Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Eh, nene zaj zabluzite z offtopic.

V glavnem jebeštrga je rekel, da se pri njih lahko upošteva test na protitelesa, pri nas pa pametna stroka rekla, da testi niso zanesljivi.

Kdo ima prav?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Zelo dobro se ve, v čem so kinezi problematični. Če so bili pri vuhancu samo slabo učinkoviti (manj kot 50 %), jih pri alfi sploh ni bilo za zaznati. Mimogrede, Sejšeli so bili zelo precepljeni, ampak v 90 % s kinezi, ostalo z AZ, pa so pri alfi samo z AZ cepljeni dobro prišli skozi, kinezarji pa polnili bolnišnice.
Pfizerzevo cepivo je bilo odobreno dva tedna nazaj na osnovi podatkov učinkovitosti na originalnem Wuhanskem sevu, ki ga že skoraj eno leto ni več.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Spet 4 smrti iz “navadnega” kovid oddelka. Al je delta se hujsa kot alpha in folk sploh ne morejo dat na intenzivnega al pa je to posledica “necesa” drugega?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.472
2.939
113
Prav zanimivo, kako sesut sem že, če čisto malo delam. Spreminjam mnenje, očitno ni samo kot 1 dnevna viroza, je precej bolj zaje***a stvar. Mi je kar jasno zakaj se priporoča počitek.
Se pa občasno vmes počutim čisto ok, da že misliš, da je minilo, pa se drug dan spet zbudiš čisto brez moči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.379
113
Spet 4 smrti iz “navadnega” kovid oddelka. Al je delta se hujsa kot alpha in folk sploh ne morejo dat na intenzivnega al pa je to posledica “necesa” drugega?
Model, še enkrat, tretjič z moje strani in upam, da zadnjič - pri covidu (ne glede na sev, to se dogaja že od začetka) lahko pride do izjemno nenadnega in konkretnega poslabšanja stanja. Posledično je pri reševanju tega zelo pomembno ali si na intenzivni, kjer imaš konstantno zelo veliko pozornost osebja ali pa si na navadnem oddelku, kjer se lahko stvari življenjsko nevarno zakomplicirajo in tudi zaključijo preden te pravočasno začnejo reševati.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.379
113
Prav zanimivo, kako sesut sem že, če čisto malo delam. Spreminjam mnenje, očitno ni samo kot 1 dnevna viroza, je precej bolj zaje***a stvar. Mi je kar jasno zakaj se priporoča počitek.
Se pa občasno vmes počutim čisto ok, da že misliš, da je minilo, pa se drug dan spet zbudiš čisto brez moči.
Držim pesti, da boš čimprej OK in da boš lahko posledično tudi čimprej nazaj na delu. Sicer tudi po prebolelem covidu ni pametno se na polno obremenjevati ampak mi je jasno, da si glede na letni čas in naravo dela v zelo zoprni situaciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino, AndY1 in p4pe

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.379
113
Tudi jaz. 5 dan najhujši do zdaj. Včeraj je že kazalo malo na bolje.
Zelo veliko ljudi ima izkušnje s takšnim in drugačnim valovanjem oz. nihanjem simptomov/stanja. Ko že misliš, da je vse bolj kot ne mimo ti useka nazaj, po možnosti še huje kot prej. Tudi tebi želim, da čimprej ter s čimmanj komplikacij mine vse skupaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in p4pe

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Spet 4 NEcepljeni mrtvi.
Dnevno cepljenje se zaradi tega krepko zvišuje.
20210910_113538.jpg
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.229
9.412
113
EU
Prav zanimivo, kako sesut sem že, če čisto malo delam. Spreminjam mnenje, očitno ni samo kot 1 dnevna viroza, je precej bolj zaje***a stvar. Mi je kar jasno zakaj se priporoča počitek.
Se pa občasno vmes počutim čisto ok, da že misliš, da je minilo, pa se drug dan spet zbudiš čisto brez moči.
To so stranski simptomi predolgega branja Alter foruma.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Prav zanimivo, kako sesut sem že, če čisto malo delam. Spreminjam mnenje, očitno ni samo kot 1 dnevna viroza, je precej bolj zaje***a stvar. Mi je kar jasno zakaj se priporoča počitek.
Se pa občasno vmes počutim čisto ok, da že misliš, da je minilo, pa se drug dan spet zbudiš čisto brez moči.
Strokovnjaki ugotavljajo, da covid ni samo respiratorna bolezen, temveč tudi srčno-žilna bolezen. Tako, da se opazuj tudi v tej smeri in pravočasno poišči pomoč, če se bo kaj slabšalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey