Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
To je drugo od tega kako se prezentira tu jest5, njegov odnos do marsikoga je zaničevalen, daje vtis kot da ima večvrednostni kompleks, spušča se na nizki nivo, ipd...

PS, saj ni edini, ampak je recimo temu edini ki pametuje in hkrati žali. Ponavadi ljudje, ki vedo da nekaj vedo, nimajo take komunikacije, ker so samozavestni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.377
9.812
113
kod Džej-Zija
Darjanče, dve leti se pogovarjamo o maskah. Pa uletiš ti in začneš pametovat z enakimi nebulozami kot pred dvema letoma. Človek bi te že iz čiste frustracije nekam treščil. Ker pa tega ne more, ti nekaj lepega reče. A veš, tako gre to. Pač nimamo vsi neskončnih živceh za poučevanje/vzgojo ljudi s posebnimi potrebami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in Matey

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.377
9.812
113
kod Džej-Zija
Nalepili smo že kupe raziskav, ki kažejo učinkovitost, pa tudi dejstvo, da niso vsemogočne. Ampak, ki si jaći od sudbine in ki ti niko ne može ništa, greš raje brez maske v štacuno trgovke zajebavat, da tako izkažeš svojo moč. Kako naj človeka potem ne prime, da ti v faco ne bi enega Obelixa spustil?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Ja raziskave imajo en veik flaw - humans are not ideal. Če daš ti masko v komoro, prineš na nek senzor, ki je statičen in potem pametuješ o učinkovitosti bo seveda to drugačen rezultat, kot pa če imajo masko deca v šoli, isto, cel dan.

Ne vem no, dostikrat opazujem pajace z maskami, te kirurške nihče ne nosi prav, ker jih niti ne more, če ne drugo mu že žička okoli nosa popusti in začne trosit okoli.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Res pa je, da je boljše maska, kot nič, tudi če je učinkovitost 0.0001%, matematično gledano.

Ampak pri bolezni, kjer je smrtnost 0.01% med zdravo populacijo...ne vem no, če se "splača" računica na račun vseh ostalih, negativnih posledic, posrednih in ne samo od viruska.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Nalepili smo že kupe raziskav, ki kažejo učinkovitost, pa tudi dejstvo, da niso vsemogočne. Ampak, ki si jaći od sudbine in ki ti niko ne može ništa, greš raje brez maske v štacuno trgovke zajebavat, da tako izkažeš svojo moč. Kako naj človeka potem ne prime, da ti v faco ne bi enega Obelixa spustil?
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Omicron v Belgiji (93% novih primerov je omicron), ki zelo dobro precepljena, buster je recimo prejelo 55% populacije:
Okuzbe so v porastu, prav tako hospitalizacije:
1643096293869.png


Npr. hospitalizacije na milijon so ze pred Slovenijo
1643096562577.png
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in darjan

jest5

Guru
18. avg 2007
25.305
-8.456
113
To je drugo od tega kako se prezentira tu jest5, njegov odnos do marsikoga je zaničevalen, daje vtis kot da ima večvrednostni kompleks, spušča se na nizki nivo, ipd...

PS, saj ni edini, ampak je recimo temu edini ki pametuje in hkrati žali. Ponavadi ljudje, ki vedo da nekaj vedo, nimajo take komunikacije, ker so samozavestni.
Darjan, moj odnos je zelo prilagodljiv.
Kot ti jih je že mnogo povedalo v zadnjih 2 letih. Če se ti vedno znova in znova ponavlja ene in iste stvari, ti pa še vedno tupiš ene in iste debilizme, se te preprosto pošlje v 3 mamine luknje. Je čisto preprosto veš.
Z razumnim človekom ni problem debatirati klub različnim mnenjem. Z debili je to nemogoče.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Eh ne mislim sebe, to tam vem da ne misliš resno :srce:

Ampak do "vseh".

V zadnjih 2 letih se je marsikaj glede ukrepov, napovedi, cepiv, zdravljenja, mask, ipd, spremenilo. Kar je takrat veljalo za sveto se je marsikdaj pokazalo kot napaka.
Kdo še danes verjame v maske, predvsem pri omikronu, je naiven.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Čakaj čakaj malo no :)

To je tako, kot tisto da te cepivo 10x bolj zaščiti pred smrtjo. Potem pa vidiš da je razlika (cifra izmišljena) na eni strani 0.005% da umreš na drugi pa 0.0005%.

Ker potem bi lahko nonstop nosili maske, vsako sezono RSV, sigurno bi zaraadi tega preprečili kako okužbo. ali pa celo smrt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Odbor za pravno-etična vprašanja Zdravniške zbornice Slovenije je presodil, da minister za zdravje Janez Poklukar glede zadeve Janssen ni kršil kodeksa zdravniške etike. Odloka, ki je omogočil, da pogoj cepljenosti takoj izpolni vsak, ki je polno cepljen, ni sprejel on, pač pa vlada, so ocenili.

Kako se temu reče?
 
  • Haha
  • Žalosti me
Reactions: mirsi in bizi