Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
smsPASS si lahko urediš z digitalnim potrdilom, kdor pa ga nima, pa mora na identifikacijo. smsPass je fajn, ker lahko dostopaš do zVEM tudi prek mobilnh naprav, kjer nimaš nameščenega certifikata.

Koliko letnikov računalništva mora NA STARA LETA končati recimo nekdo, ki je star 70+ let, v šolo pa je hodil med 1965 in 1980?
Da zadosti vsem kriterijem za sigenco in ostale maloumnosti?

Kaj se s "klasičnim" papirjem dandanes ne da urediti nič več?

V tolažbo starčkom: mi smo vsaj fookali, dokler smo še fookali, analogno. Tile danes bodo kmalu le še digitalno. In virtualno... :valjamse: :bonk:
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Koliko letnikov računalništva mora NA STARA LETA končati recimo nekdo, ki je star 70+ let, v šolo pa je hodil med 1965 in 1980?
Da zadosti vsem kriterijem za sigenco in ostale maloumnosti?

Kaj se s "klasičnim" papirjem dandanes ne da urediti nič več?

V tolažbo starčkom: mi smo vsaj fookali, dokler smo še fookali, analogno. Tile danes bodo kmalu le še digitalno. In virtualno... :valjamse: :bonk:
Itak gre za začasno rešitev, dokler ne bo izdelanih 8 milijard mikročipov za avtomatizacijo procesov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Lošinj je kar poln takih in drugačnih zdravnikov: dva odlična stomatologa, en odličen kardiolog, za ostalo ne vem, lahko pa počasi zvem, ni pa to seveda UKC...
Stente vam recimo "montirajo" v KB v Rijeki...

Če bom tam nekaj mesecev, bom na blogu/vlogu objavil marsikaj uporabnega za take, ki bodo dol dlje časa, ali ves čas.

Je kar nekaj Nemcev (nekaj jih poznam osebno), ki so Merkli pokazali srednji prst, prodali hišo/stanovanje v Nemčiji in se za stalno preselili na Lošinj. Seveda ne samo na Lošinj, kakšni tudi kam drugam na hr. obalo.

Stari ljudje očitno raje "krepavajo" ob morju, kot v Münchenu, Zagrebu, Ljubljani. Nekateri. Ki si to lahko privoščijo. Pa če vam je prav, ali pa ne.
Tega nikoli nisem razumel, da "stari" ljudje ne smejo (kao) ali nočejo živeti nikjer, kjer je do prvega Lidla in do KC več kot 5 minut.
Matilda hodi tudi v UKC, verjetno celo raje kot na Lošinj.
Šalo na stran. Ni bolj pametne stvari kot to, da prežuiviš zimo tam. Vrhunski zrak in klima.
Je še bolj pametna stvar: da preživiš zimo, pomlad, poletje in jesen. :zmaga:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Koliko letnikov računalništva mora NA STARA LETA končati recimo nekdo, ki je star 70+ let, v šolo pa je hodil med 1965 in 1980?
Da zadosti vsem kriterijem za sigenco in ostale maloumnosti?

Kaj se s "klasičnim" papirjem dandanes ne da urediti nič več?

V tolažbo starčkom: mi smo vsaj fookali, dokler smo še fookali, analogno. Tile danes bodo kmalu le še digitalno. In virtualno... :valjamse: :bonk:
Saj še vedno lahko greš s papirjem, samo da je QR koda gor pa je.
Sicer pa predvidevam da bo tale projekt vsaj tako uspešen, kot je bila aplikacija za beleženje stikov. :nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Naj nekdo po kmečko razloži zakaj točno bi človek rabil smsPass mobilno identiteto? Dobivam vprašanja v zvezi s tem, pa mi ni 100% jasno.

Sam osebno imam digitalno potrdilo s katerim dostopam do banke, e-davkov, zVem portala, itd. Imam tudi SI-Pass, ki sem ga po moje mogel registrirati zaradi zVem, v bistvu ne vem. Torej pridem na zVem, stiskam si lahko potrdilo o cepljenju že sedaj.

Zakaj bi sedaj rabil smsPass in hoditi na upravno enoto, da me vidijo, da sploh dobim zadevo? Ali to hodijo ljudje, ki nimajo dostopa do zVem in nimajo digitalnih certifikatov? Ali je kakšen drug razlog? Ko bodo sprejeli aplikacijo za prestop meja, bom takrat rabil imeti smsPass ali bo zadeva delovala brez tega oz. s potrdili, ki jih že imam?
Če imaš certifikat, si lahko kreiraš smsPass, ne da bi hodil na upravno enoto. Uporaben pa je, če na mobilnik ne znaš, ne moreš ali nočeš inštalirati certifikata.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Tega nikoli nisem razumel, da "stari" ljudje ne smejo (kao) ali nočejo živeti nikjer, kjer je do prvega Lidla in do KC več kot 5 minut.
Matilda hodi tudi v UKC, verjetno celo raje kot na Lošinj.

Je še bolj pametna stvar: da preživiš zimo, pomlad, poletje in jesen. :zmaga:
To počno švabski penziči z avtodomi. Jih je Čikat poln od konec septembra pa vse tja do konca maja al pa do srede junija nekje. Pol se poberejo u germani čez poletje, in jeseni spet nazaj.
Najboljši dopust do sedaj, 10 dni Lošinja za novo leto. Se vsi poletni skrijejo.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.507
1.002
113
Digital Green Pass / "covid potni list": Po informacijah, ki zaenkrat prihajajo, boš šel v zVEM in od tam dol povlekel en dokument, opremljen s QR kodo, s tvojim statusom PCT. Ta dokument boš potem lahko sprintal, shranil na mobitel ali laptop, karkoli... Aplikacija bo pa za inkasante policijo in inšpektorje, bodo verjetno na nivoju EU imeli enotno aplikacijo, s katero bodo "službena lica" samo poskenirali QR kodo in tako preverili, če je to kar tvoj dokument trdi, res.

Prijava v zVEM pa gre preko SI-PASS, ki ti omogoča več načinov prijave: certifikat, smspass, še neka varianta. Torej, če imaš certifikat, ne rabiš smspass. Če imaš smspass, ne rabiš certifikat (vsaj za zVEm ne).
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Mogoče je bilo že postavljeno podobno vprašanja, ampak ga trenutno ne najdem.

Prehod meja ko gremo na Hrvaško. Sam sem cepljen s prvo dozo AZ (ko bom šel čez mejo bo že izpolnjen časovni interval). Ali je možen prestop meje samo s tistim kartončkom, ki sem ga dobil ob cepljenju?

Partnerica se v petek zjutraj testira (hitri test). Ali je šansa, da iz zVem portala sprintam potrdilo za prehod v nedeljo zjutraj (preden preteče 42 ur)? Sam sem našel le seznam testiranj na katerem pa ni zabeleženih ur jemanja brisa.

Kako najlažje to uredim?

Hvala
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Znanec je šel čez samo s kartončkom o cepljenju. Zdaj zadostuje že, da preteče 22 dni po prvi dozi.

Hitri test je pa lahko maksimalno star 48 ur od odvzema brisa. Z zVem portala pa lahko sprintaš seznam testov kadarkoli. Ni časovne omejitve.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Znanec je šel čez samo s kartončkom o cepljenju. Zdaj zadostuje že, da preteče 22 dni po prvi dozi.

Hitri test je pa lahko maksimalno star 48 ur od odvzema brisa.

Glede hitrega testa me bolj zanima ali je dejansko možno iz postala zVem natisniti neko potrdilo, ki bi to dokazovalo. Kakor sem informiran SMS ni dovolj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Ja se da. Jaz to počnem že od januarja. Kar se sprinta je seznam vseh covid hitrih/pcr testov, ki si jih do sedaj opravil. Do potrdila prideš s klikom na glavni strani po prijavi v portal.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Ne rabiš. Mi še nihče nikoli ni kompliciral zaradi tega, pa je za mano že ene 12 prehodov meje s Hrvaško letos.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
V bistvu sem hodil na pohode. Malo na Mars track okoli Metajne, malo na Sv Vid, pa nad mestom Pagom so uredili nove pohodniske poti, pa sem sel do vetrnic, do zaliva Zaton in nazadnje od vetrnic do rta :fredi:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Skratka še nikol tok na Pagu pozim kokr letos. K mejhn otrok k mu mat da marmelado u špajz na zgornjo polico. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
AndY1 a nisi ti tam nekje iz Kamnika al okolice?

No kakorkoli, na pohode se glih nisi rabil vozit 300+km daleč - zelo neekološko obnašanje.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Lep pozdrav iz Lumbarde, včeraj opravila HAT teste, dobila takoj tudi potrdila, zvečer vpisal vse v entercroatia, tudi poslikal potrdila, je pa danes vseeno želel videti potrdila še na meji. Nobenih težav, razen neke zabave z injektorji na 1.5 dCi, ki so mi 4x prižgali STOP lučko na poti dol. Se vleče že od lani in vsakič dela težave na poti na dopust...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1