Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Ker imajo naši politiki bujno domišlijo moram sedaj jutri do Splitskega letališča in skeširati 50+ EUR, danes bi se pa lahko normalno pripeljal domov. Kakšna politika je to, ko odločitev, ki vstopi v veljavo naslednji dan sprejmeš prejšnji dan pozno zvečer?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Dobro, da sem šel pogledat na Alter, drugače bi jutri na mejo prišli direkt brez testov...
Na koncu bodo pa videli kakšen zajeb so naredili in se bodo premislili. Ampak enmu kupu folka, ki se bo posledično premislil in jutri ne bodo odpotovali, se bo pa odpelal, če to naredijo.
Ali pa se boste šli vi testirat, plačali 50+ EUR, na meji pa sploh gledal ne bodo, ker se bo tudi policajem odpelal. Ti boš pa ob 50+ EUR in imel pot do Splita za brezveze.

Ampak, če je objavljeno v UL z veljavo od polnoči, kar pomeni, da že velja, ni več poti nazaj. To je to. Veljavnost v parih urah po sprejetju odloka :bonk:

Koliko folka je otroke potegnilo predčasno iz šole, da gredo že ta vikend na morje, pa da pokurijo lanski dopust, zdej pa takole.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.323
3.421
113
Resno kako si do tega spoznanja prišel.

"Microsoft Power BI" https://app.powerbi.com/view?r=eyJr...0YTAtNGQ5NC04OTY3LTVjNjk5MGFmYTQ2MyIsImMiOjl9


4. potrdilo o cepljenju, s katerim oseba dokazuje, da je preteklo od prejema:

- drugega odmerka cepiva Comirnaty proizvajalca Biontech/Pfizer najmanj sedem dni,

- drugega odmerka cepiva COVID-19 Vaccine proizvajalca Moderna najmanj 14 dni,

- prvega odmerka cepiva Vaxzevria (COVID-19 Vaccine) proizvajalca AstraZeneca najmanj 21 dni,

- odmerka cepiva COVID-19 Vaccine Janssen proizvajalca Johnson in Johnson/Janssen-Cilag najmanj 14 dni,

- prvega odmerka cepiva Covishield proizvajalca Serum Institute of India/AstraZeneca najmanj 21 dni,

- drugega odmerka cepiva Sputnik V proizvajalca Russia’s Gamaleya National Centre of Epidemiology and Microbiology preteklo najmanj 14 dni,

- drugega odmerka cepiva CoronaVac proizvajalca Sinovac Biotech najmanj 14 dni,

- drugega odmerka cepiva COVID-19 Vaccine proizvajalca Sinopharm najmanj 14 dni,
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.323
3.421
113
V odgovor na tvoje moraliziranje naj ti povem, da takrat, ko sem šel dol, so komaj pričeli s cepljenjem mojih letnikov in ne bi do prehoda meje potekel noben rok od kar si cepljen, da greš lahko čez mejo. Tako, da ne nekaj na pamet.
Bilo bolj namenjeno Andy ju, ki je že pobegnil iz vrste ko je čakal na cepljenje.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Komur je način prehoda Hrvaške meje največji problem v življenju, res nima veliko skrbi.
Gre za nacin, kako je to speljano. To ni vec z danes na jutri ampak iz zdajle pa cez dve uri.

Ne vem, a vidis samo sebe, ampak jaz vidim en kup Slovencev, ki se bodo cez vikend vracali v Slovenijo in zdajle iscejo lokacijo za hitre teste oz bodo neprijetno preseneceni z odlocbo o karanteni na meji, ker je bodo s tako bolano foro seznanjeni.

Se sam si se svercal iz Hrvaske cez Madzarsko mejo, cez maloobmejni prehod, da ne bi sel v karanteno, ce se prav spomnim. Kako kratek spomin imas.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Nisem se, ker so zadnji čas spremenili pogoje. Če je legalno, ni švercanje. Za te karantene mi pa dol visi.. sem jih tudi na šihtu po svetu že fasal nekaj in jih ignoriral, drugače ne gre. V torek grem na .hr brez papirologije, pa naj mi dajo odločbo in me iščejo v divjini.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Gre za nacin, kako je to speljano. To ni vec z danes na jutri ampak iz zdajle pa cez dve uri.

Ne vem, a vidis samo sebe, ampak jaz vidim en kup Slovencev, ki se bodo cez vikend vracali v Slovenijo in zdajle iscejo lokacijo za hitre teste oz bodo neprijetno preseneceni z odlocbo o karanteni na meji, ker je bodo s tako bolano foro seznanjeni.

Se sam si se svercal iz Hrvaske cez Madzarsko mejo, cez maloobmejni prehod, da ne bi sel v karanteno, ce se prav spomnim. Kako kratek spomin imas.
Vidiš, kle se pa strinjava. Spet so začel drekat.