Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Dobro no, nehajte s tem, jasno je, da so plače posledica standarda. Poglejte kakšno plačo ima švedinja ki dela v Lidlu, več kot AT+SLO skupaj, pa še kaj poleg, ampak kaj ji to pomaga, če pride pir 30€, stanovanje pa 3000€ mesečno.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Zakaj "mora" Kitajski delavec delati za "pest riža," da ti lahko poceni kupuješ njihovo šaro?

Sorry za OFF.
Iz istega razloga, kot mora slovenska delavka delat v Lidlu za manjšo plačo kot avstrijska - ob enaki produktivnosti. Le da so cene v Lidlu v Avstriji in Sloveniji primerljive.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Ni merilo za zdravje, veliko "kmetov" je močnih ko medvedov, pa žal gredo prehitro na drug svet.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
525
200
43
No dejansko iz
Kaj pa je merilo fizične kondicije? Fitnes napumpane mišice? Vsak fitneser se sesede ob pravem fizičnem delu. Smo že videli to.

Merilo je nekako max srčni utrip recimo pri teku/šprintu to se šteje nekako pod kondicijo in kardiovaskularne funkcije.
V Fitnesu pa dobimo moč, eksplozivnost itd... kondicije bolj malo sicer pa spet odvisno kakšen trening imamo.
Poznam veliko kmetov saj živim na vasi od mladih do starih. 80% ne morem reči, da so v dobri fizični kondiciji.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Max srčni utrip, se sicer da malenkost dvignit s treningom, ni pa to glavno merilo fizične kondicije in je od treninga precej malo odvisen. Tudi z leti pada. Prej bi rekel, da lahko hitro vidiš, ali si v kondiciji ali ne po tem, kako hitro po zmanjšanju napora se ti utrip umiri.

Kar se pa kmetov in fizičnega dela tiče. Smo pa že videli enega takega "sportaša" ko ga je pobralo po enem dnevu fizičnega dela na strehi. Je padel dol v kopalnico v banjo, negova žena mu je pa nosila napitke, mi smo pa zunaj še dolgo v noč modrovali ob pivu in čevapih. Naslednji dan ga ni bilo na streho, mi nekondicionaši smo sicer mal na trdo vstali, ampak še vedno oddelali še dva taka dneva.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Tudi olimpijski zmagovalec ki snatchne 230kg nad glavo bo pri vsakem kmečkem opravilu sopihal ko mujcek.

Pa noben kmet tega ne zmore, lahko pa lopato zasuče 1000x na dan.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
525
200
43
Max srčni utrip, se sicer da malenkost dvignit s treningom, ni pa to glavno merilo fizične kondicije in je od treninga precej malo odvisen. Tudi z leti pada. Prej bi rekel, da lahko hitro vidiš, ali si v kondiciji ali ne po tem, kako hitro po zmanjšanju napora se ti utrip umiri.

Kar se pa kmetov in fizičnega dela tiče. Smo pa že videli enega takega "sportaša" ko ga je pobralo po enem dnevu fizičnega dela na strehi. Je padel dol v kopalnico v banjo, negova žena mu je pa nosila napitke, mi smo pa zunaj še dolgo v noč modrovali ob pivu in čevapih. Naslednji dan ga ni bilo na streho, mi nekondicionaši smo sicer mal na trdo vstali, ampak še vedno oddelali še dva taka dneva.

Pač obstaja več kondici športna, za drve cepit, žagat, kondicija za pit alkohol itd... :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Fizična kondicija nekega kmeta, ki vsak dan aktivno dela je precej bolj splošna od specifične športne, al pa celo fitneserske kot darjanova.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
525
200
43
Fizična kondicija nekega kmeta, ki vsak dan aktivno dela je precej bolj splošna od specifične športne, al pa celo fitneserske kot darjanova.


Kondicija je moč, gibljivost, vzdržljivost. Pri teh treh gibljivost pri kmetu je nikakva, moč je velika, vzdržljivost pa pri tistih delih ki kmet dela je velika.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
Si predstavljate da bi Američanom rekli da je obvezna vadba pol ure na dan, to bi zažgali celo državo. Ker je pa samo injekcija pa z veseljem sprejmejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
E-6O06TXEAEEprL.jpg
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113

Tedensko zmoremo 200.000 cepljenj: 'Smo pripravljeni, čakamo vas'​


Kdor čaka, dočaka?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113

Poklukar: Biti solidaren pomeni, da se cepiš za tiste, ki se ne morejo​


A bejžobejž, in koliko je takšnih, ki se RES ne morejo? 0.01% ?