Covid-19 Cepiva

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
S to kmečko logiko ni kaj dosti narobe.
Dobiš po SMS, da si prijavljen na cepljenje.
V bistvu ga ne. Dobiš SMS s kodo in linkom preko katerega potrdiš prijavo. Kakšnega končnega SMSa s prijavo pa ni, samo na netu, kjer vpišeš kodo dobiš potrjeno, da si zaveden. Če si res, ker tega žal ne moreš nikjer preverit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.270
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Andy: Spoštujem to, da človek hoče misliti s svojo glavo. Se pa mora kdaj znati tudi ustaviti in razmisliti o omejitvah, ki jih prinaša življenje v družbi. Če si cepljen, ne ščitiš samo sebe, pač še druge okrog sebe. (Res je, nisem vedel, da si že prebolel Covid; teme ne spremljam. :zmaga: )

Apeliram k cepljenju po 6ih mesecih od prebolelega Covida, za vse bližnje, ki ga še niso preboleli, pa čim prej. (Sam sem ga verjetno prebolel že lani pozimi, ko še ni bilo testov, cepim se jutri.)

Koristi cepljenja so, zelo čez palec rečeno, vsaj 100x večje od tveganja.

Kakšna razlika je to?

Če plastično povem, je to tako, kot če bi človek namesto enega živel 100 življenj, namesto 8 ur delal 5 minut na dan, v avtu imel namesto 100 kar 10000 konjev :)eek::cool:) in nenavsezadnje namesto jurja na mesec potegnil 100 jurjev plače. Razlika je velikanska, le včasih jo težko ozavestimo.

Andy ne ve če je prebolel ali ne. Testiran ni bil, protelesca pa kažejo, da ni prebolel.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
S to kmečko logiko ni kaj dosti narobe.

V bistvu ga ne. Dobiš SMS s kodo in linkom preko katerega potrdiš prijavo. Kakšnega končnega SMSa s prijavo pa ni, samo na netu, kjer vpišeš kodo dobiš potrjeno, da si zaveden. Če si res, ker tega žal ne moreš nikjer preverit.
Sem dobil SMS z naslednjo vsebino po tistem SMSu za potrditev...Naročilo na Covid 19 cepljenje za osebo.....je vpisano v seznam veljavnih naročil tima ZD... O terminu vas bomo obvestili po SMS ali s klicem.
 

tommek

Pripravnik
21. feb 2008
36
16
8
S to kmečko logiko ni kaj dosti narobe.

V bistvu ga ne. Dobiš SMS s kodo in linkom preko katerega potrdiš prijavo. Kakšnega končnega SMSa s prijavo pa ni, samo na netu, kjer vpišeš kodo dobiš potrjeno, da si zaveden. Če si res, ker tega žal ne moreš nikjer preverit.
Jaz sem drug dan po prijavi dobil SMS od NIJZ, da je moje naročilo na cepljenje vpisano v evidenco ZD in da me bodo o terminu obvestili preko SMS ali klica.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.882
3.006
113
Žena od sodelavca stara 41 se je v Ljubljani prijavila ca 3 tedne nazaj in bila cepljena prejšnji teden. Pa brez kakih kroničnih. On se je prijavil že lani in to na vse kamor se je bilo možno star 45 pa še vedno čaka. Pač nesposobna organizacija, saj to se ve že od januarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Žena od sodelavca stara 41 se je v Ljubljani prijavila ca 3 tedne nazaj in bila cepljena prejšnji teden. Pa brez kakih kroničnih. On se je prijavil že lani in to na vse kamor se je bilo možno star 45 pa še vedno čaka. Pač nesposobna organizacija, saj to se ve že od januarja.
O tem govorim.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
Žena od sodelavca stara 41 se je v Ljubljani prijavila ca 3 tedne nazaj in bila cepljena prejšnji teden. Pa brez kakih kroničnih. On se je prijavil že lani in to na vse kamor se je bilo možno star 45 pa še vedno čaka. Pač nesposobna organizacija, saj to se ve že od januarja.
Baje da te osebni zdravnik poklika dalje.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
A si poklical že kam pa vprašal? Dohtarja, cepilni center itd...? Zakaj še nisi na vrsti?
Dohtar pravi, da nima nič zraven, naj se prijavim preko ZD lastne strani za prijavo ali preko zVem (oboje že zdavnaj narejeno). Cepilni center pravi, da nimajo podatkov o teh prijavah, da naj pač počakam na vrsto. Tudi ne povejo ali si v vrsti ali ne.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.811
500
113
potem pa tole pošljejo po prijavi na zvem

Hvala vsem, ki ste se že cepili in tako prispevali k zajezitvi širjenja Covid-19. Če se še niste cepili in ste starejši od 18 let, se lahko za cepljenje prijavite na https://zvem.ezdrav.si/cepljenje. Nalezimo se dobrih navad - cepimo se. Lep pozdrav, NIJZ
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Pri prijavi preko zVema ali imaš možnost izbrati da si kronični bolnik oz. kako v cepilnem centru vejo da naj nebi bil cepljen z AZ?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.882
3.006
113
To majo vejetno vse po defaultu narejeno namesto da bi še par vrstic kode napisal pa tisti ki so že bili ne bi dobival obvestil.

Jaz sem bil že 2 x pa evo če se prijavim v zVem

1620910865012.png