Covid-19 Cepiva

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Tnx za tole. Zadeva torej ni tako dobra kot bi si želel a očitno si kot cepljen še vedno na boljšem kot necepljen. Se pa povsem strinjam s tabo v tistem delu, da je poleg količine viral loada seveda zelo velik faktor tudi način izločanja s imer je seveda povezana tudi količina izločanja.
In poleg načina izločanja je velik faktor pri prenašanju tudi območje, kjer virus izločaš. Cepljeni okuženi ga izloča v avtobusih, vlakih, trgovskih centrih črpalkah, trgovinah, letalih, na predavanjih........ necepljeni pa nič od tega. Cepljeni okuženi ga izloča tudi dlje časa, ker ga bolezen kasneje spravi v posteljo, kasneje ugotovi, da je okužen...
 
19. jul 2007
2.766
1.495
113
Poleg tega je vlada v četrtek spremenila odlok o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku, in sicer spreminja pogoje pri cepljenih osebah, ki se jim ne odredi karantena. Po novem se v karanteno ne bo napotilo posameznikov, ki so bili cepljeni s cepivom AstraZeneca, če je od prejema drugega odmerka minilo najmanj 15 dni. Obdobje od drugega odmerka se tako skrajšuje, saj je bilo v veljavnem odloku določenih 21 dni. Sprememba velja od danes.

Jao AndY1, ko je priložnost da bi kaj rekel proti cepljenju, ti skočiš preden bi rek hop

Utisevalec naklada da pozitiven (= PCR potrjen), ampak cepljen, lahko kljub vsemu hodi naokoli - kar seveda ni res

Ti pa limaš utemeljitev, da tvegan stik, ni razlog za karanteno za cepljenega.

Tvegan stik ali PCR potrjeno okužen, sta stvari iz dveh različnih galaksij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Jao AndY1, ko je priložnost da bi kaj rekel proti cepljenju, ti skočiš preden bi rek hop

Utisevalec naklada da pozitiven (= PCR potrjen), ampak cepljen, lahko kljub vsemu hodi naokoli - kar seveda ni res

Ti pa limaš utemeljitev, da tvegan stik, ni razlog za karanteno za cepljenega.

Tvegan stik ali PCR potrjeno okužen, sta stvari iz dveh različnih galaksij.

Kako ni res. Recimo vi "cepilci" smatrate da so "neodgovrni čefurji" samo v vrstah anticepilcev. Dejansko pa so (par takih mandeljcev poznam) tudi v vrstah cepilcev oz. so se cepili. In recimo ko on zboli (cepil se je samo zato da se lahko mirno prevaža preko meje ali pa da laghko gre v bife) sem 100% da ne bo doma ampak bo v bifeju pred blokom srkal svoje dnevno kavico in šel dalje na petroll vplačat športne stave. Zakaj? Ker lahko, sej ima PCT. Sej se je cepil zato da bo lahko hodil naokoli, kaj ti ni jasno!!!

A lahko to naredi "necepljen čefur"? Ne more, ker ga bodo že iz kafiča ven nagnali in bo lepo gledal ligo prvakov doma po TV brez športne stave.

Sedaj ne v tole vključit inšpektorjev in kazni, ker tole je druga stvar, in v času polne epidemije inšpekcije ni.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Študija, ki jo želiš mislim, da ne obstaja in imho tudi ne more. Point debate je pa definitivno oboje, ker ni vseeno samo ali si kužen ampak tudi kako kužen dejansko si kot cepljena oseba. To niti približno ni zanemarljivo. Da pa dojemam kot kiks to, da lahko pozitivni cepljeni hodijo naokoli sem pa tudi že večkrat povedal, temu ne ugovarjam. Mi je pa nekako samoumevno, da če si pozitiven pač ne hodiš naokoli ne glede na morebiten C status. Ampak očitno je to za nekatere nedojemljivo. Spet drugi so pa brez C statusa, so bolani in se enostavno ne testirajo pa enako bluzijo naokoli. "sAj Je sAmO pReHLad" :norec:
Študije z rezultatom, da cepljeni okuženi ne trosijo virusa seveda ne obstaja, ker je vsem jasno, da cepljeni okuženi tudi trosijo virus. In ne zanemarljivo.

Haha dojemaš kiks, da cepljeni okuženi lahko hodijo naokoli, da bi priznal da je PCT, ki to omogoča en velik fail - to pa ne boš. - boš raje zvračal odgovornost na posameznika, ki mogoče niti ne ve, da je okužen (prve dni okužbe).
Aja, ti je samoumevno, da če si pozitiven, da ne hodiš naokoli - khmm, ampak PCT sistem cepljenih ne testira, celo okuženih cepljenih ne pošilja v karanteno.

PCT služi samo zganjanju represije nad necepljenimi, za preprečevanje širjenja virusa je pa neučinkovit, saj virus širijo tudi cepljeni okuženi, ki so ponekod že glavni prenašalci virusa.

Jasno, da se mnogi bolani ne gredo testirat, saj je testiranje plačljivo. Zakaj bi zapravljal, če misli da se je samo prehladil.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Ytbnd in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.347
113

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Študije z rezultatom, da cepljeni okuženi ne trosijo virusa seveda ne obstaja, ker je vsem jasno, da cepljeni okuženi tudi trosijo virus. In ne zanemarljivo.

Haha dojemaš kiks, da cepljeni okuženi lahko hodijo naokoli, da bi priznal da je PCT, ki to omogoča en velik fail - to pa ne boš. - boš raje zvračal odgovornost na posameznika, ki mogoče niti ne ve, da je okužen (prve dni okužbe).
Aja, ti je samoumevno, da če si pozitiven, da ne hodiš naokoli - khmm, ampak PCT sistem cepljenih ne testira, celo okuženih cepljenih ne pošilja v karanteno.

PCT služi samo zganjanju represije nad necepljenimi, za preprečevanje širjenja virusa je pa neučinkovit, saj virus širijo tudi cepljeni okuženi, ki so ponekod že glavni prenašalci virusa.

Jasno, da se mnogi bolani ne gredo testirat, saj je testiranje plačljivo. Zakaj bi zapravljal, če misli da se je samo prehladil.

Lahko obračaš tako ali drugače, že kakšno leto nazaj je bilo jasno da nas v celotni EU čaka nek cepilni potni list. Slovenija ni izjema, PCT je dejstvo na ravni EU in s tem se boš moral sprijaznit. Edina alternativa je lockdown.
So nam s tem odvzeli nekaj svoboščin? So, nam pa PCT omogoča, da tudi v razmahu epidemije lahko normalno delamo in funkcioniramo kot družba.

Se pa s tabo strinjam, da bo treba najti način kako obdržati presejalna testiranja, jaz bi tukaj stavil na samotestiranje (tudi za cepljene).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Lahko obračaš tako ali drugače, že kakšno leto nazaj je bilo jasno da nas v celotni EU čaka nek cepilni potni list. Slovenija ni izjema, PCT je dejstvo na ravni EU in s tem se boš moral sprijaznit. Edina alternativa je lockdown.
So nam s tem odvzeli nekaj svoboščin? So, nam pa PCT omogoča, da tudi v razmahu epidemije lahko normalno delamo in funkcioniramo kot družba.

Se pa s tabo strinjam, da bo treba najti način kako obdržati presejalna testiranja, jaz bi tukaj stavil na samotestiranje (tudi za cepljene).
EU green card je sicer bil mišljen kot odgovor na zapiranje notranjih EU meja (remember lani!?). In ni bil namenjen zlorabi za to da sedaj rabiš ta papir dobesedno za s traktorjem po polju gnojit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in mirsi

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Eno leto nazaj je bila to še teorija zarote.
Zakaj teorija zarote? Ne razumem, a ni dobra stvar to da se lahko svobodno gibljeno? Je bolje da smo vsi doma in gospodarstvo propada, ali je bolje da delamo bolj kot ne normalno s potrdilom? Kdor tega ne želi pa ima problem, s tem pa se strinjam. A imel bi ga tudi v lockdownu.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Lahko obračaš tako ali drugače, že kakšno leto nazaj je bilo jasno da nas v celotni EU čaka nek cepilni potni list. Slovenija ni izjema, PCT je dejstvo na ravni EU in s tem se boš moral sprijaznit. Edina alternativa je lockdown.
So nam s tem odvzeli nekaj svoboščin? So, nam pa PCT omogoča, da tudi v razmahu epidemije lahko normalno delamo in funkcioniramo kot družba.

