Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
Verjetno je da se tisti z višjo izobrazbo bolj sekira za izgubo dobre plačane službe, tako da podleže pritiskom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Medtem ko ministri v javnosti napovedujejo strožje ukrepe za državno upravo, se nekateri delavci bojijo za svojo zaposlitev. Da gre za prikrito prisilo k cepljenju, pravijo nekateri sindikalisti in pravniki. Vlada bi morala to spremembo urediti z zakonom in ne odlokom, ocenjuje pravnica Nataša Pirc Musar. Sindikati medtem pravijo, da je ta odločitev zelo slabo razložena in premalo dorečena.

Bolano, a v taki strahovladi zelimo zivet? Pa tudi ce se zakonsko uredi, cmon no… Je sploh katero cepljenje obvezno za babe za šalterom? Crne koze, ebola?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Verjetno je da se tisti z višjo izobrazbo bolj sekira za izgubo dobre plačane službe, tako da podleže pritiskom.
Verjetno je, da tisti z višjo izobrazbo bolj razume kaj se v bistvu dogaja na podlagi boljšega razumevanja prejetih informacij predvsem pa brez najmanjšega dvoma bolj razume kako se lahko najbolje in najhitreje reši problem. Tisti z nižjo izobrazbo pa v vsem vidijo neke zarote, fašizme in nacizme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Tudi pri nas v zdravstvu se vidi nekaj podobnega. Nižja izobrazba, manj je cepljenih.
Koj jutri se grem cepit, da bom pridobil še kakšno stopnjo izobrazbe.

Kako pa pravzaprav vedo, kakšni izobrazbo ima nekdo, ki se cepi?
Ali moraš ko se greš cepit izdat ta tvoj osebni podatek, se vidi po nosu, al gre za nezakonito obdelavo podatkov iz različnih baz?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Ytbnd in Gonzo

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.472
2.939
113
Fajn, da si pogruntal. Odlezi, da te ne poleze za 1 mesec.
Ne morem ležati več kot 1 dan, ker me potem križ ubija. Sem pa zmanjšal težko delo na minimum, bosta to namesto mene ta čas delala oče in mati, jaz pa delam lažje stvari, ker nekdo jih pač mora, pa tudi čez dan se grem parkrat uležem, kolikor gre.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Koj jutri se grem cepit, da bom pridobil še kakšno stopnjo izobrazbe.
Točno tako to poteka ja, kar hitro se postavi v vrsto pa reci jim, da te naj kar ene trikrat naenkrat pičijo, zihr je zihr :cheer:

Kako pa pravzaprav vedo, kakšni izobrazbo ima nekdo, ki se cepi?
Ali moraš ko se greš cepit izdat ta tvoj osebni podatek, se vidi po nosu, al gre za nezakonito obdelavo podatkov iz različnih baz?
Morda ne boš verjel ampak - pazi zdaj to - ne gre za nobeno nezakonito obdelavo podatkov kar je verjetno ena glavnih stvari, ki ti hodijo po glavi ampak enostavno naredijo raziskavo z anketo preko česar pridobijo željene podatke. Kdo bi si mislil, kajne? Aja vsak, ki je prebral citat iz raziskave in potem še kliknil na link kjer je vse to napisano:aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.229
9.412
113
EU
Verjetno je, da tisti z višjo izobrazbo bolj razume kaj se v bistvu dogaja na podlagi boljšega razumevanja prejetih informacij predvsem pa brez najmanjšega dvoma bolj razume kako se lahko najbolje in najhitreje reši problem. Tisti z nižjo izobrazbo pa v vsem vidijo neke zarote, fašizme in nacizme.
To ni res. Cepljeni s tem samo želite dokazati, kako ste bolj izobraženi eee.khmm...bolj pametni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in mirsi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
To ni res. Cepljeni s tem samo želite dokazati, kako ste bolj izobraženi eee.khmm...bolj pametni.
To, da so bolje izobraženi bolj precepljeni kot pa slabše izobraženi je dejstvo potrjeno z več raziskavami. Bolj izobraženi pa so bolj preceljeni zato, ker bolje dojemajo problematiko in bolj pravilno pri sebi obdelajo vse podatke kot so npr. razne tabele s številkami, dojemanje možnosti za komplikacije in smrt tern ne računajo smrtnosti covida recimo tako, da število covid smrti delijo s številom celotne populacije katera sploh ni bila vsa okužena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in Sonny_Chiba

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
In tu je odgovor, od kod "cepljeni" med bolniki...
En del so točno taki ja. Seveda pa so med bolniki tudi dejansko cepljeni, ki se okužijo, cepivo žal ni tako dobro, kot se je pričakovalo. Ampak dokler je možnost prenašanja virusa oz. kuženja manjša in enako manjša možnost za kritičen potek bolezni je to vseeno zmaga. Ne tako sladka kot bi lahko bila a zmaga vendarle.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Sem našel še nekaj slovenskega na temo izobrazba in cepljenje:

Citiram:
Po podatkih raziskave NIJZ o pandemski izčrpanosti [Februar 2021]:
- Je med vsemi anketiranimi, starimi med 18 do 74 let, skoraj 20 % takih ki se
ne bodo cepili, še 13,7 % pa se zelo nagiba k necepljenju (moški: 15%,
ženske 24%).
- Nasprotovanje cepljenju pada s starostjo. V starostni skupini od 18 do 29 let
se ne bo cepilo 28 %, v starostni skupini 30 do 49 let 26 %, v starostni
skupini 50 do 74 let 13% in v najstarejši obravnavani skupini tj. od 65 do 74
let je takih samo še 7 %.
- Nasprotovanje cepljenju pada z dvigom izobrazbe. Med anketiranci z
osnovnošolsko izobrazbo ali manj se jih ne bo cepilo 24 %, med tistimi s
srednješolsko izobrazbo skoraj 20 % in med tistimi z višješolsko, visokošolsko
ali še višjo izobrazbo pa je takih 19%.

- Nasprotovanje cepljenju glede na zaposlenost: med zaposlenimi in
samozaposlenimi se ne bo cepilo 23 %, med dijaki in študenti 20 %, med
brezposelnimi 27 %, med upokojenci pričakovano le 8 %.
- Nasprotovanje cepljenju pada glede na oddaljenost od urbanih središč:
med tistimi, ki živijo na podeželju, se ne bo cepilo 21 %, med tistimi iz
primestnega okolja 18 %, v mestnem okolju pa je takih 19 %.
- Razlika med naklonjenostjo cepljenju glede na kohezijski regiji: v vzhodni
Sloveniji se ne bo cepilo 22 %, v zahodni Sloveniji 17 %.
- Po nenaklonjenosti cepljenju s skoraj 25 % izstopajo Podravska, Zasavska in
Primorsko-notranjska regija. Najmanjši odstotek tistih, ki se ne bodo cepili, je
v Osrednjeslovenski regiji (15 %).
- Med zdravstvenimi delavci se ne bo cepilo 16 % anketirancev, medtem ko je
med tistimi, ki niso zdravstveni delavci, nenaklonjenost cepljenju 20-odstotna.
- Med kroničnimi bolniki se ne bo cepilo 11 %, na odločitev za cepljenje pa
pomembno vpliva tudi, če posameznik živi z osebo, ki spada v tvegano
skupino. V tem primeru je nenaklonjenost cepljenju 15 %, medtem ko se med
posamezniki, ki ne živijo s tako osebo, ne bo cepilo 22 %.
- Zanimiv je podatek, da je med tistimi, ki živijo z otroki, mlajšimi od 18 let,
cepljenju nenaklonjenih dobrih 25 %, medtem ko je med tistimi, ki živijo brez
otrok, takih le 17 %. Večjo nenaklonjenost cepljenju pričakovano izražajo tudi
tisti, ki živijo sami.
- Glede na oceno osebne finančne situacije se med tistimi, ki jo ocenjujejo
boljšo kot prej, ne bo cepilo 15 %, med tistimi, ki jo ocenjujejo enako kot prej,
je takih 18 %, med tistimi, ki jo ocenjujejo slabšo kot prej, pa kar 26 %.
Konec citata

Vir:
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
  • Wow
Reactions: Ytbnd

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.479
113
To, da so bolje izobraženi bolj precepljeni kot pa slabše izobraženi je dejstvo potrjeno z več raziskavami. Bolj izobraženi pa so bolj preceljeni zato, ker bolje dojemajo problematiko in bolj pravilno pri sebi obdelajo vse podatke kot so npr. razne tabele s številkami, dojemanje možnosti za komplikacije in smrt tern ne računajo smrtnosti covida recimo tako, da število covid smrti delijo s številom celotne populacije katera sploh ni bila vsa okužena.
no vidiš, dripca mirsi in darjan to nista. pa Andy tud ne spada v to skupino, pa ytbmk
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Tole je pa sigurno fake news.
Ne verjamem, da bi se nizkointeligentni anticepilci bili zmožni spomnit kaj takega.