Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
kalbo valda virus naredi dr mr, ljudje tudi umirajo.

Si pa vseeno živ, pač zjeban ali jebi ga, se je zaradi tega splačalo zapirat svet za dobro leto in se še ga bo?

Naj se cepi kdo ima kronične težave, če se ne, bo pač pristal v bolnici ali doma. Kapacitet imamo dovolj, da se je preživelo tudi najhujši kovid ruker.

Ker zdaj se že kaže, da tudi cepljenje ne bo rešitev, potrebno bo več let, da se zadeve prekužijo in pade na nivo gripe, al bomo do takrat hodli iz lockdowna -> cepljenje -> PCT ?
Saj kakšno leto še, pa ne bo to več zdravstvena kriza, ampak huda gospodarska kriza. Se že kažejo posledice, katere očitno mislijo še dodatno pumpat, da poči toliko bolj. Cene surovin so že na +50% vrednosti, gradbeništvo že čuti posledice. Ravno danes sem slišal v trgovini, da so dobili navodilo, da gradbenega materiala več ne smejo prodajati pravnim osebam neposredno iz zaloge (firmam morajo narediti naročilnico in določiti rok dobave, pri čemer cena ni zagotovljena do samega prevzema).
 
  • Žalosti me
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
Ja, master puppetov to sploh ni prizadelo, samo bogatejši postjajo.

To je kriza eksistence malega človeka, ne bogatunov.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.768
2.646
113
Fantje Covid se umirja, kmalu bomo prekuženi in precepljeni v zadostnem procentu, tako da tematika počasi postaja irelavantna. Ker se mi ne da več brat in ukvarjat s trolanjem s strani Andya, dariana & Co. se iz vseh tem o covidu umikam. Podobno svetujem tudi vam. Lep pozdrav in ostanite zdravi.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Fantje Covid se umirja, kmalu bomo prekuženi in precepljeni v zadostnem procentu, tako da tematika počasi postaja irelavantna. Ker se mi ne da več brat in ukvarjat s trolanjem s strani Andya, dariana & Co. se iz vseh tem o covidu umikam. Podobno svetujem tudi vam. Lep pozdrav in ostanite zdravi.
Boš pametoval takrat, ko boš cepljen. Sedaj si glasen, ker si postal prebolevnik.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
Kaj pa ukrepi, ki jim še ni videti konca in se pojavljajo še novi? cepilni potni listi PCT, nove aplikacije, QR code...

Ja v nemčiji že cveti biznis s ponarejenimi "analognimi" potrdili. In valda zdaj razmišljajo o uvedbi digitalnih, ki pa to ne bodo omogočali.

Right, kot da je vse digitalno 100% ziher :)

In to je fejk potrdilo, ki pride 100€, pa folk raje do kupi...makes u wonder...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.146
113
ja 400+ jih mamo ze 3 mesece, pomojem imajo "bolnike" zvezane da ne morejo domov. Lahko kdo preveri.

marsikdo bi zaklepal bolnike v bolnico, če bi pri tem dobil 65% plače poleg... ;) lepa zgodba. Bolnice plusi €€€ taki kot nikol poprej.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
Saj niso tam zaradi kovida, ampak z kovidom. Če bi želeli imeti bolnike brez kovida v bolnicah pa bi morali skočiti +5 let v prihodnost.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.146
113
a pol je pa to vin vin, zdravi se za nekaj drugega (ZZZS), ker pa še ima kovid pa BONUS $$$... lepa poslovna praksa in priložnost. V bistvu greš po oddelku enkrat na par dni z okuženo vodo...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
Res je ja.

Sicer me zanima, kdo sploh določa kovid dodatke in kaj bi naj ti predstavljali? Ko je bila pri nas bergama, logično da so imeli dodatke, ker so pač delali 20+ ur dnevno.
Ampak zdaj, ko so bolnice itak sklestile ostale oddelke, in lepo prerazporedile oddelke....zdaj je dejansko mirno po bolnišnicah, niti ljudje se več ne gužvajo not.

Torej zakaj dodatek?

Ali pa policija, zakaj oni dobivajo kovid dodatek?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen