero, čeprav se gre že za "pol mrtvega človeka", na drugi strani pa imamo otroka, ki mu tudi grozi morebitn smrt (oz sigurno življenje kot kripl), če ne prejme primernega zdravljenja.

Za mene je odličtev jasna, komu dajati prednost, večini pa očitno ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in jendomen

Podobne teme

Odgovori
148
Ogledi
13.926