Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
emmmm, je kar lepa možnost da bo mulc kak dan ali dva doma zaradi false pozitive rezultata na kinder testu, medtem ko bo čakal na PCR
Saj nima veze, na srečo imamo tako odlično šolstvo, da bo tist dan ali dva z lahkoto spremljal pouk na daljavo.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Kot nekdo, ki ima oba starša v zdravstvu in ki preživi kar lep čas po bolnicah, ti lahko direktno rečen, da LAŽEŠ.

Ampak ti si le daj duška in zdej na veliko nekaj naseri, napihni, pa ne pozabi me poslati v klet

Izjemno me sekira kaj si ti in tvoji starši mislite. Sam sem preživel kot nezdravstveni delavec v 2020 cca 100 ur + po raznih SBjih, podnevi in ponoči.

Zaradi spoštovanja do delavcev tam ne bom pisal o imenih in oddelkih, vendar 2020 ni senca 2019 ali prej. Že samo pogled na število zmanjšanih pregledov, sprejemov, prazne čakalnice ipd. v 2020 pokaže čudovito sliko. Poglej si jo, prej kot boš druge obtoževal laganja.

Koneckoncev, vsak naj si sliko ustvari sam.

Kovid je jeba, daleč od tega da ga podcenjujem. Samo to, da smo iz zdravstvenega problema, napravili ekonomski, socialni, šolski in še kak problem, to smo pač pretiravali, in z količino in dolžino trajanja ukrepov. Potem se ti pač začne dogajat to kar se nam. Ljudi enostavno boli krščen duš in se ne držijo več niti najbolj osnovnih. Odločevalci so preveč enostavno zaigrali in porabili najboljše karte v najmanj primernih časih in trajanju.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Zaradi spoštovanja do delavcev tam ne bom pisal o imenih in oddelkih, vendar 2020 ni senca 2019 ali prej. Že samo pogled na število zmanjšanih pregledov, sprejemov, prazne čakalnice ipd. v 2020 pokaže čudovito sliko. Poglej si jo, prej kot boš druge obtoževal laganja.
Kot sem že napisal, v času največjega omejevanja je bila zasedenost po večini oddelkov 60-80% običajne. Seveda se najde kje kakšna izjema, ki bo odstopala izven tega, a na podlagi le te nimaš kaj za posploševati na vse.
Tako da ne mi ga srati o 20% zasedenost, ker si zabiješ kredibilnost v kanalizacijo.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Kot sem že napisal, v času največjega omejevanja je bila zasedenost po večini oddelkov 60-80% običajne. Seveda se najde kje kakšna izjema, ki bo odstopala izven tega, a na podlagi le te nimaš kaj za posploševati na vse.
Tako da ne mi ga srati o 20% zasedenost, ker si zabiješ kredibilnost v kanalizacijo.

Kapacitete zdravstva, ne SBjev za funkcionalno nepismene. Vključeni družinski zdravniki, zobozdravniki, fizioterapevri, referenčne ambulante,.....
Poglej si, koliko pregledov manj so opravili v SBjih v 2020 napram predhodnim letom.
Koliko pacientov manj je sprejel povprečen zdravnik. Te telefonske diagnoze pri meni ne gredo v kvoto opravljene diagnostike.
Ni vse samo v zasedenosti bolniških postelj.

Že na sekundarnih da ne omenjamo terciarnih nivojih je osip ogromen. Marsikdo je bil prenaročen,......

Zdravstvrni delavci so dejansko heroji epidemije in jih nikakor nebi želel tlačiti oz žaliti. Vodstvo države vključno z zdravstvenimi ministri pa vleče nerazumno slabe poteze
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Torej imajo vsaj za četrtino manj dela. Ob tem prejemajo 65% covid dodatek. Predstavljajte si koliko to nanese pri zdravniških plačah (npr. od razreda 45 navzgor). Ko bo tegale konec, jih bo težko pripeljati nazaj na "staro".
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in sandra

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
A 20-40% je malo? Zakaj sploh 20-40, zakaj ne samo 5-10%?

Zakaj moj znanec že 3/4 leta šanta, ker ni posegov za kolena? 3/4 leta država plačuje bolniško!
Da se ne menim o kolegu s srčno napako, ki je na srečo korono preživel bp., ne more pa do svoje doktorce v UKC, ritem vzpodujevalca je pa izven takta, vendar premalo glede na korono.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Torej imajo vsaj za četrtino manj dela. Ob tem prejemajo 65% covid dodatek. Predstavljajte si koliko to nanese pri zdravniških plačah (npr. od razreda 45 navzgor). Ko bo tegale konec, jih bo težko pripeljati nazaj na "staro".
Pri tem upoštevaj, da je to dodatek, ki ne gre v dohodninsko osnovo. Dejansko prejemajo duplo plačo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor

Ajmo počla...
Za en teden ... med prvomajskimi bo spet treba zapreti.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.652
113
Noben ne bo umrl zaradi tega. Za razliko od oktobra in novembra 2020, ko so medicinske sestre in negovalke morale pozitivne hodit delat v DSO.
Če ne bo direktno bo pa sigurno posredno kdo. Kot vem je osebje, ki je bilo pozitivno hodilo delta na covid oddelke, kar sicer po moje ni prav saj nihče nebi smel delat bolan vendar zgleda je bila situacija z manjkom osebja tako resna.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Če pa so baje trupla na ulici, ne vidiš da je 150 ljudi na intenzivni - razpad sistema!!

bog ne daj, da kdaj doživimo dejansko kako naravno katastrofo, lahko vsak začne na dvorišču kopat grobove
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen