Covid-19 Cepiva

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Malo nazaj me je doktor prepričeval naj se ne cepim z rmna ampak rajši z vektorji AZ, J&J ali sputnik ko bo.
Pravi da je 50 let testirana zadeva, rmna pa se sedaj prvič testira (nimajo pojma, kako bo reagirala genetika) in to na živih primerkih.

Kdor je prebolel pa nič cepljenja, počakat na jesen, bo drug virus.

Se je zgražal nad nemci, da bodo cepili otroke z rmna.

Mislim, da bom poletje preživel s testiranji na tedenski bazi. V jeseni pa po iglo, če bo potreba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: HEPAN in AndY1

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Malo nazaj me je doktor prepričeval naj se ne cepim z rmna ampak rajši z vektorji AZ, J&J ali sputnik ko bo.
Pravi da je 50 let testirana zadeva, rmna pa se sedaj prvič testira (nimajo pojma, kako bo reagirala genetika) in to na živih primerkih.

Takle imamo, ko še zdravniki trosijo čiste kretenizme naokoli. Vektorska cepiva so praktično identično nova tehnologija kot mRNA cepiva. 50 let testirana zadeva ... *facepalm*
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Ja človeško telo se vsako leto spreminja in napreduje, vsak dan imamo nove gene, nove celice. Človek izpred 50 let je bil ubistvu opica, mi smo pa moderni ljudje.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113

Osebni podatki.
Ko kažeš na meji osebno! za prehod meje, so podatki OK!
Ko 'cepilni potni list' vsebuje te iste podatke je to preveč/kršitev/ne.
Če je dokument namnjen identifikaciji vsebuje TAKE potrebne podatke.
Če je dokument namenjen 'potrditvi o cepljenju' vsebuje take podatke..
Nekako je potrebno zagotoviti potrditev identitete.

Ko plačamo katerekoli račun, se gor izpiše marsikaj, pa se noben gostinc ne pritožuje.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Glede prijav na cepljenje je več kot očitno velik nered in zmede.
No, pri nas ZD priporoča, da se še vedno prijavlja preko njihovega internega web obrazca(ali mail,ali tel...).
Je pa problem, ker kljub kapacitetam, naročilu cepiv,...itd.....ne dobijo vseh naročenih količin od države(oz. Kdorkoli že dobavlja).
Skratka država reklamira cepljenje , cepiv je kao dovolj, interesentov za cepljenje (zaenkrat pri nas tudi Še) ne manjka, ......distrubuirajo pa jih ne glede na želje oz. naročila ali pa se grejo neko svojo politiko....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Včeraj zvečer sem dobil SMS, da sva vpisana v evidenco ZD MB - kjer sva vpisana že od februarja - preverjeno!

Včeraj je sosed rekel, da je predvčerajšnjim poklical (brez prijave vnaprej) v ZD in so mu rekli - pridite čez eno uro. :bonk:
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Včeraj zvečer sem dobil SMS, da sva vpisana v evidenco ZD MB - kjer sva vpisana že od februarja - preverjeno!

Včeraj je sosed rekel, da je predvčerajšnjim poklical (brez prijave vnaprej) v ZD in so mu rekli - pridite čez eno uro. :bonk:

Temu se sedaj strokovno reče "Kacinov seznam" (podobno kot Schindlerjev seznam). Baje je enotna evidenca cepljenja katastrofa napram prej, samo jasno to ne bo šlo v javnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To bi teoretično lahko bila dobra novica, ker pomeni, da so uvozili evidenco ZD MB v centralno evidenco in bo manj podvojenih prijav...
Mogoče sem se nerodno izrazil: dobil sem potrdilo, da so me vpisali v evidenco ZD MB. Tam pa sva preverjeno že prej bila vpisana.
Po moje je najina prijava potrojena ali kar na ciklostilu - uživam j.bat to nesposobno državo!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Včeraj zvečer sem dobil SMS, da sva vpisana v evidenco ZD MB - kjer sva vpisana že od februarja - preverjeno!

Včeraj je sosed rekel, da je predvčerajšnjim poklical (brez prijave vnaprej) v ZD in so mu rekli - pridite čez eno uro. :bonk:
In ti ne verjameš, da si lahko pred tedni na Ptuju tako poklical in prišel na vrsto isi teden.