Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.472
2.939
113
Držim pesti, da boš čimprej OK in da boš lahko posledično tudi čimprej nazaj na delu. Sicer tudi po prebolelem covidu ni pametno se na polno obremenjevati ampak mi je jasno, da si glede na letni čas in naravo dela v zelo zoprni situaciji.
Bolj neprimeren čas v letu bi težko zadel za korono. Upamo na najboljše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.472
2.939
113
Glede na to, da ni čisto jasen vir okužbe v mojem primeru je največja verjetnost, da jo je prinesel oče, ki je šel po neke rezervne dele na Hrvaško, skupaj z mamo. On je sicer bil v začetku leta dvakrat cepljen s Pfizerjem, prav tako mama. On je prvi obležal za 1 dan v Ponedeljek ampak ker je to tako hitro minilo nismo niti posumili na korono, hitri test pa mu v četrtek ni pokazal ničesar. Mami ni bilo nič. Druga opcija je, da smo dobili od nečaka, ki je bil 3 dni na obisku ravno od nedelje do torka. V Sredo pa je imel pozitiven hitri test. Tako, da tudi če je oče kot cepljen prinesel korono ga je cepivo toliko zaščitilo, da je bil takoj nazaj na nogah.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
Delavka v Lidlu ni plačana iz bdp, ampak iz prihodkov od prodaje Lidla.
Če torej dela enako, proda enako, zakaj ima torej delavka v sloveniji manjšo plačo kot delavka v avstriji?
Zakaj "mora" Kitajski delavec delati za "pest riža," da ti lahko poceni kupuješ njihovo šaro?

Sorry za OFF.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Prav zanimivo, kako sesut sem že, če čisto malo delam. Spreminjam mnenje, očitno ni samo kot 1 dnevna viroza, je precej bolj zaje***a stvar. Mi je kar jasno zakaj se priporoča počitek.
Se pa občasno vmes počutim čisto ok, da že misliš, da je minilo, pa se drug dan spet zbudiš čisto brez moči.
Tko je mene drmalo en mesec. Po tem je sledilo še tri tedne konstantnega "mačka". Moja žena je prebolela kot klasično virozo, vročina, glavobol štiri dni in potem okrevanje, po enem tednu je bila kot da ni blo nič. Švoh nisem več po 9 mesecih in počasi sem prišel nazaj k starim močem.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
Po enih informacijah je dobra fizična kondicija (močan imunski sistem?) za C-19 prej oteževalna, kot olajševalna okoliščina :sprasujemse: .
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113

Dobro no, kaj se zdaj ta kekec vtikuje poleg, ko pa se je kršlo ustavo pa je bil tiho ko miš, oz je še? Zdaj bo pa pozival državljane nas se cepijo?
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
525
200
43
Po enih informacijah je dobra fizična kondicija (močan imunski sistem?) za C-19 prej oteževalna, kot olajševalna okoliščina :sprasujemse: .

Hm jaz sem mesec nazaj bral Angleško raziskavo kjer navajajo, da so kronične bolezni in takoj odzadaj slaba telesna kondicija najslabši za prebolevanje kovida. Ne najdem pa trenutno članka o temu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
:valjamse:
ss.JPG
 
  • Haha
Reactions: Matey