Ravnatelj Hajdina

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.769
5.717
113
Ja, ce se, se oni. Za njih gre. Odlicno, pokaze vsaj nek interes... Do tam se pa ubadas s starsi, ki vse vedo in vse znajo zahtevajo biti poslusani. Vsak zase... Narobe je pa vse - od kurikuluma, do belga kruha in pregrobga wc papirja. Eni brezdelneži imajo pa cajta tok, da jim je to kot šiht. Sam pomislim, pa sem že odpoved v mislih dala...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.935
50
113
Ja, ce se, se oni. Za njih gre. Odlicno, pokaze vsaj nek interes... Do tam se pa ubadas s starsi, ki vse vedo in vse znajo zahtevajo biti poslusani. Vsak zase... Narobe je pa vse - od kurikuluma, do belga kruha in pregrobga wc papirja. Eni brezdelneži imajo pa cajta tok, da jim je to kot šiht. Sam pomislim, pa sem že odpoved v mislih dala...

in zakaj bi se ucitelj sikiral zaradi belega kruha in wc papirja? to ni njegova domena.

to gre skoz en uho not in skoz drugega ven - pri izkusenih.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.856
535
113

erikson

Guru
25. avg 2007
21.804
5.724
113
Oblast spet uvaja neke nikomur jasne spremembe. Odslej bodo popoldne starši otroka lahko prišli iskat samo po koncu vsake 45-minutne šolske ure.


Čeprav smo na koncu šolskega leta, nekateri starši, učitelji in ravnatelji z zaskrbljenostjo gledajo v novo šolsko leto. 1. septembra 2024 se na 144 osnovnih šolah obeta velika sprememba. Te šole ne bodo več izvajale podaljšanega bivanja, jutranjega varstva, dodatnega, dopolnilnega pouka, interesnih dejavnosti in pouka neobveznih izbirnih predmetov.

V tem času bo program drugače strukturiran, izvajale se bodo organizirano vzgojno-izobraževalno delo s področja gibanja in zdravja, kulturne in državljanske vzgoje ter učenja učenja. Letos je RAP v celotni obliki izvajalo 46 šol, 98 šol ga je izvajalo le v sklopu gibanje in zdravje.

Razširjeni program ne prinaša novosti in sprememb le za otroke in učitelje, temveč tudi za starše, saj po novem ne bodo mogli otroci iz šole, kadar koli bodo hoteli. Kot poroča Delo, bo RAP imel urnik, ura pa bo dolga 45 minut kot pri rednem pouku, bo nekaj sprememb za starše, je opozorila: »Zanje bo verjetno največji šok to, da otroka ne bodo mogli vzeti iz šole, kadar koli bodo hoteli. Nekatere šole bodo to naredile v različnih terminih, nekatere pa bodo izdelale urnik in bodo otroci odhajali po koncu vsake šolske ure.«
 

B81

22. jul 2007
35.077
9.339
113
V tem času bo program drugače strukturiran, izvajale se bodo organizirano vzgojno-izobraževalno delo s področja gibanja in zdravja, kulturne in državljanske vzgoje ter učenja učenja. Letos je RAP v celotni obliki izvajalo 46 šol, 98 šol ga je izvajalo le v sklopu gibanje in zdravje.

Malo se mladina res preveč na desno nagiba.... :evil:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.067
5.374
113
Tole se uvaja že par let. Cilj je samo en, prišparati. Pa naj govorijo kaj hočejo. Neobvezni izbirni grejo. Vse ostalo kaj ni redn pouk in obv izbirni pa grejo v RAP.
Pa dodatni pouk, dopolnilni pouk, jutranje varstvo itd se ne sme več tak imenovat. Treba si je izmisliti nova imena. Ta so pa ponavadi taka, da malo bruhneš v usta. Prebujajmo se skupaj. Napolnimo bazen znanja pa nevm kaj vse si še gor pridejo.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.351
151
63
37
Tole se uvaja že par let. Cilj je samo en, prišparati. Pa naj govorijo kaj hočejo. Neobvezni izbirni grejo. Vse ostalo kaj ni redn pouk in obv izbirni pa grejo v RAP.
Pa dodatni pouk, dopolnilni pouk, jutranje varstvo itd se ne sme več tak imenovat. Treba si je izmisliti nova imena. Ta so pa ponavadi taka, da malo bruhneš v usta. Prebujajmo se skupaj. Napolnimo bazen znanja pa nevm kaj vse si še gor pridejo.
Kultura prehranjevanja al neki tazga bo po novem kosilo. :D
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.067
5.374
113
Kultura prehranjevanja al neki tazga bo po novem kosilo. :D
Jaz sem predlagal žličkanje in vilčkanje za kosilo in zaplavajmo v bazenu znanja za dopolnilni in sem bil opomnenj naj bom resen. Sem rekel žal ne bo šlo pri teh bedarijah.
Jutranje varstvo mamo prebujamo se v dan. Dodatni pouk pa širim svoje znanje.

Pol pa ziher keri na zavodu al pa mvi misli da to je pa zaj to, šolstvo je rešeno. Zaj so nova imena. Namesto da bi se večina norca delala iz teh bedarij so to dejansko resni predlogi na konferencah. Prav razmišljanje in energija gre v to, da se novo ime zmisli in da dreku focn.

čez dve leti pa matematika v igro številk. Samo to nam še manjka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe