Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.130
113
Jaz ne trdim nič. Poznam pa ogromno primerov, ko so se cepljeni in necepljeni okužili od cepljenega gostitelja.

Še enkrat, nisem anticepilec, verjamem stroki in strokovnjakom, vendar pri trenutnih cepivih in situaciji, sem ogromen skeptik.
Jest pa poznam kr neki primerov, ko je cepljeni sicer smrknil, okužil ni pa niti lastne familije. Pozitivno je pokazal šele PCR test, tko da so te ploščice za cepljene bulšit.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.467
1.844
113
na temni strani lune
Jest pa poznam kr neki primerov, ko je cepljeni sicer smrknil, okužil ni pa niti lastne familije. Pozitivno je pokazal šele PCR test, tko da so te ploščice za cepljene bulšit.

Pa tudi necepljenemu marsikdaj ne uspe okužiti niti familje. In kaj naj zdaj z takimi informacijami?

Nekdo trdi, da cepljeni občutno manj širi, zato je bil pozvan k podaji dokazov za tako trditev. Zaenkrat obstaja relativno velika verjetnost, da se okužba primerljivo z necepljenimi lahko širi dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Jest pa poznam kr neki primerov, ko je cepljeni sicer smrknil, okužil ni pa niti lastne familije. Pozitivno je pokazal šele PCR test, tko da so te ploščice za cepljene bulšit.
pri moji ženi je komaj tretji pcr pokazal +, pri vseh simptomih, hagt pa itak vsi negativni. cepljenega boš zelo težko z testom zahaklal, moraš imet dober dan da ga dobiš, da je pozitiven. in če ga je tako težko dobit na testu, potem tudi prenaša ne glih na veliko.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Pa tudi necepljenemu marsikdaj ne uspe okužiti niti familje. In kaj naj zdaj z takimi informacijami?

Nekdo trdi, da cepljeni občutno manj širi, zato je bil pozvan k podaji dokazov za tako trditev. Zaenkrat obstaja relativno velika verjetnost, da se okužba primerljivo z necepljenimi lahko širi dalje.
ti jaz povem za mojo ženo. 2x cepljena, po 4 mesecih od druge doze zbolela, od tamjhne, katera je prinesla iz šole. simtomi so bili: bolečo grlo, kašelj, vročina 38,
gnojni pljunki, boleča pljuča, izguba vonja in okusa, bolečine po sklepih. ob vseh teh simptomih smo bili vsak dan na enem pcr, in komaj tretji dan je pokazal pozitivno, hagt narejeni doma mislim da 6 komadov pa negativno. cepljenega zelo težko najdeš.
odgovor zdravnika je bil, da je na sluznici tako malo virusa, da ga komaj odkriješ, kar je posledica cepiva. torej, cepljeni težko prenaša, razen če mu plombe ližeš ko ga srečaš pred Hoferom.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15 in p4pe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.130
113
pri moji ženi je komaj tretji pcr pokazal +, pri vseh simptomih, hagt pa itak vsi negativni. cepljenega boš zelo težko z testom zahaklal, moraš imet dober dan da ga dobiš, da je pozitiven. in če ga je tako težko dobit na testu, potem tudi prenaša ne glih na veliko.
Ah, to je narobe teste delala. Sej veš vse je isto cepiva so brezveze.
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: SamSvoj in zino

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.919
3.945
113
pri moji ženi je komaj tretji pcr pokazal +, pri vseh simptomih, hagt pa itak vsi negativni. cepljenega boš zelo težko z testom zahaklal, moraš imet dober dan da ga dobiš, da je pozitiven. in če ga je tako težko dobit na testu, potem tudi prenaša ne glih na veliko.

To je možno in zelo verjetno zaradi tega ker simptomi niso posledica covida ampak nekega drugega virusa. Če bi telo tako burno odreagiralo na tako male količine virusa da jih PCR ne zazna je namreč ne samo neželeno ampak celo nevarno (gre za stanje "citokinske nevihte", pretiranega odziva imunskega sistema).
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
To je možno in zelo verjetno zaradi tega ker simptomi niso posledica covida ampak nekega drugega virusa. Če bi telo tako burno odreagiralo na tako male količine virusa da jih PCR ne zazna je namreč ne samo neželeno ampak celo nevarno (gre za stanje "citokinske nevihte", pretiranega odziva imunskega sistema).
saj pa na koncu je test pokazal korono. virus je v telesu, ampak na sluznici, kjer ga lahko prenašaš, ga je manj.
zaradi katerega drugega virusa pa izgubiš vonj in okus? druge simptome od bolečin in gnoja v pljučih bi še rekel na kaj drugega.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj in jest5

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.919
3.945
113
saj pa na koncu je test pokazal korono. virus je v telesu, ampak na sluznici, kjer ga lahko prenašaš, ga je manj.
zaradi katerega drugega virusa pa izgubiš vonj in okus? druge simptome od bolečin in gnoja v pljučih bi še rekel na kaj drugega.
Sluznica se čisti ker telo zazna prisotnost virusa in ga na tak način izloča iz telesa. Skratka če imaš gnojno sluz iz pljuč pa v tem ni zaznanega covida s PCR metodo je nekaj narobe. Je pa čisto možno kontra, da zazna PCR test virus ko ga sploh ni v telesu. Recimo če si nekje kjer je velika koncentracija virusa v zraku (doma z bolno družino) boš na PCR lahko pozitiven.

Delno je moogoče težava tudi v jemanju brisov iz nosne sluznice. Če imaš pljuča zabasana je virus že prešel zgornje dihalne poti in čisto možno da bi recimo imel reakcijo samo nižje (pljuča), to je tudi ena težava pri našem testiranju. Nekje se laboratorijske teste izvaja na vseh kužninah oz. najbolj očitnem delu (če kašljaš gnoj iz pljuč, ne teče ti pa iz nosu potem palčka v nos ni najbolj logična izbira).
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.463
-8.395
113
Sluznica se čisti ker telo zazna prisotnost virusa in ga na tak način izloča iz telesa.
Sluznica se "čisti", ko imaš virus v njej in je vneta.

Btw če si že pozabil. Lani so kar dosti razlagali, kako po kakšnem tednu pade koncentracija virusa v nosni sluznici, v pljučih pa imaš lahko medtem popolno štalo.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
pri moji ženi je komaj tretji pcr pokazal +, pri vseh simptomih, hagt pa itak vsi negativni. cepljenega boš zelo težko z testom zahaklal, moraš imet dober dan da ga dobiš, da je pozitiven. in če ga je tako težko dobit na testu, potem tudi prenaša ne glih na veliko.
Okej, a zdej je pa to učinkovitost cepiv? Da sicer imaš vse simptome, da kr dobr zboliš, ampak ja, cepiva so učinkovita ker je baje šele tretji PCR pozitiven.
A proizvajalci cepiv so to tudi testirali, a je EMA to že dodala kot mogoče učinke na katere je treba biti pozoren, ampak so izjemno redki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Okej, a zdej je pa to učinkovitost cepiv? Da sicer imaš vse simptome, da kr dobr zboliš, ampak ja, cepiva so učinkovita ker je baje šele tretji PCR pozitiven.
A proizvajalci cepiv so to tudi testirali, a je EMA to že dodala kot mogoče učinke na katere je treba biti pozoren, ampak so izjemno redki.
a zate ni učinkovito, da težje okužiš drugega? kaj bi ti sploh rad? novega jugeca al kaj pričakuješ od cepiva?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
On pričakuje isto kot od anti parazitnega šampona za mačke, torej da si že po eni uporabi magično zaščiten od virusa do konca prostora-časa.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: damirj in zino

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Sluznica se čisti ker telo zazna prisotnost virusa in ga na tak način izloča iz telesa. Skratka če imaš gnojno sluz iz pljuč pa v tem ni zaznanega covida s PCR metodo je nekaj narobe. Je pa čisto možno kontra, da zazna PCR test virus ko ga sploh ni v telesu. Recimo če si nekje kjer je velika koncentracija virusa v zraku (doma z bolno družino) boš na PCR lahko pozitiven.

Delno je moogoče težava tudi v jemanju brisov iz nosne sluznice. Če imaš pljuča zabasana je virus že prešel zgornje dihalne poti in čisto možno da bi recimo imel reakcijo samo nižje (pljuča), to je tudi ena težava pri našem testiranju. Nekje se laboratorijske teste izvaja na vseh kužninah oz. najbolj očitnem delu (če kašljaš gnoj iz pljuč, ne teče ti pa iz nosu potem palčka v nos ni najbolj logična izbira).
ne bom pametoval in oporekal tvojemu mnenju, ker nisem iz te stroke.
povem lahko samo to, kaj sem imel doma:
najprej v petek iz šole prinese tamala 8 let, bris hagt v soboto +, v torek pcr +,
v nedeljo tavečja 12 nekaj bolana, v sredo pcr +
žena od torka naprej bolana, pcr v torek in sredo negativen, v četrtek pozitiven.
otrici kak dan, dva, malo slabega počutja, malo vročine, malo omotice, in pol vredu.
žena, kr boga 14 dni. zdaj, če praviš da ni korona, ti ne morem zagotovit, pač povem kako je bilo in kaj so testi povedali.
sam pa sem cepljen, in nisem zbolel, tudi hagt testi in dva pcr sta bila negativna.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
zino
Najprej, cepivo ščiti pred simptomatsko okužbo (tam 90% baje).
Potem, cepivo ščiti pred hospitalizacijo.
Zdej, cepivo ščiti pred težjo okužbo drugega, najbrž cepljenega
Pazi to, pred težjo okužbo, necepljen okuži tezje
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj