Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Ne vem ali samo meni ni jasno kaj so želeli s tem povedati ali še komu drugemu?

"Oseba pa mora dokazilo predložiti le za obdobje od odhoda iz Slovenije do vrnitve vanjo, če je to obdobje krajše od petih dni. Torej osebi, ki zapusti Slovenijo in se vanjo vrne prej kot v petih dneh, po vrnitvi ni treba priložiti dokazila o neprekinjenem petdnevnem bivanju, ampak le za obdobje, ko ni bila v Sloveniji. Če ne predloži ustreznih dokazil, se šteje, da prihaja z območja na rdečem oziroma temno rdečem seznamu."

Če se torej vrnem v Slovenijo po desetih dneh, kaj rabim kot dokazila? A shranjujem račune iz bifejev po dnevih ali kaj? :)
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Ne vem ali samo meni ni jasno kaj so želeli s tem povedati ali še komu drugemu?

"Oseba pa mora dokazilo predložiti le za obdobje od odhoda iz Slovenije do vrnitve vanjo, če je to obdobje krajše od petih dni. Torej osebi, ki zapusti Slovenijo in se vanjo vrne prej kot v petih dneh, po vrnitvi ni treba priložiti dokazila o neprekinjenem petdnevnem bivanju, ampak le za obdobje, ko ni bila v Sloveniji. Če ne predloži ustreznih dokazil, se šteje, da prihaja z območja na rdečem oziroma temno rdečem seznamu."

Če se torej vrnem v Slovenijo po desetih dneh, kaj rabim kot dokazila? A shranjujem račune iz bifejev po dnevih ali kaj? :)

Rabiš potrdilo o najemu apartmaja. Če imaš svoje stanovanje potem pač tough luck, ne bi smel tolk služit.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Ne vem ali samo meni ni jasno kaj so želeli s tem povedati ali še komu drugemu?

"Oseba pa mora dokazilo predložiti le za obdobje od odhoda iz Slovenije do vrnitve vanjo, če je to obdobje krajše od petih dni. Torej osebi, ki zapusti Slovenijo in se vanjo vrne prej kot v petih dneh, po vrnitvi ni treba priložiti dokazila o neprekinjenem petdnevnem bivanju, ampak le za obdobje, ko ni bila v Sloveniji. Če ne predloži ustreznih dokazil, se šteje, da prihaja z območja na rdečem oziroma temno rdečem seznamu."

Če se torej vrnem v Slovenijo po desetih dneh, kaj rabim kot dokazila? A shranjujem račune iz bifejev po dnevih ali kaj? :)

3x sem prebral, pa sem še vedno prepričan da je izjava kondradiktorna oziroma brez pomena.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
3x sem prebral, pa sem še vedno prepričan da je izjava kondradiktorna oziroma brez pomena.

Edit... treba je prebrat še prvi del besedila ki v tem postu ni naveden.

Skratka, zadnjih 5 dni moraš biti na oranžnem področju, če si pred tem bil recimo v Bosni oziroma rdeči coni.
Če pa si iz Slovenije šel direkt v oranžno cono, in se vračaš v manj kot 5 dneh, pa ni potrebno dati dokazila za 5 dni. Saj kako bi ga, če nisi bil tam 5 dni ampak le recimo 3. Tako predložiš dokazilo da si bil pač 3 dni v oranžni coni.
To je nekako bistvo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Za bivanje v zeleni, rumeni ali oranžni državi/regiji od NULA do PET dni rabiš dokazilo za teh "NULA do PET" dni, če je bivanje daljše, rabiš dokazilo samo za zadnjih PET dni.
A tko?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Ok, torej prijava iz evisitor. Ker smo že malo domači tukaj in nimamo ravno računa za bivanje. Peljal s sabo 50 litrov vina za domačine, bomo poračunali
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ja saj, prav nekaj takega zahtevajo v zgoraj citiranem predpisu. Da dokažeš, da nekje nisi bil.
Saj je vse v zvezi s to plandemijo tako narejeno, da so možni različni scenariji. Dejansko nič ne moreš dokazati, tak da vprašanje če je sam virus sploh dokazljiv ali gre za neko imaginarno stvar.