Covid-19 Cepiva

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Ima kdo že kaj "insider" informacij glede 1x cepljenih z AZ, ki bodo prišli do druge doze šele čez par mesecev? Bodo enakopravni 2x cepljenim z ostalimi cepivi (1x pri Janssen)? Trenutno so enakopravni le v Sloveniji, kjer so sprejeli, da je to dovolj za vračanje v Slovenijo. Ali je tudi dovolj za vstop v objekte pod PCT pogoji? Za prehod na Hrvaško ali druge tuje države pa so pogoji verjetno odvisni od države do države, verjetno pa zahtevajo 2 dozi AZ?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Pa misliš da so naši res tak glupi, da bi porabili vse zaloge AZ za prva cepljenja? Če je to res, potem so za odstrel. Je pa moja žena ob prvi dozi AZ prejela že datum naslednjega cepljenja, s tem sklepam da imajo zaloge rezervirane.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Pa misliš da so naši res tak glupi, da bi porabili vse zaloge AZ za prva cepljenja? Če je to res, potem so za odstrel. Je pa moja žena ob prvi dozi AZ prejela že datum naslednjega cepljenja, s tem sklepam da imajo zaloge rezervirane.
Ne mislim, da ne bodo dobili druge doze, ampak kot vem, je razmak med prvo in drugo zelo velik (3 mesece)? Kar pomeni, da si manjvredni človek v primerjavi z ostalimi ljudmi z drugimi cepivi, ki dobijo drugo dozo v par tednih. In države pogojujejo vstop z dvema dozama AZ.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
V naši državi nisi manjvreden. Če boš šel na Hrvaško, boš pa res moral na hitri test, ki je zastonj če imaš certifikat in nisi računalniško nepismen, za vrnitev pa spet nisi drugorazreden. Edino če misliš potovati po svetu pa zna bit jeba ja...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ima kdo že kaj "insider" informacij glede 1x cepljenih z AZ, ki bodo prišli do druge doze šele čez par mesecev? Bodo enakopravni 2x cepljenim z ostalimi cepivi (1x pri Janssen)? Trenutno so enakopravni le v Sloveniji, kjer so sprejeli, da je to dovolj za vračanje v Slovenijo. Ali je tudi dovolj za vstop v objekte pod PCT pogoji? Za prehod na Hrvaško ali druge tuje države pa so pogoji verjetno odvisni od države do države, verjetno pa zahtevajo 2 dozi AZ?

V tujini močno dvomim da bo ena doza obveljala. To je izjema samo pri nas, mooče bodo še hvate prepričali zaradi turizma.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Na kratko: ja. Mislim, da so res tak glupi. Pustim se prijetno presenetiti, če niso.
Čisto realna opcija je to.

Druga opcija je še, da jih ne bodo mogli več dobiti po redni poti, ker ne bo več EU pogodbe - in jih bodo kupili na napol sivem trgu po 10x ceni. (Mogoče sem še premalo rekel.)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
V tujini močno dvomim da bo ena doza obveljala. To je izjema samo pri nas, mooče bodo še hvate prepričali zaradi turizma.
Zakaj hudiča bi pa morali biti tisti 1x cepljeni izenačeni z 2x cepljenimi? A zato, ker so pridno ubogali vlado, al je še kak drug razlog?

Ker polno zaščiteni niso, lahko še vedno zbolijo, prenašajo virus.... - enako kot necepljeni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Evo takole po časovnem vrstnem redu:
- ob 11:30 sem poklical ZD Maribor in čakal in čakal,...., ob 11:55 sem končno dobil operaterko - izredno prijazno nimam kaj rečt. Pravi, da so mi v sredo poslali SMS - jaz ga nisem dobil 100%.
- ob 14:39 sem bil naročen, okoli 15:10 sem naredil profit Johnson & Johnson-u, čez 21 dni sem porihtan, samo ena doza.
V vmesnem času sem še trikrat po pol ure čakal na živ stik po telefonu, da bi uredil še za ženo. Dvakrat so mi rekli, da me pokličejo nazaj čez pet minut, klica še vedno ni; tretjič sem obupal.

V času ko sem stal v vrsti za cepljenje so najmanj trije prišli not mimo vseh v stilu "o zdravo Joško, kar naprej" brez klukanja na seznamu, torej so bili "prijatelji".
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113


V Italijo boš po tej raziskavi tudi lahko šel
Pa kakšni strokovnjaki so to, da nekje raziskave ugotovijo 95% zaščito, nekje drugje pa 52%, pa slišali smo tudi za 60%, 70%, 22%...???? :evil:
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Pa kakšni strokovnjaki so to, da nekje raziskave ugotovijo 95% zaščito, nekje drugje pa 52%, pa slišali smo tudi za 60%, 70%, 22%...???? :evil:


Mislim, da so jih v različnih letnih časih in različnih mestih testirali. Kar sem enkrat gledal en film na YT.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Zakaj hudiča bi pa morali biti tisti 1x cepljeni izenačeni z 2x cepljenimi? A zato, ker so pridno ubogali vlado, al je še kak drug razlog?

Ker polno zaščiteni niso, lahko še vedno zbolijo, prenašajo virus.... - enako kot necepljeni

Zakaj hudiča bi pa morali biti tisti 1x cepljeni izenačeni z 2x cepljenimi? A zato, ker so pridno ubogali vlado, al je še kak drug razlog?

Ker polno zaščiteni niso, lahko še vedno zbolijo, prenašajo virus.... - enako kot necepljeni.
Zato ker so Slovenci največji Balkanci na svetu mamini sinčki in očkove punčke in jokavci z dudo v ustih kot da bi jim nekdo igračo vzel. Ter izsiljujejo da bi dobili neko ugodnost. Druge vlade rečejo jebite se, pri nas jim pač popuščajo ker so taki fašisti kot ti praviš.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Evo takole po časovnem vrstnem redu:
- ob 11:30 sem poklical ZD Maribor in čakal in čakal,...., ob 11:55 sem končno dobil operaterko - izredno prijazno nimam kaj rečt. Pravi, da so mi v sredo poslali SMS - jaz ga nisem dobil 100%.
- ob 14:39 sem bil naročen, okoli 15:10 sem naredil profit Johnson & Johnson-u, čez 21 dni sem porihtan, samo ena doza.
V vmesnem času sem še trikrat po pol ure čakal na živ stik po telefonu, da bi uredil še za ženo. Dvakrat so mi rekli, da me pokličejo nazaj čez pet minut, klica še vedno ni; tretjič sem obupal.

V času ko sem stal v vrsti za cepljenje so najmanj trije prišli not mimo vseh v stilu "o zdravo Joško, kar naprej" brez klukanja na seznamu, torej so bili "prijatelji".

A ni 14 dni pri tem šamponu? :p
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Jest sem bil po AZ nasledn dan zjutri mačkast, pol me je pa kuhal do večera, ponoč švicenzi, zdej je pa že ok.
Si pa včeri z mojim počutjem ne predstavljam dela v razredu, tko da ajncvaju sporočam, da čist razumem učitelje, da so bli na bolniški dan do dva.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ima kdo že kaj "insider" informacij glede 1x cepljenih z AZ, ki bodo prišli do druge doze šele čez par mesecev? Bodo enakopravni 2x cepljenim z ostalimi cepivi (1x pri Janssen)? Trenutno so enakopravni le v Sloveniji, kjer so sprejeli, da je to dovolj za vračanje v Slovenijo. Ali je tudi dovolj za vstop v objekte pod PCT pogoji? Za prehod na Hrvaško ali druge tuje države pa so pogoji verjetno odvisni od države do države, verjetno pa zahtevajo 2 dozi AZ?
Saj še sami nevejo. Če bodo dol bo druga doza AZ če ne pa kaj kar se bo dobilo.