Covid-19 Cepiva

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.707
113
Ima kdo link, kam doktorja prijavim, ker neboluze širi?
S tem se ni za hecat!
Andya zezamo ko trosi nebuloze. Mal se pozanimaj kako deluje vektor in kako mRNA. Oboje deluje na podobnem trigerju imunskega sistema, le da AZ za del procesa proizvodnje tega trigerja uporabi tvoje celice. Tko sem si jest laik to zapomnil. Tehnologija oslabljenega virusa je pa stara 50plus let ja. Če sem pa kozla ustrelil, me naj pa kdo popravi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ted in jonny77

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Včeraj sem vprašal zdravnika, če sem res na seznamu ali je kak problem in glej ga zlomka, danes dobim poziv na cepljenje drug teden.
Piše, da cepijo z AZ in Janssen, nisem pa razbral ali lahko izbereš ko si tam ali pa pač dobiš nekaj od tega dvojega, kar trenutno imajo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Tega jst nikoli nisem napisal in tudi nisem sklepal.

Govorimo o problemih na cepilnih mestih in neurejenih seznamih. Kar se je zgodilo ker je pred izdajo aplikacije Kacin rekel da AZ ni na zalogi za nove doze in da so dobave "nepredvidljive" in folk se je masovno prijavil. Sedaj so pa problemi ker 30% folka cepijo se vedno z AZ in folk jim zavrača prijave kar dela neorganiziranost na ravni cepilnih centrov. To je bil moj namen prvotne izjave.

Kako da nisi:
1620980460952.png


ok, gremo dalje.....
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.640
2.359
113
Pomurje
Ne, nisem je, si jo morda ti? Povprašaj raje svojega zdravnika, katero 50+ staro vektorsko cepivo je imel v mislih.

Kaj ima Andy pri tem pa veš samo ti.
Nisem, zato sem vprašal zdravnika, kako in kaj.
Je problem izraz "vektorski" ali je generalno vse narobe povedal.
Ta vektorska cepiva sem jaz dodal in iz mojega sestavka komot odstrani "vektorsko" ostalo pa pusti.

Hvala za odgovor
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Sem ti povedal, da kliči zdravstveni dom, ne pobiram jaz naročil. :bonk: Sicer pa nima veze, jaz itak nisem v vrsti za cepljenje. Ste pa navadni lažnivci tisti, ki se tu gor hvalite kako ste že mesece prijavljeni in nestrpno čakate na svojo dozo, ter jamrate kako vas vsi prehitevajo po levi in desni. Kdor se ima namen cepiti, pokliče svoj ZD in je v enem tednu cepljen. Eni ste se pa očitno prijavili v upanju, da vas nikoli ne pozovejo. :bonk:
Zanimivo, nisem vedel da moraš še po telefonu težit da si cepljen. Ker se gremo po pravilih smo zdej mi lažnivci?
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.212
9.451
113
kod Džej-Zija
Nisem, zato sem vprašal zdravnika, kako in kaj.
Je problem izraz "vektorski" ali je generalno vse narobe povedal.
Ta vektorska cepiva sem jaz dodal in iz mojega sestavka komot odstrani "vektorsko" ostalo pa pusti.

Hvala za odgovor
Beri dalje! Opis vseh tipov cepiv, ki trenutno obstajajo za Sars-Cov2:
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.640
2.359
113
Pomurje
Če bi jaz bil pamaten, ne bi sedaj pisal po Alterju, zato dajte bolj po domače.

Je AZ cepivo narejeno podobno kot cepiva, s katerimi se cepimo proti navadni gripi in s tem vsaj delno preizkušena na podlagi dolgoletnih izkušenj?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Če bi jaz bil pamaten, ne bi sedaj pisal po Alterju, zato dajte bolj po domače.

Je AZ cepivo narejeno podobno kot cepiva, s katerimi se cepimo proti navadni gripi in s tem vsaj delno preizkušena na podlagi dolgoletnih izkušenj?
Da. Enako Janssen. Pfeizer in Moderna sta pa mRNA, nova tehnologija.
 
19. jul 2007
2.755
1.476
113
Če bi jaz bil pamaten, ne bi sedaj pisal po Alterju, zato dajte bolj po domače.

Je AZ cepivo narejeno podobno kot cepiva, s katerimi se cepimo proti navadni gripi in s tem vsaj delno preizkušena na podlagi dolgoletnih izkušenj?
AZ je nova tehnologija.

Cepiva proti navadni gripi so inaktivirana cepiva, pri Covidu je to Sinopharm.

The most common way that flu vaccines are made is using an egg-based manufacturing process that has been used for more than 70 years. Egg-based vaccine manufacturing is used to make both inactivated (killed) vaccine (usually called the “flu shot”) and live attenuated (weakened) vaccine (usually called the “nasal spray flu vaccine”).
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Evo so me klicali za cepljenje. Hoteli so jutri, ampak me ni doma, tako da bom naslednji teden. Jutri bi bil z AZ.