Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Johannes, 70 let nisi videl miši predvsem zato, ker ne gledaš. Naslednjič, ko boš hodil npr po Ljubljani in na travniku ali polju videl 2-3 cm luknje v tleh - to ne hodijo ljudje z drogovi in puščajo odtise za lastno zabavo. Res pa je, da v tako luknjo ravno ne padeš, tako da je potrebno nekoliko (pa ne preveč) pogledati za njimi.
Nürenberških zakonov ni. Na sojenju je bil podpisan kodeks obnašanja zdravnikov, katerega ni v zakon sprejela nobena država (wiki). V splošnem bi po 70 letih moral vedeti, da je mednarodne zakonodaje presenetljivo malo in gre večinoma bodisi za prostovoljne zaveze (bilateralne ali multilateralne pogodbe, razne konvencije, h katerim pristopajo in od njih odstopajo posamezne države). Tako je na primer kršitev znane ženevske konvencije nekoliko problematična za države podpisnice in zelo za poražene - za nepodpisnice in/ali zmagovalke pa ne toliko ali nič. In tako gre po celi črti. Večina držav pritiska na preostale, da se pridružijo takim sporazumom, zato da si zagotovijo bolj predvidljivo okolje. Tu pa se stvar zaključi.
Bomo videli, je rekel slepec...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
takšnih nebuloz pa še ne.
sem prepričan, da se ti ukvarjaš z orgonsko energijo, orgonskimi topovi , kameno strelo in podobnimi neverjetnimi silami.
kakšno mednarodno sodišče? kakšni zločini?
Kako pa naj to vem? Nisem v dr. Füllmichovem štabu...
Bo ko bo. Se bo pa začelo še letos. Končalo pa kdo ve kdaj...

In DOVOLJ je zaslišanja. Zaslišuj ti tistih 1000 odvetnikov, ki so vložili ovadbe, ne pa mene. Nisi izbral pravega... :p
Poleg tega pa je danes NEDELJA in NE "delam". Bo šlo?

 
  • Haha
Reactions: mosseero in zino

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Zamisel o taksi za izhod iz države ni nova....

PRIHAJAJO namreč nove pobude vlade za spremembo zakonodaje, s katero bi vlada lahko KADARKOLI prepovedala ljudem izhod iz države.

Mimogrede, še Hitler je (PREVERJENO pri poznavalcih zgodovine!), nekaj časa pustil Jude, seveda proti določeni odškodnini, da so odšli iz Nemčije!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Zamisel o taksi za izhod iz države ni nova....

PRIHAJAJO namreč nove pobude vlade za spremembo zakonodaje, s katero bi vlada lahko KADARKOLI prepovedala ljudem izhod iz države.

Mimogrede, še Hitler je (PREVERJENO pri poznavalcih zgodovine!), nekaj časa pustil Jude, seveda proti določeni odškodnini, da so odšli iz Nemčije!

dej zresni se.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Saj prepoved izhoda iz države smo imeli, razen če plačaš 400 EUR.
Državni reket se temu strokovno reče.
Mafija ob takem ravnanju države izpade kot klub podeželjskih ženic.

 
  • Všeč mi je
Reactions: johannes

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Tudi v bivši DDR ljudi niso spustili iz države, pa dali vojsko na meje. Saj to so demokratični ukrepi al kako že ?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Zanimivo.

Meni je nazaj v Slovenijo nas policist na Jelsanah pogledal samo potni list. Sem mu ponudil se srajcko z racuni in testi in se pogledal ni.
 

makedonc

Pripravnik
4. okt 2007
141
5
18
Eno vprašanje, rad bi šli v Umag za 3 dni, ali je za nazaj potrebno kakšen test oziroma karantena? Rezervacijo bi naredil preko bookinga.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Noben test ni potreben. Hrvaska obala je oranzna in za prihod z oranznega podrocja se ni potrebno testirat. Meni obmejni policist se racunov ni pogledal.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Če si cepljen ali prebolel ne.
Drugače pa tudi ne ker prihajaš iz zelenega območja. Samo račun rabiš od hotela ali pa minimalno list o prijavi e visitor., da dokažeš da ne prihajaš iz rdečega območja
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
129
15
18
Mene je na meji v nedeljo spraševal če sem cepljen, prebolel ali negativni izvid. Pa sem mu rekel da prihajam z morja predtem. Tako da, sva se z ženo čudno pogledala...? Wtf
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
takšnih nebuloz pa še ne.
sem prepričan, da se ti ukvarjaš z orgonsko energijo, orgonskimi topovi , kameno strelo in podobnimi neverjetnimi silami.
kakšno mednarodno sodišče? kakšni zločini?
če je obtožnica vložena, kot sam trdiš, potem je ziher razpisan narok. Kdaj pa je narok, dan in ura obravnave?

Dr. Fuellmich: There is No Corona Pandemic, It's a Fraudulent 'PCR Test Pandemic'

https://rumble.com/viaz9f-dr.-fuell...ndemic-its-a-fraudulent-pcr-test-pandemi.html