Čiščenje DPF

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.023
118
63
okolica mesta
Ni edini. direkt na filter prikloplen in laufaš dokler, ga ne porabi liter, samo iberlauf nesmeš v kesl nazaj poslat ampak v isto posodo. Že marsikatero šobo rešil pred razdiranjem. To je v primeru nekih "rahlih" težav, ko je hin je hin, takrat pomaga samo obnova ali druga šoba.
Naj bi bila bolje kar nova ali malo rabljena.
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Ni edini. direkt na filter prikloplen in laufaš dokler, ga ne porabi liter, samo iberlauf nesmeš v kesl nazaj poslat ampak v isto posodo. Že marsikatero šobo rešil pred razdiranjem. To je v primeru nekih "rahlih" težav, ko je hin je hin, takrat pomaga samo obnova ali druga šoba.
Gamero pravi da so ljudje uničili šobe z AG25, ne rešili... če prav razumem?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.822
638
113
Eno vprašanje. Mercedes CLA shooting break ne dela regeneracije. Bil že pri x mehanikih pa ni še nobeden do konca naštudiral kaj bi bilo narobe. Zadnja diagnoza je, da ne doseže pri regeneraciji dovolj visoke temperature. Ne gre čez 400°C.To pri ročno sproženi regeneraciji. Redne pa tako sploh ne naredi. Samo poveča se poraba dokler se ne prižge luč na armaturki. Kdo pozna, da je kdo že kaj podobnega reševal? Kaj bi lahko bil razlog, da ne doseže temperature?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Eno vprašanje. Mercedes CLA shooting break ne dela regeneracije. Bil že pri x mehanikih pa ni še nobeden do konca naštudiral kaj bi bilo narobe. Zadnja diagnoza je, da ne doseže pri regeneraciji dovolj visoke temperature. Ne gre čez 400°C.To pri ročno sproženi regeneraciji. Redne pa tako sploh ne naredi. Samo poveča se poraba dokler se ne prižge luč na armaturki. Kdo pozna, da je kdo že kaj podobnega reševal? Kaj bi lahko bil razlog, da ne doseže temperature?
mogoce kaksna od sob ne dela, kot bi morala in ni dovolj eksplozij in s tem toplote?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.822
638
113
Šobe so opcija ja. To se koliko vem še ni preverilo ( ni koj avto). Za senzor bi pa pricakoval, da bi ga ze menjali glede na to pri koliko mehanikih je avto že bil. Do sedaj se je menjalo senzor ta tlak, ki naj bi kazal napacne vrednosti. Obnovilo se je dpf, sesalni kolektor se je sčistil. Sam celotnega problema to ni rešilo.

Ps: glede šobe. Se to ne bi kaj poznalo na sami vožnji itd, če ne bi delala tako kot bi morala. Avto drugače dela bp.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Šobe so opcija ja. To se koliko vem še ni preverilo ( ni koj avto). Za senzor bi pa pricakoval, da bi ga ze menjali glede na to pri koliko mehanikih je avto že bil. Do sedaj se je menjalo senzor ta tlak, ki naj bi kazal napacne vrednosti. Obnovilo se je dpf, sesalni kolektor se je sčistil. Sam celotnega problema to ni rešilo.

Ps: glede šobe. Se to ne bi kaj poznalo na sami vožnji itd, če ne bi delala tako kot bi morala. Avto drugače dela bp.
sam sem na Focusu mislil, da je DPF poln. pac, tlak za samim DPFjem je bil nizek. glede na to, da delam 90% daljse voznje, mi je bilo to cudno. racunalnik je kazal pac nizji tlak za DPF-jem, zato je gorela tudi lucka za motor, padla je generalna poraba.

potem sem hotel avto prodat in je takrat avtohisa (uradni ford servis tudi) naredila test, in mi rekla, da je crknil senzor tlaka na DPF-ju. nakar je moj mehanik ugotovil, da je tudi kablovje se scufalo, so vse to zamenjali, in avto zdaj normalno dela (trkam) …
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Eno vprašanje. Mercedes CLA shooting break ne dela regeneracije. Bil že pri x mehanikih pa ni še nobeden do konca naštudiral kaj bi bilo narobe. Zadnja diagnoza je, da ne doseže pri regeneraciji dovolj visoke temperature. Ne gre čez 400°C.To pri ročno sproženi regeneraciji. Redne pa tako sploh ne naredi. Samo poveča se poraba dokler se ne prižge luč na armaturki. Kdo pozna, da je kdo že kaj podobnega reševal? Kaj bi lahko bil razlog, da ne doseže temperature?
da bi napisal točen motor ali celo oznako iz prometne pa ne, kajne? glavno, da piše shooting break
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon