Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

jest5

Guru
18. avg 2007
25.435
-8.405
113
Ha ha, tvoja izjava je nekako kot takrat ko je minister Poklukar izjavil, da bi imeli v primeru polne precepljenosti hospitaliziranih X covidnih bolnikov. No, že v trenutku izjave je bilo število polno cepljenih hospitaliziranih večje od X?
Pa a veš, da to komot drži.

Ko odstraniš bazen necepljenih, je zaradi težje širitve virusa okuženih manj cepljenih.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Jaz sem napisal "nekoč bo". Zdaj ali bodo ali ne bodo nekoč točno take številke, ne vem, ampak ne veš tudi ti ne, tako da je to popolna izmišljotina ne moreš ravno reči.

Jaz tvojim številka ne oporekam, trdim pa, da jih kažeš v napačni luči in so zato kot take zavajujoče ali pa vsaj vzete iz konteksta in zato brezpredmetne. Potem se čudiš, zakaj je polno takih dvomljivcev okoli.
V napačni luči? Sicer ne vem kaj si ti ob teh številkah predstavljaš, jas sn jih sam iz OPSI prepisal. Nič dodal/komentiral.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
PT in DK?, ma ni mogoče:

IMG_20211102_145306.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

damirj

Guru
9. maj 2012
4.943
2.156
113
V napačni luči? Sicer ne vem kaj si ti ob teh številkah predstavljaš, jas sn jih sam iz OPSI prepisal. Nič dodal/komentiral.

Se pravi gre nekako v stili CNN posnetkov "No comment" ali zakaj potem limaš tiste številke? Ali pa nemara želiš, da ti nekdo kaj o teh številka pove? Ne razumem torej kaj točno želiš povedat s temi številkami.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.943
2.156
113
Ha, trenutno virus najbolj širimo cepljeni. Od kod le rekordi o 47% pozitivnih.
Poznam precej cepljenih okuženih, tudi tu gor še vedno več javljajo.

Številka 47% sama po sebi ni noben rekord. Idealno bi bilo, da bi bila ta številka 100%, pomeni, da smo vse s simptomi tudi dejansko zaznali kot pozitvne in seveda v mislih s tem, da so se vsi s simptomi tudi javili na test (poleg teh, ki se testirajo, ker se morajo). Dokler pa govorimo o % je to le neka relativna številka, ki ne pove veliko oziroma ne pove tega, kar ti tukaj sedaj pišeš. In def iz te številke ne moreš delati nekih zaključkov. Šele v kombinaciji s kakšnimi drugimi številkami, ki pa jih ne navajaš, bi lahko kakšne zaključke delali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
428
189
43
  • Haha
Reactions: Robert in Evrokrat

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.574
986
113
48
KR
V glavnem, dokler se ne bo preverjalo PCT pogojev, tako kot je treba, primarno pri necepljenih, mislm, da je brezveze debatirat o testiranju cepljenih. Ker polovica necepljenih jebivetrov in polovica cepljenih jebivetrov, nam gladko ne bo prinesla željenega rezultata.

p.s.: še en vprašanje bajdvej: A ste Darjana banal al kam se je desc zgubu?
 
  • Ljubezen
Reactions: SamSvoj

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.886
2.345
113
Pomurje
Pa ne vsi. Enako torej kot pri cepljenih kjer se nekaterim gladko j3be za vse skupaj (in teh ni 1,2mio kot piše jonny77) , spet drugi se pa v primeru nastanka kakšnih simptomov lepo testirajo.
Jonny piše na pamet, tako kot vi pišete na pamet za testiranje necepljenih.

Mi testiramo v službi vse necepljene pred odgovorno osebo in ja testiranje na 1 teden je brez veze.
Moja je bila na hitrem negativna v petek in soboto, v ponedeljek pa končno pozitivna.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.790
14.584
113
Jonny piše na pamet, tako kot vi pišete na pamet za testiranje necepljenih.

Mi testiramo v službi vse necepljene pred odgovorno osebo in ja testiranje na 1 teden je brez veze.
Moja je bila na hitrem negativna v petek in soboto, v ponedeljek pa končno pozitivna.
Ja no shit da pišeš na pamet, kdo bi si mislil, prav zares. Ampak posplošiti tako neodgovorno ravnanje (ki je v nekaterih primerih žal povsem resnično) na večino ali pa kar na vse precepljene je pa enostavno en velik bullshit. Opis (samo)testiranja necepljenih bo pa veliko prej realen kot pa tvoj opis delovanja cepljenih, sploh tista samotestiranja, ki ne potekajo organizirano ampak so prepuščena posamezniku in so bolj kot kakšni resni preventivi namenjena zadostitvi birokracije oz. najnovejšim pravilom igre.
 
  • Haha
Reactions: jonny77