Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113

Strah pred britanskimi turisti​

"Opozarjam, da dobro razmislimo o Angležih in njihovem prihodu na Hrvaško. Nekaj moramo storiti, da bo njihov prihod bolj nadzorovan. Ali so to hitri antigenski testi, ko prispejo, ali kaj drugega.

Oooooo, jim je le kapnilo, da je cepljene tudi potrebno testirati. Dolgo so potrebovali. Bo tudi našim - prej kot slej. Mogoče celo tako, da bodo cepljeni imeli zastonj hitri test, ostali pa plačljivega :valjamse:
 
19. jul 2007
2.766
1.495
113
Oooooo, jim je le kapnilo, da je cepljene tudi potrebno testirati. Dolgo so potrebovali. Bo tudi našim - prej kot slej. Mogoče celo tako, da bodo cepljeni imeli zastonj hitri test, ostali pa plačljivega :valjamse:


A to imaš v mislih lažnjive hitre teste™ by AndY1, še nekaj časa nazaj je bilo to popolnoma nesmiselno uporabljat. A so se v tem času tako izboljšali?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Jaz tudi. Nazadnje sem se vrnil to nedeljo. Si šel kaj mimo Zrč in Novalje?

Zrče padejo pod Zadarsko županijo (Kolan), ki je v tem trenutku edina županija, ki je rdeča.

ma dejte ze mir s temi zrcami, sej jih bojo se podrli.

pac, sej vemo, da PCT ni garancija, da ne bo vnosa. in pri vseh turistih, ki zdele krozijo ob obali, je cist logicno povecanje okuzenih.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Nekdo je dobil boomerang:


Najprej s 1. julijem ukinejo pogoje za vstop v državo glede na barvo, ob katerih bi se v Hrvaško iz zelene države vstopalo samo s potnim listom in postane PCT obvezen, odprejo Zrče in vse nočne klube, potem se pa njim obarva obala v oranžno.



Dvojni avtogol.

Priceless.
Pa to so jim naši poslali tiste maturante, ki so se ravno vrnili iz Španije.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in Car

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.362
3.447
113
krucefiks sem žnodraf pa lažnivi hitri test ne kaže ukuzbe.
Pa itaq sem cepljen.
Kaj imam sedaj navadni prehlad ali so testi zanič.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
A to imaš v mislih lažnjive hitre teste™ by AndY1, še nekaj časa nazaj je bilo to popolnoma nesmiselno uporabljat. A so se v tem času tako izboljšali?
Lažnivo pozitivne hitre teste. Boš rekel, da niso bili? So bili tisti učitelji iz šol, ki so se hodili testirati in na hitrih testih skoraj vsi pozitivni, na PCR pa negativni, brez veze?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Lažnivo pozitivne hitre teste. Boš rekel, da niso bili? So bili tisti učitelji iz šol, ki so se hodili testirati in na hitrih testih skoraj vsi pozitivni, na PCR pa negativni, brez veze?
takole pravi stroka - o tistih učiteljih, ki so bili naslednji dan na pcr nehativni:
Kot je za STA povedala direktorica Zdravstvenega doma Kranj Lilijana Gantar Žura, so v ponedeljek testirali 1090 zaposlenih v vrtcih in šolah. Hitri testi so okužbo z novim koronavirusom pokazali pri 146 testiranih, medtem ko je bilo na testiranju pred tednom dni pozitivnih sedem. Kot je ocenila Gantar Žura, pri hitrih testih ne bi smelo biti napak, prepričana je, da so testi dovolj zanesljivi in da pozitiven test pač pomeni pozitiven test.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če se prav spomnim je šlo takrat v razmaku par dni za dve večji skupini "lažnjivo" pozitivnih na HAGT - odvzem je bil obakrat od iste firme in sum je padel na kontaminacijo vzorcev, oz. nepravilen postopek odvzema - predolg čas za reakcijo.

Mogoče so s palčkami šparali. :evil:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.638
14.340
113
govoris kokr da sta zrce in novalja najpomembnejsi del hrvaske obale. V istri se folk kr drzi zadev zadnje dva mesca od kar sm tle.

Malo nižje dol na trajektu jadrolinije med Splitom in Hvarom imaš na vsakih 5 minut po zvočnikih opozorila o obveznem nošenju mask, ki pa jih nosi zgolj cca.20% potnikov, od posadke pa prav nihče. Niti pod brado jih nimajo, enostavno so brez in je j3bejo sistema 5%.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.590
8.922
113
Malo nižje dol na trajektu jadrolinije med Splitom in Hvarom imaš na vsakih 5 minut po zvočnikih opozorila o obveznem nošenju mask, ki pa jih nosi zgolj cca.20% potnikov, od posadke pa prav nihče. Niti pod brado jih nimajo, enostavno so brez in je j3bejo sistema 5%.
Ne vem no. Potniki smo jih kar imel, bi rekel da v 90 procentih, posadka pa tudi, znotraj seveda, pa sem bil na parih linijah letos, tud Vela Luka Split. Zunaj nosit masko je pa itak mimosun, tko da zunaj je ni imel nihče.
Sicer pa ob praktično nič okužbah zunaj žurplacov je zahteva po nošenju mask eno navadno hebanje ljudi v glavo.
Tud v vseh lokalih so kelnarji imeli maske, tudi zunaj. Bistvo vsega pa je, da so dol praktično vsi, ki imajo opravka s turisti cepljeni v kar visokem deležu. Tudi posadka, ki jo omenjaš.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.638
14.340
113
Zanimivo. Morda so pa imeli "boljši dan" takrat, ko si jih ti opazoval ali pa s ejim zdaj bolj j3be kot takrat, moje info so namreč od predvčeraj. Glede cepljenja ne bi vedel kako je (verjetno so res vsi pocepljeni), navezal sem se zgolj na redna opozorila o obveznosti nošenja mask in ignoranci posadke ladje, ki je predvajala ta opozorila.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.590
8.922
113
Moje izkušnje so nazadnje od točno tedna dni nazaj. Trajekt Korčula, linija Vela Luka - Split, kakega odstopanja od splošnega nošenja mask recimo v naših trgovinah nisem opazil. So jih pa kelnarji po lokalih nosili res vestno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
IMG-3739006e5acb3c97714e6ae74b36d197-V.jpg