Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
V intezivni še zmeraj letos samo ena umrla cepljena oseba.
Samo ena.
Umirajo kot zgleda samo NECepljeni.
 
  • Haha
Reactions: Robert

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.294
3.429
113
V DSO jih še en procent ni okuženih
Valda, če pa intenzivno testirajo vse povprek, neglede na status. Tja so lani korono nosili zaposleni.
So pa tam varovanci kot v zaporu. Malo povprašaj, kako je s pogostostjo obiskov. Nebi rad bil na njihovem mestu. Slučajno se vsak dan peljem mimo enega DSOja. Vem kako živahno je bilo pred korono in kako prazno je zdaj.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
zino
Najprej, cepivo ščiti pred simptomatsko okužbo (tam 90% baje).
Potem, cepivo ščiti pred hospitalizacijo.
Zdej, cepivo ščiti pred težjo okužbo drugega, najbrž cepljenega
Pazi to, pred težjo okužbo, necepljen okuži tezje
ne bom se haklal s tabo, ker sam nisem iz stroke, ti verjetno si.
samo povem ti primer, ki sem ga imel doma. o drugem ne bom razglabljal, ker z moje strani laika ni merodajno.
da bi jaz osebno razglabljal in postavljal napovedi in diagnoze o nečem, kar preberem mi na pamet ne pade.
za moj primer doma, oseba je bila cepljena 2x, zbolela, 14 dni kr fejst za moje pojme. ni pa rabila bolnice, respiratorja. zdaj če cepivo tukaj dela ali ne, ne bom sodil. prav tako ne bom rekel, da bi bilo huje, če ne bi bila cepljena, nisem šlogar da bi take napovedoval. vglavnem, preživela 2x cepljenje in korono in danes je živa, to šteje zame.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe in jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.915
2.357
113
Pomurje
Ja no shit da pišeš na pamet, kdo bi si mislil, prav zares. Ampak posplošiti tako neodgovorno ravnanje (ki je v nekaterih primerih žal povsem resnično) na večino ali pa kar na vse precepljene je pa enostavno en velik bullshit. Opis (samo)testiranja necepljenih bo pa veliko prej realen kot pa tvoj opis delovanja cepljenih, sploh tista samotestiranja, ki ne potekajo organizirano ampak so prepuščena posamezniku in so bolj kot kakšni resni preventivi namenjena zadostitvi birokracije oz. najnovejšim pravilom igre.
Hahaha bluzator.
Tvoje bluzenje vs. moje bluzenje.

Se predam že takoj po štartu. Ni šans, da te sledim .

Čestitam
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.467
1.844
113
na temni strani lune
a zate ni učinkovito, da težje okužiš drugega? kaj bi ti sploh rad? novega jugeca al kaj pričakuješ od cepiva?

Glej, me zelo veseli, da ste vsi dali kovid skozi BP. A je bilo "prebolevanje" posledica imunskega sistema ali cepiva je pa težko, težko sodit.

Sam poznam kar nekaj ljudi, kateri če nebi bili pozitivni na PCRju, nebi niti vedeli, da je njihova bolezen kak drugačna od zmernega do blagega prehlada. Tako cepljeni kot necepljeni.

Sam v tem letu resnično pogrešam kako neodvisno študijo na vzorcu par 1000 ljudi, katera bi dokončno potrdila oz ovrgla famo o enaki ali manjši možnosti prenosa virusa na ljudi okoli sebe.

Pa še za intermezzo. Kolega je sedaj v 2 zaključil karanteno. Nekje na sredi avgusta, mu je mlajši sin prinesel korono domov. Poleg sina je bila na PCRju pozitivna še njegova žena. Starejši sin in on ne, pa je bil testiran 2x na PCR. Cca 10 dni nazaj, mu je korono v hišo prinesel starejši sin. On je bil danes zopet negativen na PCRju. To drugo rundo sta starejši sin in on sama "oddelala" na vikendu (skupaj) . V prvi rundi so bili vsi ves čas skupaj. Kolega in celotna familija so necepljeni. Nobenemu ni bilo kaj hujšega od malenkost vročine za kak dan.

Cepljenje je zelo smiselno za skupino nad 60 in rizične. Če mi pa kdo pokaže študijo (akademsko in neodvisno), za koliko kratnik so cepljeni manj kužni od necepljenih, se grem pa tudi jaz cepit. Sam nimam nič proti cepivu, vendar v moji starostni skupini in fizičnih predispozicijah, je šansa za kajkoli hujšega bolj na nivoju statistične napake. Se pa zavedam tveganja in možnosti, da temu morda ne bo tako in to tveganje tudi sprejemam.

Edit:typo
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
ne bom se haklal s tabo, ker sam nisem iz stroke, ti verjetno si.
samo povem ti primer, ki sem ga imel doma. o drugem ne bom razglabljal, ker z moje strani laika ni merodajno.
da bi jaz osebno razglabljal in postavljal napovedi in diagnoze o nečem, kar preberem mi na pamet ne pade.
za moj primer doma, oseba je bila cepljena 2x, zbolela, 14 dni kr fejst za moje pojme. ni pa rabila bolnice, respiratorja. zdaj če cepivo tukaj dela ali ne, ne bom sodil. prav tako ne bom rekel, da bi bilo huje, če ne bi bila cepljena, nisem šlogar da bi take napovedoval. vglavnem, preživela 2x cepljenje in korono in danes je živa, to šteje zame.
Tu pa tam kakšno številko napišem to je vse. Zadnje čase mal več, ker ni potrebe, po mojem, da precepimo vse, tudi otroke.
Fajn, da se je pri vas vse dobro izteklo.
Pri nas podobna situacija, vsakodnevno strah, da se kaj prinese iz šole, kljub temu da sva oba z ženo cepljena, skrb seveda tudi za otroka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

damirj

Guru
9. maj 2012
4.972
2.171
113
Sam v tem letu resnično pogrešam kako neodvisno študijo na vzorcu par 1000 ljudi, katera bi dokončno potrdila oz ovrgla famo o enaki ali manjši možnosti prenosa virusa na ljudi okoli sebe.

Studije o tem so ze bile narejene in to celo na veliko vecjem vzorcu ljudi in faktor je dovolj visok, da se za cepivo lahko rece, da je ucinkovito. Ampak pa pac nekaterim to ni dovolj. Kot je nekdo pred mano ze napisal, kaj bi se radi od cepiva? Da vam pripelje jugeca, drekasto rjave barve?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.972
2.171
113
zino
Najprej, cepivo ščiti pred simptomatsko okužbo (tam 90% baje).
Potem, cepivo ščiti pred hospitalizacijo.
Zdej, cepivo ščiti pred težjo okužbo drugega, najbrž cepljenega
Pazi to, pred težjo okužbo, necepljen okuži tezje
Zdaj ti tukaj nastevas neke PR fraze. Saj sestrinjam, ubrali so napacno pot, ampak to ne spremeni dejstva, da je vecji problem antivaxersko gibanje kot pa vaxersko.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.467
1.844
113
na temni strani lune
Studije o tem so ze bile narejene in to celo na veliko vecjem vzorcu ljudi in faktor je dovolj visok, da se za cepivo lahko rece, da je ucinkovito. Ampak pa pac nekaterim to ni dovolj. Kot je nekdo pred mano ze napisal, kaj bi se radi od cepiva? Da vam pripelje jugeca, drekasto rjave barve?

Daj potem pripni tako študijo. In ne nekaj kar je bilo narejeno na vzorcih wohanskega seva. Govorimo o delti in delti+.

Koliko je bil viral load povprečno pri necepljenih in koliko pri cepljenih.

Potem bo +1 za cepljene.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
damirj
Kakšne PR fraze?
Precepit vse nad 60, mogoče nad 50 in bi bilo, če cepivo deluje, glede hospitalizacij precej bolje.
Če se pa nočejo cepiv pa naj bodo starostniki v lockdownu tut 60 dni če je treba.
Otroci so bili, predvsem zaradi njih, zaprti precej več.
Naj se tudi starostniki žrtvujejo.
Povprečna starost na akutnih oddelkih je baje 71+.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

damirj

Guru
9. maj 2012
4.972
2.171
113
PR fraze so zato, ker so jih navrgli raji in upali, da bo to dovolj brez razmisleka o posledicah. Tu bi morali ze v startu se boljse in bolj realno vidt zadevo. Prenasalci smo vsi, ne samo 50+. Ce hoces zajezit sirjenje, potem precepljenje zahteva vse ljudi. Ok, se strinjam, da to glede otrok je morda pretirano in sem vesel, da nisem v odlocujocem teamu, ker gre za hojo po minskem polju. Gre za cepivo, ne zdravilo, upam da locis razliko.
 
  • Ljubezen
Reactions: SamSvoj

damirj

Guru
9. maj 2012
4.972
2.171
113
Je ucinkovito, boljse kot nic ze je. Vemo tudi, da vpliva na potek bolezni, ki je zato blazja. Ampak kot pravis sam, ste pricakovali vec, izgleda da prevec. Koliko vec? Koliko bi moralo biti ucinkovito, da bi bil(i) zadovoljen(i)?
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj