Covid-19 Cepiva

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Egoistično gledano drži, če pa gledaš skozi oči nekega kolektiva, pa se po mojem motiš. Zakaj bi jaz cepljen moral delat še zate necepljenga, ti pa lepo noge na kavču v luft držiš?

Zato ker približno enako koristiva bolovanje.
Nekam suvereno trdiš, da samo cepljeni zbolevajo. Statistika PCR ne kaže nobenega odklona med cepljenimi/necepljenimi pri količini okužb.

Praksa pri nas tudi ne (sicer vodijo cepljeni pri okužbah, vendar je vzorec veliko premajhen, da bi lahko bil relevanten).
Imamo "interno" igrico, kjer bomo videli, katerih bo več na koncu epidemije.

Trenutno imamo brez zajebancije med vsemi odsotnimi pozitivnimi točno 50-50 razmerje med cepljenimi in necepljenimi. Od tega je 25% 3x cepljenih in en prebolevnik kateri je 2x cepljen. Vsi bodo verjetno v roku par dni nazaj.

Kdo sedaj dela več?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Evo iz prve roke.
Baba antivaxer že 2.positvna v 3 mesecih.
V prvo je bila sama, v drugo pa sem zraven padel ker po prepričanju Alterja je to nemogoče.
Od vsega kaj sem pobral je to, da sem 2 dni kihal in teklo iz nosa pa v soboto sem popoldne šel spat ker sem bil utrujen.
To pa je vse, danes sem že 100% fit.
Vsi testi do sedaj negativni, tak da omikrona kao nisem dobil.
Ona je krehala od prejšnjega ponedeljeka in v petek je pokazal hitri test pozitivno in v nedeljo še pcr pozitivno, rezultat danas.

Sedaj, če pogledam se je izplačalo 3x nastaviti ramo.

No to je moj hard test, želel bi si imeti še potrdilo o prebolevnosti, ker neke simptome sem imel, ampak niti 4 hitri testi v enem tesnu niso pokazali nič.

Ajd to je to.
Kateri hoče reskirati vse pizdarije ki jih prinese okuzba naj kar izvoli.
Jaz sem mnenja da je pri meni pomagalo cepljenje.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Evo iz prve roke.
Baba antivaxer že 2.positvna v 3 mesecih.
V prvo je bila sama, v drugo pa sem zraven padel ker po prepričanju Alterja je to nemogoče.
Od vsega kaj sem pobral je to, da sem 2 dni kihal in teklo iz nosa pa v soboto sem popoldne šel spat ker sem bil utrujen.
To pa je vse, danes sem že 100% fit.
Vsi testi do sedaj negativni, tak da omikrona kao nisem dobil.
Ona je krehala od prejšnjega ponedeljeka in v petek je pokazal hitri test pozitivno in v nedeljo še pcr pozitivno, rezultat danas.

Sedaj, če pogledam se je izplačalo 3x nastaviti ramo.

No to je moj hard test, želel bi si imeti še potrdilo o prebolevnosti, ker neke simptome sem imel, ampak niti 4 hitri testi v enem tesnu niso pokazali nič.

Ajd to je to.
Kateri hoče reskirati vse pizdarije ki jih prinese okuzba naj kar izvoli.
Jaz sem mnenja da je pri meni pomagalo cepljenje.

Odlično zate, sicer mislim, da tudi "baba", bolj kot ne preboleva kot običajen prehlad.
A je to dobro ali slabo ne bom sodil, vendar ali se moramo danes res že pred čisto vsem zaščititi?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Odlično zate, sicer mislim, da tudi "baba", bolj kot ne preboleva kot običajen prehlad.
A je to dobro ali slabo ne bom sodil, vendar ali se moramo danes res že pred čisto vsem zaščititi?
Niti ne, prvič 14 dni prebolevanja, z izgubo vonja in okusa, kašelj bolečine v pljučih in izgubo kondicije, sedaj po 1 mesec in pol 3 dni vročine in 1 teden slabega počutja ter kašljanje na polno.
Tak da mislim da se še ne bo cepila.
No njen stric ki pa je bil darovalec pa že 10 dni priliman.
Po eni strani jim ker privoščim glede na vse nakladanja kar je prišlo od njih.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Niti ne, prvič 14 dni prebolevanja, z izgubo vonja in okusa, kašelj bolečine v pljučih in izgubo kondicije, sedaj po 1 mesec in pol 3 dni vročine in 1 teden slabega počutja ter kašljanje na polno.
Tak da mislim da se še ne bo cepila.
No njen stric ki pa je bil darovalec pa že 10 dni priliman.
Po eni strani jim ker privoščim glede na vse nakladanja kar je prišlo od njih.

Evo to je že malce drugače kot tvoj prejšnji post, ampak vseeno skorajda enako kot močnejši prehlad (zanjo). Ampak vseeno, cepljenje bi morda preprečilo par neprijetnih simptomov. Ne pravim ali se splača, vendar......ne vem. Sam sem doživel tudi kaj hujšega, pa verjetno nisem edini.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Evo to je že malce drugače kot tvoj prejšnji post, ampak vseeno skorajda enako kot močnejši prehlad (zanjo). Ampak vseeno, cepljenje bi morda preprečilo par neprijetnih simptomov. Ne pravim ali se splača, vendar......ne vem. Sam sem doživel tudi kaj hujšega, pa verjetno nisem edini.
Če imaš ti take prehlade, kot jih je opisal clio, ti vsekakor nujno priporočam cepljenje. Jaz v življenju nisem bil tako prehlajen.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Če imaš ti take prehlade, kot jih je opisal clio, ti vsekakor nujno priporočam cepljenje. Jaz v življenju nisem bil tako prehlajen.

Dobro zate. Velika večina ljudi je že doživela vsaj kak močnejši prehlad kateri te onesposobi za teden ali več. Ker kar je on opisal je gripa oz močenjši prehlad huje.

P. S.
Razen poškodb in ene angine v zadnjih 15 letih nisem potreboval zdravnika.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
No ja vsega skupaj bo nabrala 5 tednov bolniške v 2 mesecih, kar tudi ni od muh.
Meni se ne zdi to kot prehlad ali gripa, ker tam sem jaz ok po 3 dneh pol pa še kakšna 2 dneva za ziher.
Na zadnje me je položilo pred 10 leti.

Ampak bitno je enim negirati resnost ukužbe.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
No ja vsega skupaj bo nabrala 5 tednov bolniške v 2 mesecih, kar tudi ni od muh.
Meni se ne zdi to kot prehlad ali gripa, ker tam sem jaz ok po 3 dneh pol pa še kakšna 2 dneva za ziher.
Na zadnje me je položilo pred 10 leti.

Ampak bitno je enim negirati resnost ukužbe.

In za vse je zaslužno cepivo kajne? Poznam ljudi kateri niso bili cepljeni, pa niso vedeli da imajo kovid, dokler jim palčka in test tega nista povedala. Pa tudi cepljeni, kateri je bil mesec na bolovanju. Hvala bogu za cepivo ane. Še dokler ga ni bilo, je bilo velikanska večina bolniških zaradi kovida 10 dni.

Lahko si mečemo pesek v oči ali ne. Velika večina to "oddela" v 10 dneh z relativno zmernimi do blagimi simptomi.

Nekateri uživate v povdarjanju bolj mejnih primerov kot da je to pravilo za vse in vsakogar. Ni. Ogromno ljudem je to jasno, ker velika večina pozna bolj malo ljudi, kateri bi resnično imeli težave pri kovidu. Govorim, da bi potrebovali bolnišnico oz umrli. Ko pa enkrat kovid imaš si lahko doma 1 mesec, samo da malce pojamraš osebnemu zdravniku. In to brez da bi te 1x videl.
Na koncu pa napleteš zgodbo o vietnamskem prebolevanju, ter kako si komajda preživel, obenem pa niti pri zdravniku nisi bil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Ytbnd

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
In za vse je zaslužno cepivo kajne? Poznam ljudi kateri niso bili cepljeni, pa niso vedeli da imajo kovid, dokler jim palčka in test tega nista povedala. Pa tudi cepljeni, kateri je bil mesec na bolovanju. Hvala bogu za cepivo ane. Še dokler ga ni bilo, je bilo velikanska večina bolniških zaradi kovida 10 dni.

Lahko si mečemo pesek v oči ali ne. Velika večina to "oddela" v 10 dneh z relativno zmernimi do blagimi simptomi.

Nekateri uživate v povdarjanju bolj mejnih primerov kot da je to pravilo za vse in vsakogar. Ni. Ogromno ljudem je to jasno, ker velika večina pozna bolj malo ljudi, kateri bi resnično imeli težave pri kovidu. Govorim, da bi potrebovali bolnišnico oz umrli. Ko pa enkrat kovid imaš si lahko doma 1 mesec, samo da malce pojamraš osebnemu zdravniku. In to brez da bi te 1x videl.
Na koncu pa napleteš zgodbo o vietnamskem prebolevanju, ter kako si komajda preživel, obenem pa niti pri zdravniku nisi bil.
Ne vem kaj ti naj rečem.
Uživaj v svojem prepričanju in sem poznal kar nekaj ljudi v kraju, ki jih ni več zaradi kovida.
Res pa je, da so bili starejši od 60 let, ampak so bili nekomu očetje, matere strici dedki babice......
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113

Evo 4. Odmerek se že pripravlja.
Komaj čakam na pik pik.
 
  • Ljubezen
Reactions: Ginginova

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63

Evo 4. Odmerek se že pripravlja.
Komaj čakam na pik pik.
saj si ze dovolj piknjen..pa ne samo v ramo
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Hm, a ni pfajzer, al moderna?, rekel da bodo aprila že imeli cepivo za omikron, oz moderna celo omikron+influenza?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
7 dnevna incidenca (sortirano max proti min), Ferske otoke, Andoro in podobno bom izpustil (premalo populacije),

1. Izrael 6809 - 65% drugi odmerek (tretji ?), prvi (drugi ?) booster 54%
2. Danska 4785 - 83% drugi odmerek, prvi booster 60%
3. Francija 3749 - 76% drugi odmerek, prvi booster 45%
4. Slo 3545 - 58% drugi odmerek, prvi booster 27%
5. Portugalska 3419 - 90% drugi odmerek, prvi booster 44%

 
Nazadnje urejeno:

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
7 dnevna incidenca (sortirano max proti min), Ferske otoke, Andoro in podobno bom izpustil (premalo populacije),

1. Izrael 6809 - 65% drugi odmerek (tretji ?), prvi (drugi ?) booster 54%
2. Danska 4785 - 83% drugi odmerek, prvi booster 60%
3. Francija 3749 - 76% drugi odmerek, prvi booster 45%
4. Slo 3545 - 58% drugi odmerek, prvi booster 27%
5. Portugalska 3419 - 90% drugi odmerek, prvi booster 44%

dodam se Belgijo:
1643122474310.png
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113

Evo 4. Odmerek se že pripravlja.
Komaj čakam na pik pik.

OmicronCepljenje.jpg


Ahaha, kere fore... Po komentarju sodeč pisec le-tega očitno meni, da se pri nas že cepi z najnovejšim cepivom proti omicronu kljub temu, da sta Pfizer in Biontech šele sredi klinične študije. Dojemanje na istem nivoju kot pri nekaterih tu gor na tabli :aplauz: