Covid-19 Cepiva

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.019
113
Jaz sem danes dobil povabilo na cepljenje. ZD MB ne javi s katerim cepivom bom cepljen.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Sodelavka je dobila vabilo na cepljenje - AZ. Ne vem pa, ali preko firme ali preko ZD.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.570
2.420
113
Jaz sem včeraj dobil vabilo za u3 z AZ. Sem se odjavil....

Pa še enkrat prijavil, pa napisal da sem alergičen na AZ....

Bomo videli :rockon:
 
  • Haha
Reactions: Pbutec in AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Več držav opušča cepljenje z AstraZeneco, vsaj za mlajše
Do tega datuma so z njim cepili okoli 135.000 ljudi ter zabeležili osem primerov resne tromboze, večinoma pri mladih in zdravih ljudeh, štirje so bili smrtni.
Sodelavka, ki je dobila vabilo za AZ je stara okoli 30 let.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Pred 10 minutami sem dobil klic iz ZD Domžale. Danes, 15.35, Pfizer.

Sem rekel hvala lepa, za enkrat se ne mislim cepiti.
Lej, mojster, ti si čisto v redu fant. Imaš pa nekoliko kompleksa, ker si v življenju s svojimi rokami nekaj ustvaril (in če bi jutri šel v penzijo se ti, roko na srce, niti ne bi preveč poznalo). Vsa čast.

Težava s tem pa je, da si enkrat prišel na idejo, da si vseveden, in zaradi finančnega uspeha bolj pameten kot pol sveta skupaj. In, brez zamere, za kaj takega ni nobenih šans. (O tem, kolikor ur naravoslovja si v formalnem izobraževanju poslušal od OŠ dalje ne bom špekuliral, zdi pa se, da niti ene.)

Pa sicer z necepljenjem nimam problema - ko boš fasal kovid (in še cela tvoja familija zraven, ker to pač tako gre), boš v najboljšem primeru kak dan revež, v najslabšem pa, če ste vsi še dovolj mladi, bo kdo končal na intenzivni. Sou uot. Svet se bo vrtel naprej. Kot družba bomo z javnim zdr. sistemom poskrbeli tudi za takšne nesrečnike, tudi če nas boš namesto 2 evra (doza cepiva AZ) koštal 200 jurjev.

Problematično pa je bi bilo tvoje pisanje razumeti s stališča avtoritete (v Alanu Fordu so se temu posmehnili z: "Ker imamo denar, imamo tudi okus!").

Zato je treba širno forumsko občestvo opozoriti, da bi se morala tvoja izjava glasiti:
"O cepljenju sicer ne vem nič (znanje nabiram s foruma), se pa ne bom cepil."
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.348
3.440
113
Andy glej v Soboto bo teden dni od kar sem bil piknjen in od vsega kar je bilo da me je do ponedeljka bolela roka ,pa še to si moral od 2 dneva prav pritiskat na mesto vboda in v noči na torek sem ponoči v postelji zašvical. Pa še to sumim da je bil sendvič iz Bencinske kriv.


Covid pa je povzročil smrt ene osebe v širši družini in to po 5 mesecih od okužbe.

Ja revica je prebolela in je bila zaradi narkoz in ležanja 3 mesece na intenzivni nepokretna in na koncu so bili krivi zapleti ker je zjebalo srce ,ledvice in pljuča.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Lej, mojster, ti si čisto v redu fant. Imaš pa nekoliko kompleksa, ker si v življenju s svojimi rokami nekaj ustvaril (in če bi jutri šel v penzijo se ti, roko na srce, niti ne bi preveč poznalo). Vsa čast.

Težava s tem pa je, da si enkrat prišel na idejo, da si vseveden, in zaradi finančnega uspeha bolj pameten kot pol sveta skupaj. In, brez zamere, za kaj takega ni nobenih šans. (O tem, kolikor ur naravoslovja si v formalnem izobraževanju poslušal od OŠ dalje ne bom špekuliral, zdi pa se, da niti ene.)

Pa sicer z necepljenjem nimam problema - ko boš fasal kovid (in še cela tvoja familija zraven, ker to pač tako gre), boš v najboljšem primeru kak dan revež, v najslabšem pa, če ste vsi še dovolj mladi, bo kdo končal na intenzivni. Sou uot. Svet se bo vrtel naprej. Kot družba bomo z javnim zdr. sistemom poskrbeli tudi za takšne nesrečnike, tudi če nas boš namesto 2 evra (doza cepiva AZ) koštal 200 jurjev.

Problematično pa je bi bilo tvoje pisanje razumeti s stališča avtoritete (v Alanu Fordu so se temu posmehnili z: "Ker imamo denar, imamo tudi okus!").

Zato je treba širno forumsko občestvo opozoriti, da bi se morala tvoja izjava glasiti:
"O cepljenju sicer ne vem nič (znanje nabiram s foruma), se pa ne bom cepil."
Hvala za mnenje, nobene zamere :zmaga:

Drugače pa to ne izvira iz tega, da bi se trudil biti 'vseveden' kot posledica finančnega vidika. Kar se financ tiče sem čisto povprečen Slovenec, samo mogoče imam drugače postavljene prioritete.

Rad pa debatiram in argumentiram - seveda vedno na človeški način, brez žaljivk. Vsaj trudim se. Ne trdim, da sem vseveden, tudi glede cepiv ne. Sem tudi že glede tega parkrat obrnil mnenje. Pač, pri te stvari se vsi učimo sproti in se trudimo navigirat po tem razburkanem morju kar se da mirno.

Drugače pa, ker po vsej verjetnosti nisi zasledil, sem dal Covid čez, z zelo blagimi simptomi, pa nimam s čim to za dokazati, ker nisem edini, ki po prebolenju nimam protiteles.
Živim pa zdravo, sem telesno aktiven, vsak dan prehodim vsaj 10km pohodniške hoje s pesom in sem čim več zunaj - tudi ko dežuje, sneži in je -8'C. Vem, da mi to ničesar ne garantira, ampak lej, to lahko naredim zase.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Ravnokar dobil sms NIJZ kjer pozivajo k cepljenju. Očitno niso sposobni pocepiti niti tistih, ki si to takoj zdaj želijo, tako, da ne vem kaj pošiljajo take smse z vabili.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.348
3.440
113
Evo
Lahko bomo šli na tekme.
Pogoj PCT.
Pa v Gledališča itd.

Mislim da bo še zanimivo
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Andy: Spoštujem to, da človek hoče misliti s svojo glavo. Se pa mora kdaj znati tudi ustaviti in razmisliti o omejitvah, ki jih prinaša življenje v družbi. Če si cepljen, ne ščitiš samo sebe, pač še druge okrog sebe. (Res je, nisem vedel, da si že prebolel Covid; teme ne spremljam. :zmaga: )

Apeliram k cepljenju po 6ih mesecih od prebolelega Covida, za vse bližnje, ki ga še niso preboleli, pa čim prej. (Sam sem ga verjetno prebolel že lani pozimi, ko še ni bilo testov, cepim se jutri.)

Koristi cepljenja so, zelo čez palec rečeno, vsaj 100x večje od tveganja.

Kakšna razlika je to?

Če plastično povem, je to tako, kot če bi človek namesto enega živel 100 življenj, namesto 8 ur delal 5 minut na dan, v avtu imel namesto 100 kar 10000 konjev :)eek::cool:) in nenavsezadnje namesto jurja na mesec potegnil 100 jurjev plače. Razlika je velikanska, le včasih jo težko ozavestimo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Če plastično povem, je to tako, kot če bi človek namesto enega živel 100 življenj, namesto 8 ur delal 5 minut na dan, v avtu imel namesto 100 kar 10000 konjev :)eek::cool:) in nenavsezadnje namesto jurja na mesec potegnil 100 jurjev plače. Razlika je velikanska, le včasih jo težko ozavestimo.
Očitno ti cepljenje predstavlja zgolj UPANJE NA SVOBODO. Nacisti so pri tebi uspeli in iščejo še več takšnih naivnežev. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen