Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.351
3.441
113
Experti za teste, kaj za vstop v Slovenijo je dovolj hrvaški test oziroma potrdilo ali mora biti hrvaško Angleški, ker ta banda na Braču hoče imeti 100 kn več za dvojezično potrdilo .

Aja sprašujem za prijatelja ampak res majke mi.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.950
2.414
113
Gledam pogoje za na hrvaško in vrnitev....eden bo 26 dni po 1. in 5 dni po drugi pfizerja, kolkr razumem je to ok za vstop. Za povratek čez 2 tedna pa tudi.
Drugi pa 5 mesecev in 29 dni po pozitivnem testu, izdano zdravniško potrdilo, to je ok za vstop, nazaj pa test. Bo držalo?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Gledam pogoje za na hrvaško in vrnitev....eden bo 26 dni po 1. in 5 dni po drugi pfizerja, kolkr razumem je to ok za vstop. Za povratek čez 2 tedna pa tudi.
Drugi pa 5 mesecev in 29 dni po pozitivnem testu, izdano zdravniško potrdilo, to je ok za vstop, nazaj pa test. Bo držalo?
Trenutni hrvaški ukrepi za čez mejo veljajo do 31.7. Slovenski ukrepi se spremenijo lahko z danes na jutri, kot že večkrat videno, zato tri dni pred koncem dopusta preveri najnovejše stanje in govorice o morebitnih spremembah, za vsak slučaj še poglej kje se da iti na testiranje blizu lokacije dopustovanja. To ti je najbolj ziher opcija.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Ali pa "karantena": Na meji ne podpišeš odločbe o karanteni. Da ti jo pošljejo naknadno traja teden ali deset dni. Nato imaš še štirinajst dni časa da jo dvigneš. V tem času je tvoja karantena davno mimo
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
hr testi itak lažejo

kako je na Lošinju, boš povedal kaj s 1. roke?

Ne morem nič povedati, sem še v Ljubljani. Polnim kombi, saj nesem dol stvari za 5-6 mesecev.
Oktober do maj je tam, vsaj zame, fenomenalen.

Mogoče pa bo imela Slovenija ob moji vrnitvi maja 2022 že novega MP,? Čisto možno. ;)

Še en 6-mesečni lockdown, še kakih 300-500 samomorov v tem času, pa bo treba menjati...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Saj veš, elitni turizem pa take fore.
Elitni turizem na tvojo veliko žalost (zavist.press) laufa. In to ZELO DOBRO!
Teta, ki ima teden dni najema apartmaja po 1500 evrov in več, ima že praktično poln september... Pa še na potrjeno dobrem zraku je.
Vsekakor na dosti dosti bojšem zraku, kot je recimo zrak v ljubljanski kotlini.

Požri se v svoji revščini.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
V soboto sem prišel z Lošinja in je blo super. Meni odgovarja, da ni totalne gužve, kot je bilo to včasih na teh promenadah skozi mesto Mali Lošinj. Veli Lošinj se mi je pa sploh zdel prazen. Ni problema najti kafič za pir spit. Apartmajev pa baje ni za dobit.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Elitni turizem na tvojo veliko žalost (zavist.press) laufa. In to ZELO DOBRO!
Teta, ki ima teden dni najema apartmaja po 1500 evrov in več, ima že praktično poln september... Pa še na potrjeno dobrem zraku je.
Vsekakor na dosti dosti bojšem zraku, kot je recimo zrak v ljubljanski kotlini.

Požri se v svoji revščini.
Počas bo spet treba na prevozih poiskat furo proti lj in v lj obiskati zdravnika saj je zgleda spet zmanjkalo tablet in je psiha že močno načeta. Do takrat se pa raje drži hrvaškega reka. Pomalo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.597
113
Sem bral da so hrčki trenutno na 75% obiska od 2019. Ampak to je trenutno. Pomlad je bila 0, kot kaže bo tudi jesen 0. Če jim rata avgust še koliko toliko speljati skozi, bodo na istem kot lani...50% od 2019
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Počas bo spet treba na prevozih poiskat furo proti lj in v lj obiskati zdravnika saj je zgleda spet zmanjkalo tablet in je psiha že močno načeta. Do takrat se pa raje drži hrvaškega reka. Pomalo.
Da se ti da bost z enim starčkom... Neverjetno.
Ampak gre za tvoj čas in tvoj lajf. S katerim delaš kot svinja z mehim.
Kar pa je seveda tvoj problem...