Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Od kod in komu “pravica” da mi spamma s tem na telefon? Komu prijavim? IP?


Hvala vsem, ki ste se že cepili in tako prispevali k zajezitvi širjenja Covid-19.
Če se še niste cepili in ste starejši od 18 let, se lahko za cepljenje prijavite na https://zvem.ezdrav.si/cepljenje.
Nalezimo se dobrih navad - cepimo se.
Lep pozdrav. NIJZ
Vsak dan dokazuješ kako veliki kreten si. In vsak dan hujši in hujši. A res misliš da si nedotakljiv in da nad teboj ni nikogar več? Očitno nikoli nisi imel šefa, da bi te vsaj on podučil da si nekje pri dnu družbenega reda, in da je nad teboj še veliko ljudi ki ti smejo reči kaj boš delal in kaj ti oni lahko storijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in McGiver

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Sem rojen v času Tita, ja in v teh letih sem navajen še marikaj hujšega, kot to da NIJZ pošlje SMS z vabilom na cejenje. Sploh pa je uvedba nacionalnega obveščanja dobrodošla, v kolikor je v korist državi in njenim državljanom.

Tako mimogrede, a to te ne moti da ti MNZ pošlje SMS vsakič, ko prečkaš mejo? A policista tudi vprašaš kdo mu daje pravico da te ustavi ob rutinski kontroli prometa? Na carini tudi vprašaš kdo mu daje pravico da preveri dokumente ob prehodu meje?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Čase Tita imaš za vzgled?

Kar omenjaš so resne zadeve, ta korona pa ni to. Saj če bi maširali hrvati preko kolpe, ne bi imel nič proti SMSu, ali sireni ki bi tulila.

Tudi ko od RK dobim SMS, da rabijo kri, me ne moti, ker je higher cause. Ta korona pa to ni.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
in ti si ta ki to določa? :valjamse: :valjamse: :valjamse:

CEL SVET se je spremenil ampak ti si tisti ki bo povedal. ja itak dečko, grow up. :valjamse::valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Čase Tita imaš za vzgled?

Kar omenjaš so resne zadeve, ta korona pa ni to. Saj če bi maširali hrvati preko kolpe, ne bi imel nič proti SMSu, ali sireni ki bi tulila.

Tudi ko od RK dobim SMS, da rabijo kri, me ne moti, ker je higher cause. Ta korona pa to ni.

Ne dajem Tita za vzgled. Hočem povedat da obstaja marsikaj hujšega kot nacionalno obveščanje s SMS-i. In čisto nič drugega.

Covid je kakšen je. Tebe, Potrča in še enega "Terminatorja" tukaj na srečo ni povohal zato ste pametni kot 100 parov volov. Hkrati pa dokazujete da ste (pa nebom več pisal žaljivk) prve vrste.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Saj pa nisem mehkužen, pač se odleži nekaj dni, tednov, pa je to to.

Kot da še nihče nikoli ni bil bolan...
 
  • Žalosti me
Reactions: Bucko

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Saj pa nisem mehkužen, pač se odleži nekaj dni, tednov, pa je to to.

Kot da še nihče nikoli ni bil bolan...
Če si par dni odležal, potem te ni prav povohal virus, če še vedno ne dojameš kaj hočem povedat. Zato ne moreš cel svet enačit po sebi.

Ljudje smo različni. V petek sma skupaj bila cepljena z kolegom, enako cepivo Janssen. On je decembra že prebolel virus, takrat ga je precej zdelalo. Zdaj po cepljenju je spet obležal z vročino in bolečinamni. Meni ni bilo nič. Pa res nič od nič. A zdaj naj njega jemljem kot pussyja, ali pa vendale lahko rečem da smo si ljudje zelo različni. Ene potolče, druge ubije, tretji so "Terminatorji". Pa sem bil prepričan pred cepljenjem, da njemu nebo nič, ker je že prebolel, mene bo pa za vikend položilo. Pa je bilo ravno obratno.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tukaj se pojavlja tudi vprašanje, kaj (je) s tistimi, ki so Covid preboleli zelo blago ali celo asimptomatsko in so imeli samo pozitiven izvid testa na Covid.
Po eni strani se pojavljajo trditve, da so slabo zaščiteni, ker (skoraj) nimajo protiteles, po drugi strani se pa sprašujem, pred čim naj bi jih bilo potrebno zaščititi.
Ali obstajajo primeri, ko je nekdo prvo okužbo prebolel brez ali z blagimi simptomi, druga okužba pa je povzročila hujši potek?
Zelo laično bi rekel, da koronavirus in tudi cepiva "vsebujejo nekaj", kar pri nekaterih povzroči precej hude simptome, pri nekaterih pa nič.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Če se osredotočim na kolega, se je kljub prebolevnosti šel cepit, ker si enostavno več ne more privoščit, da bi še enkrat zbolel, ali bi mu katerikoli test pokazal pozitiven rezultat zaradi česar bi moral v karanteno. Ker je s.p. in ker večino posla dela sam, se še danes finančno pobira zaradi izgube ko je preboleval corono. Nekaj naročil je izgubil, eden ga celo toži, tretji so mu nabili penale zaradi prekoračitve roka izvedbe, tako da je pri nekaterih končal z ničlo pri zaslužku. Vem, lahko bi kako drugače zbolel, si zlomil nogo, karkoli, in bi rezultat bil enak ali hujši. Ampak pri ostalih variantah ne moreš pomagat, pri covidu pa trenutno lahko. To je samo ena od zgodb. Verjetno obstaja še veliko izvedenk le te...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
Mene je covid zdelal povsem drugače kot vse ostale virozne bolezni do sedaj, tako v smislu prebolevanja, kot posledic. Pri gripi sem imel začetek, vrh, ko sem komi živel in okrevanje, to je blo to. Podobno je covid prebolela žena. Mene je pa brez vročine, clo podhladilo me je, matralo najprej tu, pa je blo dobro, potem tam cel mesec. Tak grozen občutek nemoči, ko čutiš, da se ti nekaj "sprehaja" po vitalnih organih, pa Darjanček, prebolel sem meningitis in bil obsojen na desetletje vsakodnevnih glavobolov, če boš mel na jeziku mehkužnost. Še dons nisem čist OK v smislu kondicije, ker ratam kr čudno utrujen, brez zadihanosti in povečanega pulza, sam ne gre.

Reakcija na cepljenje je bla klasično gripozna z vročino, trajalo je ene 12 ur, začelo pa cca 24 ur po cepljenju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Tukaj se pojavlja tudi vprašanje, kaj (je) s tistimi, ki so Covid preboleli zelo blago ali celo asimptomatsko in so imeli samo pozitiven izvid testa na Covid.
Po eni strani se pojavljajo trditve, da so slabo zaščiteni, ker (skoraj) nimajo protiteles, po drugi strani se pa sprašujem, pred čim naj bi jih bilo potrebno zaščititi.
Ali obstajajo primeri, ko je nekdo prvo okužbo prebolel brez ali z blagimi simptomi, druga okužba pa je povzročila hujši potek?
Zelo laično bi rekel, da koronavirus in tudi cepiva "vsebujejo nekaj", kar pri nekaterih povzroči precej hude simptome, pri nekaterih pa nič.
So ocene (lahko tudi rečeš špekulacije), da je zelo odvisno od količine virusa ("viral load"). Manjša količina virusa povzroči manjše težave, če dobiš vase velike količine virusa, so hujše težave.
Tako da, če si prvi prebolel z manjšo izpostavljenostjo, si dobil manjše količine protiteles. Če boš v drugo dobil velike količine virusa, bodo verjetno težave hujše (če si v prvo prebolel milo, ne pomeni da si "naravno odporen" na virus in bo vsaka nadaljna okužba mila).
Imaš primere iz Kitajske iz začetka 2020, ko so mladi, zdravi zdravniki direktno umirali zaradi virusa (so bili še nezaščiteni in verjetno dobili konkretno količino virusa).
Tudi kar se tiče protiteles, je zgodba verjetneje bolj kompleksna, zato tudi relativno slab efekt prebolevniške plazme (s protitelesi).

Če bo jeseni situacija spet slaba (po res upam da ne bo), se bo dobilo dovolj relevantnih podatkov kako rahlo prebolevanje/hudo prebolevanje vpliva na zaščito pred novo okužbo.

Cepjenje ima poleg začite posameznika, še večjo vlogo na nivoju celotne populacije - preprečevanje kroženja virusa. Tako da ni samo vprašanje, kaj naredi cepljenje zame, ampak kaj naredi cepljenje za vse nas.

 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
kaj naredi cepljenje? papir dobiš, da lahko živiš v sistemu...
kaj naredi telesu in kako zaščitiš drugega nobenga ne briga.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
ksz


:bonk:
Zgleda se jih še vedno kao niso naučili uporabljati. Banda levičarska, ki hoče spodkopavat vlado.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
kalbo valda virus naredi dr mr, ljudje tudi umirajo.

Si pa vseeno živ, pač zjeban ali jebi ga, se je zaradi tega splačalo zapirat svet za dobro leto in se še ga bo?

Naj se cepi kdo ima kronične težave, če se ne, bo pač pristal v bolnici ali doma. Kapacitet imamo dovolj, da se je preživelo tudi najhujši kovid ruker.

Ker zdaj se že kaže, da tudi cepljenje ne bo rešitev, potrebno bo več let, da se zadeve prekužijo in pade na nivo gripe, al bomo do takrat hodli iz lockdowna -> cepljenje -> PCT ?