Challe Salle

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.399
113
Kako sex in alkohol nista za najstnike? Bolj kot ga bos zapiral, bolj bo udarlo enkrat. Jest sem imel dostop do vsega pa nisem nikoli v zivljenju zakomiral, se pokozlal po sebi, posegel po trdi drogi, ga vtikal brez kondoma kamor ne bi smel. Vse je stvar vzgoje. Pomoje je bolje, da ga pri 15ih spustis v vse to kot vrsis nek nadzor, ker pol bo se huje.
Točno tako. Je pa precej težko spustit z vajeti, ali z drugimi besedami, ne spiš mirno, dokler niso vsi doma. Zdej razumem mojo mati, ko je govorila, da ne spi, dokler ne pridem domov.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.636
1.440
113
Emona / Carnium
Sicer se strinjam, alkohol, cigarete in seks niso za najstnike, ampak je vseen dobro, da najstnik sam do tega pride, ker sej veš, kar foter prepove je tanartaboljš. Zdej je pa precej odvisno od pretekle vzgoje, kako zvoziš ta leta med 15. in 20. letom. Ker najstnik ko mu hormoni šopajo se bo upiral.

Ti lohk povem eno zgodbico o enem takem fotru, ki je imel podobno ničelno toleranco kot si ti tam zgoraj naštel, dodal je pa še seks in vse kar paše zraven in mel pod zelo strogim "nadzorom" svojo hčerko vse do 19. leta. No ta 19 letnica je šla načrtno študirat 200 km stran od posesivnega fotra in se ga je nažrla do mrtvega na vsaki žurki in se dala dol na vsaki žurki vsaj z enim, včasih pa z dvema, ki sta vsaj mal dišala. Tko da pretirana ničelna toleranca ni ravno najboljš.
Vse ok, samo tudi ti si napačnemu odgovarjal, ker nikakor nisem posesiven foter niti hišni diktator. Samo v smeri ga PROBAM držat. Pravzaprav so to zelo jasna "priporočila" (starševstvo), podkrepljena s zelo jasno napovedanimi in izvajanimi sankcijami (prevzemanje odgovornosti), in odprti pogovori, ko se kaj zalomi itd...obvezne skrivnosti pa naj ostanejo skrivnosti. Ne pade mi na pamet, da zalezujem lastnega otroka. Saj vemo, da se zaupanje in odnos drugače gradita...in ne delujejo vse metode enako...eni so bolj dovzetni na lastne izkušnje, drugi tega ne potrebujejo...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.385
2.416
113
To itak nima še zdaj smisla debatirat, ker določenim otrokom se vidi že pri 5-6 letih ali prej da so vodljivi, nekateri so že takrat samosvoji in trmasti. Drugače pa ja, normalno da je najboljša pot če lahko zgradiš zaupanje, o tem bom več ko bom na tej točki.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Problem je tudi v starših, kateri peljejo svojo najstnico k lokalni rock zvezdi plesat. Ne krivim, ampak mora kakšen alarm zasvetiti.
Dopusti ali pa afera, se mu že pozna.
calle salle vrhnika.png
 
  • Wow
Reactions: Morgoth

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.399
113
To itak nima še zdaj smisla debatirat, ker določenim otrokom se vidi že pri 5-6 letih ali prej da so vodljivi, nekateri so že takrat samosvoji in trmasti. Drugače pa ja, normalno da je najboljša pot če lahko zgradiš zaupanje, o tem bom več ko bom na tej točki.
Jest mam tri, pa je bil najmlajši pr petih letih totalno nevodjiv, zdej je pa z njim najmanj problemov, če se temu sploh lohk reče problemi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.399
113
Vse ok, samo tudi ti si napačnemu odgovarjal, ker nikakor nisem posesiven foter niti hišni diktator. Samo v smeri ga PROBAM držat. Pravzaprav so to zelo jasna "priporočila" (starševstvo), podkrepljena s zelo jasno napovedanimi in izvajanimi sankcijami (prevzemanje odgovornosti), in odprti pogovori, ko se kaj zalomi itd...obvezne skrivnosti pa naj ostanejo skrivnosti. Ne pade mi na pamet, da zalezujem lastnega otroka. Saj vemo, da se zaupanje in odnos drugače gradita...in ne delujejo vse metode enako...eni so bolj dovzetni na lastne izkušnje, drugi tega ne potrebujejo...
Sam to ni ničelna toleranca o kateri govoriš malo višje.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.226
1.363
113
Ne vem kje vi zivite. Ze 40 in vec let nazaj se je polovica sosolk pri 15ih zgala na polno. Tu boste pa šampanjac na deci točili....
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: D_K in Kamele0N

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113

Govorili smo z Ano Vido Resnik, ki je prejšnji teden prva javno izstopila, pa tudi vložila prijavo na policijo zoper Petrovića: »SOS telefon mi je s prijavo pomagal, policiji je bila prijava predana v petek.« V soboto je nato odšla na policijo, kjer je imela pogovor s kriminalisti.

no, pa da zdej vidimo, kaj se bo izcimilo iz tega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.897
9.573
113
Še vedno ne razumem zakaj bi 19 letnica z visokim IQ-jem šla sebe poniževat in sebi škoditi da bi se maščevala očetu. Noro.
Saj ni bilo maščevanje. Prepovedan sadež je pač najslajši. In ker ga ni smela poizkusit, je potem podivjala in probala vse, kar prej ni imela dostopa.
Isto je z jedjo: sem enkrat probal neko kitajsko jed in sem potem žrl tisto 1 mesec non stop. Potem pa 1 leto nisem mogel videt tistega. Sedaj pa spet občasno jem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.897
9.573
113
Če bi vse prebral, bi videl, da je bil to komentar na AvtoFun, ki bo hčerko tako nadziral. Meni je kristalno jasno, kako je s tem. Pač praksa.
To itak nima še zdaj smisla debatirat, ker določenim otrokom se vidi že pri 5-6 letih ali prej da so vodljivi, nekateri so že takrat samosvoji in trmasti. Drugače pa ja, normalno da je najboljša pot če lahko zgradiš zaupanje, o tem bom več ko bom na tej točki.
Sam tebi se res vidi, kak si pameten in da imaš še mladega froca. Ne boš verjel, precej najstnikov se v puberteti konkretno obrne, kalbo je že napisal en primer pri sebi.
Nič, kar natrosi nam še kaj ultra pametne teorije, da se še malo nasmejimo.
 

B81

22. jul 2007
36.400
10.221
113
Mogoče nisi pomislil, da je to vseeno "vzgoja" mladine...in tako se že otroci slovenskih staršev afnajo z Ł in podobnimi forami.
 

Jamaican_Lion

Fizikalc
24. nov 2011
312
132
43
Kingston town
20 let nazaj, sosolki, drugi letnik srednje sole, sta se pofukali s polovici fuzbal kluba iz prve lige. Ne pravim da je to prav, ampak te stavri se dogajajo od zmeraj, kot ste nekateri ze napisali.
No zdej sta obe srecni mamici, poroceni z alkoholiziranima papkoma.
 
  • Haha
Reactions: sajkek in Hondi