Challe Salle

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.385
2.416
113
Alkohol za najstnike sigurno ni (me zanima en dober razlog, da fotr najstniku natoči kozarec taprave :sprasujemse: penine ali odpre pir). Če si izposodim tvojo retoriko: težko rečeš, da je najstnik pameten človek.

Če koga zanima, se možgani razvijajo precej dalj od 15 let in blago rečeno alkohol zagotovo ni balzam za možgane. Kot drugo pa gre za iniciacijo v način preživljanja prostega časa, zabavanja, praznovanja, kjer je pomembna prisotnost ali celo popita količina alkohola. Ampak, ja...alkos je impregniran v kulturo.

Preprosto povedano, ne prenesem te pijanske kulture (deeeej še enga no...aja ti ne piješ, kašn človk pa si...), ki se od kulture pitja precej razlikuje. Začne se pa tam nekje, kot si sam rekel, ja.
V tej témi pa je govora o skrajno primitivnem napeljevanju na pitje alkohola s še bolj sprevrženim namenom...

Note to myslef: Wake up, you're in Slovakia.

Te razumem in tudi ne pravim da je tvoja teorija napačna. Zagotovo alkohola ne bom ponujal, če pa bo pri 15/16.. izkazala interes da poizkusi pa ne bom branil. Jaz sem tukaj zagotovo pri teh letih zabredel, priznam. Jaz sem pri 15-ih imel dovoljene vikend izhode do četrte ure zjutraj. Itak da smo ga žgali na polne. Po drugi strani pa cigarete ali kakršne koli droge niti probal nisem.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.635
1.439
113
Emona / Carnium
mistique ima ničelno, ali kar je pač blizu temu, toleranco do alkohola... povzeto iz komentarjev, ki jih ima ponavadi na to temo... Tudi jaz osebno mislim, da med nič in preveč je tudi pri tej stvari, kot vsaki drugi, kar precej sivine, ampak vsakemu svoje

EDIT:
eh, me je prehitel vmes...
Mislim, jaz spijem kdaj kako pivo, fotrovčka ali kaj takega. Nimam ničelne :evil: in nisem noben čistun, četudi se morda kdaj tako bere. Veliko tega, kar napišem je iz lastnih izkušenj ali izkušenj prijateljev oz. ljudi, ki so mi blizu.

Imam pa ničelno toleranco do tega:
- da najstnik pije, ker je to normalno,
- da najstnik pije, ker je v takšni družbi (spet normala),
- da najstnik pitje povezuje z zabavo (samo na veselicah, v diskaĆu, rojstnem dnevu, pogrebu, poroki, ob zmagah in porazih vseh športnikov,...)
- da najstnik pije,
- da najstniku starš ponudi alkohol, da poskusi.

Alkohol je za mlade večplastno škodljiv. Kot substanca in kot družbeni vzvod za sprejetost, na kar so najstniki še posebej občutljivi.
In ja, gre za to, da na ta način poskušaš vplivati na to, kako bo tvoj najstnik živel. Poskušaš mu priskrbeti najboljše izhodišče, kar ga zmoreš in to je maksima pri meni (do your best). Eni tako, drugi drugače.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113

Govorili smo z Ano Vido Resnik, ki je prejšnji teden prva javno izstopila, pa tudi vložila prijavo na policijo zoper Petrovića: »SOS telefon mi je s prijavo pomagal, policiji je bila prijava predana v petek.« V soboto je nato odšla na policijo, kjer je imela pogovor s kriminalisti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.399
113
Ne skrbi ti za nas, še manj za njo. Dokler bo pod mojo streho bo tako kot bom jaz rekel, ko pa ne, pa ima proste roke. Nisem jaz noben policaj. Pri 15-ih pa sigurno in zagotovo ne bo niti plesala niti pela in niti orgel špilala pri kakem majmunu kot je ta.
Bo tako kot boš ti rekel dokler boš zraven, ko pa ne, se pa take pridne punčke prelevijo v marsikaj....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.399
113
Mislim, jaz spijem kdaj kako pivo, fotrovčka ali kaj takega. Nimam ničelne :evil: in nisem noben čistun, četudi se morda kdaj tako bere. Veliko tega, kar napišem je iz lastnih izkušenj ali izkušenj prijateljev oz. ljudi, ki so mi blizu.

Imam pa ničelno toleranco do tega:
- da najstnik pije, ker je to normalno,
- da najstnik pije, ker je v takšni družbi (spet normala),
- da najstnik pitje povezuje z zabavo (samo na veselicah, v diskaĆu, rojstnem dnevu, pogrebu, poroki, ob zmagah in porazih vseh športnikov,...)
- da najstnik pije,
- da najstniku starš ponudi alkohol, da poskusi.

Alkohol je za mlade večplastno škodljiv. Kot substanca in kot družbeni vzvod za sprejetost, na kar so najstniki še posebej občutljivi.
In ja, gre za to, da na ta način poskušaš vplivati na to, kako bo tvoj najstnik živel. Poskušaš mu priskrbeti najboljše izhodišče, kar ga zmoreš in to je maksima pri meni (do your best). Eni tako, drugi drugače.
Sicer se strinjam, alkohol, cigarete in seks niso za najstnike, ampak je vseen dobro, da najstnik sam do tega pride, ker sej veš, kar foter prepove je tanartaboljš. Zdej je pa precej odvisno od pretekle vzgoje, kako zvoziš ta leta med 15. in 20. letom. Ker najstnik ko mu hormoni šopajo se bo upiral.

Ti lohk povem eno zgodbico o enem takem fotru, ki je imel podobno ničelno toleranco kot si ti tam zgoraj naštel, dodal je pa še seks in vse kar paše zraven in mel pod zelo strogim "nadzorom" svojo hčerko vse do 19. leta. No ta 19 letnica je šla načrtno študirat 200 km stran od posesivnega fotra in se ga je nažrla do mrtvega na vsaki žurki in se dala dol na vsaki žurki vsaj z enim, včasih pa z dvema, ki sta vsaj mal dišala. Tko da pretirana ničelna toleranca ni ravno najboljš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.385
2.416
113
Super, hvala da si delil zgodbo z nami. Malo si sicer sfalil, jaz nisem noben posesiven foter, lahko pa jaz tebi zdaj povem 15 kontra zgodb. Torej? Smo v vrtcu? Pol se lahko gremo to do onemoglosti :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.385
2.416
113
No ta 19 letnica je šla načrtno študirat 200 km stran od posesivnega fotra in se ga je nažrla do mrtvega na vsaki žurki in se dala dol na vsaki žurki vsaj z enim, včasih pa z dvema, ki sta vsaj mal dišala. Tko da pretirana ničelna toleranca ni ravno najboljš.

No da pa vseeno pokomentiram to zgodbo, dejstvo da se je iz maščevanja nažirala in se fukarila okoli pomeni samo eno in sicer da ima očitno IQ -4 in da je zrela za psihologa. Res je da če se tumast rodiš da si nisi sam kriv. Razumem da to poskuša 15-16 letnica, pri 19-ih pa se že pričakuje od človeka določena zrelost.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.399
113
No da pa vseeno pokomentiram to zgodbo, dejstvo da se je iz maščevanja nažirala in se fukarila okoli pomeni samo eno in sicer da ima očitno IQ -4 in da je zrela za psihologa. Res je da če se tumast rodiš da si nisi sam kriv. Razumem da to poskuša 15-16 letnica, pri 19-ih pa se že pričakuje od človeka določena zrelost.
Motiš se, gre za žensko z zelo visokim IQjem, ki ji ni bilo dovoljeno sprobavat mej pri 15 letih. Je pač ponorela pri 19 letih. Po norenju se je poročila in je čist ok uspela v življenju. Takrat je blo pa z njo divje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.399
113
Se pa trenutno ubadam s tremi najstniki, tako da kako izkušnjo pa le imam, in verjemi, nič ne gre tako kot si starši zamislijo, otroc najdejo svoje poti. Tko da ta star rek mnogih fotrov...dokler boš pod mojo streho bo tako kot bom jaz rekel ne pali, verjemi. Mulci morajo na svoji koži probat. Ni palil ko sva bla midva mlada in ne pali še danes. Meni, oziroma nama je uspelo samo to, da se skupaj držimo določenih pravil, ker živimo v skupnosti in so za dobro vseh, za vse ostalo pa lohk sam upaš, da je čimveč lekcij ostalo nekje v podzavesti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.385
2.416
113
Čakaj zdaj malo? Kakih mej pri 15? Preberi si zgoraj, jaz sem bil najslabši ko sem probal alkohol pri 15. Zdaj se odločite, ali je 15tka čas za sprobavanje mej ali..?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.399
113
Sem napisal, da se ne strinjam z njegovo ničelno toleranco. Tebi sem odgovarjal na tisto, pot tvojo streho pa to. S kozarcem šampanjca sva zelo podobnega mišljenja.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.443
338
83
34
Kako sex in alkohol nista za najstnike? Bolj kot ga bos zapiral, bolj bo udarlo enkrat. Jest sem imel dostop do vsega pa nisem nikoli v zivljenju zakomiral, se pokozlal po sebi, posegel po trdi drogi, ga vtikal brez kondoma kamor ne bi smel. Vse je stvar vzgoje. Pomoje je bolje, da ga pri 15ih spustis v vse to kot vrsis nek nadzor, ker pol bo se huje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.385
2.416
113
Motiš se, gre za žensko z zelo visokim IQjem, ki ji ni bilo dovoljeno sprobavat mej pri 15 letih. Je pač ponorela pri 19 letih. Po norenju se je poročila in je čist ok uspela v življenju. Takrat je blo pa z njo divje.

Še vedno ne razumem zakaj bi 19 letnica z visokim IQ-jem šla sebe poniževat in sebi škoditi da bi se maščevala očetu. Noro.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.399
113
Še vedno ne razumem zakaj bi 19 letnica z visokim IQ-jem šla sebe poniževat in sebi škoditi da bi se maščevala očetu. Noro.
Se strinjam, je blo kr noro z njo ja. Eden najzanimivejših mesecev v mojem najstniškem življenju. Predstavli si mojo bogo mat, ko sem njo pri 16tih pripeljal domov z morja, jo je skor kap. Na materino srečo ni dolgo trajalo ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun