Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Tole je pa sigurno fake news.
Ne verjamem, da bi se nizkointeligentni anticepilci bili zmožni spomnit kaj takega.
Anticepilci so (/ste?) se v svoji vnemi izogibanja koristnosti družbi sposobni spomnit marsičesa, smo to lepo že večkrat videli skozi dobro leto in pol covid scen pri nas.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113

Prav tako se strinjajo, da naj se določijo pravne podlage, ki bodo delodajalcem omogočale preverjanje izpolnjevanja pogojev za varovanje zdravja pri zaposlenih in v primeru neizpolnjevanja tega pogoja omogočale ustrezno ukrepanje, so še zapisali v združenju.

fabulous, nazadovanje delovskih pravic za koliko, 30, 50 let?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
To, da so bolje izobraženi bolj precepljeni kot pa slabše izobraženi je dejstvo potrjeno z več raziskavami. Bolj izobraženi pa so bolj preceljeni zato, ker bolje dojemajo problematiko in bolj pravilno pri sebi obdelajo vse podatke kot so npr. razne tabele s številkami, dojemanje možnosti za komplikacije in smrt tern ne računajo smrtnosti covida recimo tako, da število covid smrti delijo s številom celotne populacije katera sploh ni bila vsa okužena.
Bolj izobraženi like gospa Tekavčič iz Ekonomske fakultete, ali dr. Krek iz NIJZ, mogoče cel spekter "old boysov" ki se pri 70-80 letih ne znajo pospravit na smetišče zgodovine.

Mogoče bolje izobražene pri 30ih, ki so pobegnil iz Slovenije in jih težko šteješ v SLO cepilsko parodijo?

Mogoče mene in moj krog, kjer večina z vsaj uni. izobrazbo zavračamo "vašo" politiko cepljenja?

Koga imaš v mislih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Sem našel še nekaj slovenskega na temo izobrazba in cepljenje:

Citiram:
Po podatkih raziskave NIJZ o pandemski izčrpanosti [Februar 2021]:
- Je med vsemi anketiranimi, starimi med 18 do 74 let, skoraj 20 % takih ki se
ne bodo cepili, še 13,7 % pa se zelo nagiba k necepljenju (moški: 15%,
ženske 24%).
- Nasprotovanje cepljenju pada s starostjo. V starostni skupini od 18 do 29 let
se ne bo cepilo 28 %, v starostni skupini 30 do 49 let 26 %, v starostni
skupini 50 do 74 let 13% in v najstarejši obravnavani skupini tj. od 65 do 74
let je takih samo še 7 %.
- Nasprotovanje cepljenju pada z dvigom izobrazbe. Med anketiranci z
osnovnošolsko izobrazbo ali manj se jih ne bo cepilo 24 %, med tistimi s
srednješolsko izobrazbo skoraj 20 % in med tistimi z višješolsko, visokošolsko
ali še višjo izobrazbo pa je takih 19%.

- Nasprotovanje cepljenju glede na zaposlenost: med zaposlenimi in
samozaposlenimi se ne bo cepilo 23 %, med dijaki in študenti 20 %, med
brezposelnimi 27 %, med upokojenci pričakovano le 8 %.
- Nasprotovanje cepljenju pada glede na oddaljenost od urbanih središč:
med tistimi, ki živijo na podeželju, se ne bo cepilo 21 %, med tistimi iz
primestnega okolja 18 %, v mestnem okolju pa je takih 19 %.
- Razlika med naklonjenostjo cepljenju glede na kohezijski regiji: v vzhodni
Sloveniji se ne bo cepilo 22 %, v zahodni Sloveniji 17 %.
- Po nenaklonjenosti cepljenju s skoraj 25 % izstopajo Podravska, Zasavska in
Primorsko-notranjska regija. Najmanjši odstotek tistih, ki se ne bodo cepili, je
v Osrednjeslovenski regiji (15 %).
- Med zdravstvenimi delavci se ne bo cepilo 16 % anketirancev, medtem ko je
med tistimi, ki niso zdravstveni delavci, nenaklonjenost cepljenju 20-odstotna.
- Med kroničnimi bolniki se ne bo cepilo 11 %, na odločitev za cepljenje pa
pomembno vpliva tudi, če posameznik živi z osebo, ki spada v tvegano
skupino. V tem primeru je nenaklonjenost cepljenju 15 %, medtem ko se med
posamezniki, ki ne živijo s tako osebo, ne bo cepilo 22 %.
- Zanimiv je podatek, da je med tistimi, ki živijo z otroki, mlajšimi od 18 let,
cepljenju nenaklonjenih dobrih 25 %, medtem ko je med tistimi, ki živijo brez
otrok, takih le 17 %. Večjo nenaklonjenost cepljenju pričakovano izražajo tudi
tisti, ki živijo sami.
- Glede na oceno osebne finančne situacije se med tistimi, ki jo ocenjujejo
boljšo kot prej, ne bo cepilo 15 %, med tistimi, ki jo ocenjujejo enako kot prej,
je takih 18 %, med tistimi, ki jo ocenjujejo slabšo kot prej, pa kar 26 %.
Konec citata

Vir:
Zanimiva raziskava. Torej je vlada s svojo cepilsko propagando v dobrih pol leta, iz 20% februarja, ki se ne bodo cepili potrojila število tistih, ki se ne cepijo, tako da je avgusta takšnih, ki se niso cepili cepit 60%.

Znimivo, da iz najbol rizične skupine 60+ le 8% takšnih, ki se februarja niso nameravali cepit. Koliko se jih pa do septembra ni cepilo v tej starostni skupini?
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113

Prav tako se strinjajo, da naj se določijo pravne podlage, ki bodo delodajalcem omogočale preverjanje izpolnjevanja pogojev za varovanje zdravja pri zaposlenih in v primeru neizpolnjevanja tega pogoja omogočale ustrezno ukrepanje, so še zapisali v združenju.

fabulous, nazadovanje delovskih pravic za koliko, 30, 50 let?
Zakaj pa ne plačajo teste tisti, ki teste zahtevajo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Zanimiva raziskava. Torej je vlada s svojo cepilsko propagando v dobrih pol leta, iz 20% februarja, ki se ne bodo cepili potrojila število tistih, ki se ne cepijo, tako da je avgusta takšnih, ki se niso cepili cepit 60%.

Znimivo, da iz najbol rizične skupine 60+ le 8% takšnih, ki se februarja niso nameravali cepit. Koliko se jih pa do septembra ni cepilo v tej starostni skupini?
Jer kar zanimiva ja. Sploh tist ta izpostavljen del, ki se bolj kot ne ujema z raziskavami iz tujine.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Bolj izobraženi like gospa Tekavčič iz Ekonomske fakultete, ali dr. Krek iz NIJZ, mogoče cel spekter "old boysov" ki se pri 70-80 letih ne znajo pospravit na smetišče zgodovine.

Mogoče bolje izobražene pri 30ih, ki so pobegnil iz Slovenije in jih težko šteješ v SLO cepilsko parodijo?

Mogoče mene in moj krog, kjer večina z vsaj uni. izobrazbo zavračamo "vašo" politiko cepljenja?

Koga imaš v mislih?
Koga imam v mislih? Izobražene na splošno, kamor spadate vsi zgoraj našteti pa še kakšni in ste vsi v kompletu zajeti v takpnih raziskavah, zato pa tudi se najdejo med izobraženimi taki, ki podpirajo cepljenje kot taki, ki zavračate cepljenje. In seveda, da tvoj krog zavrača, enaki se družijo z enakimi. Kot zanimivost naj povem, da kar pa jaz poznam bolj izobraženih ljudi (od raznoraznih strank pa do kolegov, ni majhen krog ljudi) pa vsi razen redkih izjem podpirajo cepljenje.
"Našo" politiko cepljenja pa jaz tu ne bi zraven mešal, ker je pa to spet nekaj tretjega, po zaslugi vodilnih vsaj v naši državi zelo zavoženega....
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Koga imam v mislih? Izobražene na splošno, kamor spadate vsi zgoraj našteti pa še kakšni in ste vsi v kompletu zajeti v takpnih raziskavah, zato pa tudi se najdejo med izobraženimi taki, ki podpirajo cepljenje kot taki, ki zavračate cepljenje. In seveda, da tvoj krog zavrača, enaki se družijo z enakimi. Kot zanimivost naj povem, da kar pa jaz poznam bolj izobraženih ljudi (od raznoraznih strank pa do kolegov, ni majhen krog ljudi) pa vsi razen redkih izjem podpirajo cepljenje.
"Našo" politiko cepljenja pa jaz tu ne bi zraven mešal, ker je pa to spet nekaj tretjega, po zaslugi vodilnih vsaj v naši državi zelo zavoženega....
Tvoj vidik, tvoj krog, tvoji podatki.

Moji podatki: prvi so se cepili penzionisti (podpiram), drugi posranci/opranci z masko v avtu vsak dan (jih niti ne štekam, beseda podpiram sploh ni point tukaj), in predvsem t.i. pavšalisti/morči loverji/ne.da.se.men.s.tem.jebat).

Kaj porečeš na to? In v največjem števliu so ravno zadnji, ki potem veselo razlagajo kako se "dol" nihče ne drži pravil mask v zaprtih prostorih, kako je pri nas tiranija in sploh so zelo "izobraženi o svetu via 24ur.com".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Bolj izobraženi like gospa Tekavčič iz Ekonomske fakultete, ali dr. Krek iz NIJZ, mogoče cel spekter "old boysov" ki se pri 70-80 letih ne znajo pospravit na smetišče zgodovine.

Mogoče bolje izobražene pri 30ih, ki so pobegnil iz Slovenije in jih težko šteješ v SLO cepilsko parodijo?

Mogoče mene in moj krog, kjer večina z vsaj uni. izobrazbo zavračamo "vašo" politiko cepljenja?

Koga imaš v mislih?
Cepiš se vsaj za sebe, če te že za druge b.k. In tukaj igra vlogo samo zdrava pamet in nobena politika.