Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po drugi strani pa kličem v soboto na Pašman v edini daleč okoli FKK za parcelo od 1.7. dalje, kar bi bilo mimogrede do lani mišn imposibl za leto vnaprej, pa sem lahko izbiral 1B parcele - 1A so zasedene za par let naprej, tudi z bivšimi ministri. ;)
Pol pa še teta pravi, da nada da se vidimo - ma kaka Nada, mi pridemo - fertik šlus!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
.... Hrvatarji že ful promovirajo z videospoti svojo turist.deželo po privat ITA lokalnih TV postajah ... vse tako osladno, da si moram dodatno šutnit še eno dozo inzulina za vsak slučaj ...
Ja, tako pač je.

Eni (Hrvati) si želijo turiste, si želijo +30, + 40 glede na prejšnjo SLABO sezono, drugi pa se jih branijo. Tudi take države so. Najbrž imajo take države svoje lastne tiskalnike za evre... Ne bom napisal kdo to je.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj jaz si jih tudi ne želim, vsaj ne pri nas.
Zakaj? Ker si nimamo z njimi pol kurca za pomagat.
Zakaj ne? Ker ni turistične ponudbe.
Zakaj je ni? Ker nam vladajo bebci - ne leti samo na trenutni državni vrh, leti tudi na občinarje od leta '91 naprej ....
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.240
5.600
113
Mi nočemo turistov, ker nam potem tako kot po vsakem "petku", trupla ležijo po ulicah, še posebej v Ljubljani.
Te dni se obetajo tudi v Prekmurju (slavje navijačev Mure).
Povzeto po grasupeljskem epidemiologu.


Zadar v soboto gostil tekmo Zadar - Split:

Okoli 16.6 lahko pričakujemo novo apokalipso.
/s
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.011
5.123
113
1623152511908.png
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Sej johanca tudi ne želi turistov v lj
Ne, ne želi. Že opažam prve kitajske turiste, Le kdo jih spušča v državo? V čigavem interesu?
Jaz jih ne bi, glede na sranje, ki ga imamo že drugo leto, puščal vsaj 5 let, zamera gor ali dol.

Odhajam, mogoče celo za stalno v sosednjo državo, v mediteransko klimo in na mediteransko kuhinjo.

Vi pa se boste, od oktobra naprej, spet hebali s slovenskim "režimom", s psihopati na čelu Slovenije, z nekajmesečnimi policijskimi urami, z nekajmesečnimi prepovedmi potovanj iz regije v regijo, itd. Z NEDELUJOČIMI ukrepi.

Grem pač tja, kje so človekove pravice dosti bolj vredne, kot v Sloveniji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe in jendomen

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Uživaj na Lošinju.
Pa če boš vedel za kakšno lepo hiško se priporočam..
Hvala za prijetne želje, ne pa, kot bi napisal kdo drug: Stari, jebi se in crkni...

Ja, jeseni mislim navezati na Lošinju in Cresu večje število kontaktov. Imam že kar štiri Slovence, ki bi živeli dol čez zimo (oktober do maj ), ali kar celo leto.
Videli bomo tudi, kakšne so lošinjske možnosti in sposobnosti nudenja okrevanja za starejše ljudi, ki imajo težave po preboleti koroni...

Izgleda pa tudi,da na Lošinju in Cresu gradijo trenutno 2 domova za ostarele. Najbrž je klimatsko (Lošinj ima statistično letno 220 sončnih dni) ta lokacija dosti bolj idealna, kot recimo domovi kjerkoli v Sloveniji...

Če bo Lošinj, kot kaže, otok starejših, je že sedaj otok miru. Diskoteko v Malem Lošinju so namreč zaprli že zdavnaj...

Mesto Mali Lošinj:

:P1140186_resize.JPG
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.240
5.600
113
johannes
Ti zavidam.
Hodiš kaj v bufet 4 asa (Sv. Jakov) ?
Ni brezveze bil Lošinj že v časih AO klimatsko letovišče.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.725
9.005
113
Hvala za prijetne želje, ne pa, kot bi napisal kdo drug: Stari, jebi se in crkni...

Ja, jeseni mislim navezati na Lošinju in Cresu večje število kontaktov. Imam že kar štiri Slovence, ki bi živeli dol čez zimo (oktober do maj ), ali kar celo leto.
Videli bomo tudi, kakšne so lošinjske možnosti in sposobnosti nudenja okrevanja za starejše ljudi, ki imajo težave po preboleti koroni...

Izgleda pa tudi,da na Lošinju in Cresu gradijo trenutno 2 domova za ostarele. Najbrž je klimatsko (Lošinj ima statistično letno 220 sončnih dni) ta lokacija dosti bolj idealna, kot recimo domovi kjerkoli v Sloveniji...

Če bo Lošinj, kot kaže, otok starejših, je že sedaj otok miru. Diskoteko v Malem Lošinju so namreč zaprli že zdavnaj...

Mesto Mali Lošinj:

:Poglej priponko 46098
Čak, a nisi rekel, da bo Lošinj meka za bogate. Zdej pa praviš, da bo dom za ostarele? ;)

Šalo na stran. Ni bolj pametne stvari kot to, da prežuiviš zimo tam. Vrhunski zrak in klima.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.011
5.123
113
Jaz bi se takoj preselil na otok če bi bil v penziji. Je pa Lošinj še bolj prijazen za starostnike. Borovcev je več, lepše diši, tudi burja že izgubi nekaj moči do tja. Samo kaj ko imajo Hrvatje tako bogo zdravstvo da je joj. Če se ti kaj zgodi hujšega, preden iz Zadra pridrvi rešilni do recimo Paga, ti že mrhovinarji oči kljujejo... Ne vem kako pa ima Lošinj to rešeno. Ko si pa enkrat nad 60 let pa veš da si pri zdravniku več kot pa v štacuni...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Naj nekdo po kmečko razloži zakaj točno bi človek rabil smsPass mobilno identiteto? Dobivam vprašanja v zvezi s tem, pa mi ni 100% jasno.

Sam osebno imam digitalno potrdilo s katerim dostopam do banke, e-davkov, zVem portala, itd. Imam tudi SI-Pass, ki sem ga po moje mogel registrirati zaradi zVem, v bistvu ne vem. Torej pridem na zVem, stiskam si lahko potrdilo o cepljenju že sedaj.

Zakaj bi sedaj rabil smsPass in hoditi na upravno enoto, da me vidijo, da sploh dobim zadevo? Ali to hodijo ljudje, ki nimajo dostopa do zVem in nimajo digitalnih certifikatov? Ali je kakšen drug razlog? Ko bodo sprejeli aplikacijo za prestop meja, bom takrat rabil imeti smsPass ali bo zadeva delovala brez tega oz. s potrdili, ki jih že imam?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.097
3.582
113
Marlbor
Naj nekdo po kmečko razloži zakaj točno bi človek rabil smsPass mobilno identiteto? Dobivam vprašanja v zvezi s tem, pa mi ni 100% jasno.

Sam osebno imam digitalno potrdilo s katerim dostopam do banke, e-davkov, zVem portala, itd. Imam tudi SI-Pass, ki sem ga po moje mogel registrirati zaradi zVem, v bistvu ne vem. Torej pridem na zVem, stiskam si lahko potrdilo o cepljenju že sedaj.

Zakaj bi sedaj rabil smsPass in hoditi na upravno enoto, da me vidijo, da sploh dobim zadevo? Ali to hodijo ljudje, ki nimajo dostopa do zVem in nimajo digitalnih certifikatov? Ali je kakšen drug razlog? Ko bodo sprejeli aplikacijo za prestop meja, bom takrat rabil imeti smsPass ali bo zadeva delovala brez tega oz. s potrdili, ki jih že imam?
smsPASS si lahko urediš z digitalnim potrdilom, kdor pa ga nima, pa mora na identifikacijo. smsPass je fajn, ker lahko dostopaš do zVEM tudi prek mobilnh naprav, kjer nimaš nameščenega certifikata.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez40

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
smsPASS si lahko urediš z digitalnim potrdilom, kdor pa ga nima, pa mora na identifikacijo. smsPass je fajn, ker lahko dostopaš do zVEM tudi prek mobilnh naprav, kjer nimaš nameščenega certifikata.
Torej se zna zgoditi, da bo aplikacija s katero bi izkazoval "kljukico" za prehod meje zahtevala smsPass, da bo lahko prišla do primernega podatka?
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
Torej se zna zgoditi, da bo aplikacija s katero bi izkazoval "kljukico" za prehod meje zahtevala smsPass, da bo lahko prišla do primernega podatka?
Ne! Oboje je isto, samo sistema drugače delujeta. Ali imaš certifikat na svojem računalniku ali pa maš SMSPass, s katerim lahko dostopaš na kateremkoli računalniku, telefonu ali tablci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Jaz bi se takoj preselil na otok če bi bil v penziji. Je pa Lošinj še bolj prijazen za starostnike. Borovcev je več, lepše diši, tudi burja že izgubi nekaj moči do tja. Samo kaj ko imajo Hrvatje tako bogo zdravstvo da je joj. Če se ti kaj zgodi hujšega, preden iz Zadra pridrvi rešilni do recimo Paga, ti že mrhovinarji oči kljujejo... Ne vem kako pa ima Lošinj to rešeno. Ko si pa enkrat nad 60 let pa veš da si pri zdravniku več kot pa v štacuni...

Lošinj je kar poln takih in drugačnih zdravnikov: dva odlična stomatologa, en odličen kardiolog, za ostalo ne vem, lahko pa počasi zvem, ni pa to seveda UKC...
Stente vam recimo "montirajo" v KB v Rijeki...

Če bom tam nekaj mesecev, bom na blogu/vlogu objavil marsikaj uporabnega za take, ki bodo dol dlje časa, ali ves čas.

Je kar nekaj Nemcev (nekaj jih poznam osebno), ki so Merkli pokazali srednji prst, prodali hišo/stanovanje v Nemčiji in se za stalno preselili na Lošinj. Seveda ne samo na Lošinj, kakšni tudi kam drugam na hr. obalo.

Stari ljudje očitno raje "krepavajo" ob morju, kot v Münchenu, Zagrebu, Ljubljani. Nekateri. Ki si to lahko privoščijo. Pa če vam je prav, ali pa ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi in p4pe