Se pa s tabo strinjam, da bo treba najti način kako obdržati presejalna testiranja, jaz bi tukaj stavil na samotestiranje (tudi za cepljene).
Glej, če je PCT na ravni EU (le kako da ga nekatere države EU nimajo?) ne spremeni popolnoma nič. Še vedno je zanič, še vedno spodbuja širjenje virusa, namesto da bi ga omejevala. Še vedno je to ukrep na ravni aparthaida, krši nam svobodo in človekove pravice, uvaja totalitaren nadzor nad prebivalstvom, prisiljuje nas v cepljenje, kar je na ravni Mengeleta. In to za virus s smrtnostjo 0,00x%.

Lockdown ni nobena alternativa- je samo prisila. Lani med lockdownom so se okužbe najbolj širile, ko so lockdowne ukinili, se je število okužb zmanjšalo.
Koliko smrti so prihranile policijske ure, občine hehe??? imeli smo najdaljšo policijsko uro in visoko na lestvici med umrlimi. Države z manjšimi ali celo brez lockdowni pa so jo odnesle mnogo boljše od nas.

In sedaj bo podobno, bolj ko bodo zaostrovali s temi PCT pogoji, bolj se bodo okužbe širile. Ker virus širijo cepljeni. Smrti sicer ne bo toliko, ker je delta manj nevaren.
Cilj vlad ni zaustaviti virus ampak ukiniti demokracijo, vzpostaviti popoln nadzor nad prebivalstvom, uvest digitalno diktaturo po vzoru kitajske. In zaenkrat so na najboljši poti, s pomočjo tistih, ki podpiraje vse ukrepe vlade, pa če so še tako butasti. No saj v resnici ukrepi niso butasti, samo niso namenjeni temu, kar si vi mislite da so.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Ytbnd

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Zakaj teorija zarote? Ne razumem, a ni dobra stvar to da se lahko svobodno gibljeno? Je bolje da smo vsi doma in gospodarstvo propada, ali je bolje da delamo bolj kot ne normalno s potrdilom? Kdor tega ne želi pa ima problem, s tem pa se strinjam. A imel bi ga tudi v lockdownu.
Ni dobra stvar, da se ne smemo vsi zdravi svobodno gibat. Vsi zdravi bi morali delat, da gospodarstvo nebi propadlo. Lockdown ni nobena rešitev ampak problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.347
113
Matey Torej nasprotuješ PCT pogojem ali ne?
Matr si tečen ampak v tem primeru te z lahkoto "ugasnem" in enostavno ponovim moje že večkrat izraženo stališče - kar se PCT pogoja tiče se mi zdi fail to, da lahko okuženi cepljeni neovirano hodijo naokoli. Happy now?
V prejšnjem primeru se pa pač nisem že v štartu navezal na to, saj če lahko eni iz točno določenega primera z dvema failoma izpostavijo zgolj to, da kot cepljeni okuženi lahko hodi naokoli, se bom pa jaz osredotočil na drugi, iz vidika odgovornosti do drugih tudi zelo velik fail in sicer na to, da ta cepljeni dobro ve, da je najverjetneje okužen (in kasneje test to tudi potrdi) a idiot vseeno hodi naokoli.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Matr si tečen ampak v tem primeru te z lahkoto "ugasnem" in enostavno ponovim moje že večkrat izraženo stališče - kar se PCT pogoja tiče se mi zdi fail to, da lahko okuženi cepljeni neovirano hodijo naokoli. Happy now?
V prejšnjem primeru se pa pač nisem že v štartu navezal na to, saj če lahko eni iz točno določenega primera z dvema failoma izpostavijo zgolj to, da kot cepljeni okuženi lahko hodi naokoli, se bom pa jaz osredotočil na drugi, iz vidika odgovornosti do drugih tudi zelo velik fail in sicer na to, da ta cepljeni dobro ve, da je najverjetneje okužen (in kasneje test to tudi potrdi) a idiot vseeno hodi naokoli.
Happy now? Sem pričakoval tak odgovor, ki ga razumem - kot podpiram PCT, ima pa manjšo napakico, za katero so krivi posamezniki, ki niso doma, in ne PCT sistemsko. A prav razumem?

Primera, da cepljeni okuženi hodi naokoli in trosi virus nista samo dva, ampak jih je na tisoče.
Necepljen prej ve, da je najverjetneje okužen in ob pojavu simptomov se gre testirat in ostane doma,
Cepljen to izve kasneje
- ker je že v štartu prepričan, da ga varuje cepivo (in ga ni), in da ne more zboleti, ob pojavu težav posumi na vse drugo.
-če cepivo vsaj malo deluje, ima blažje simptome (kar vedno poudarjate), zato odlaša s testiranjem hodi pa okol dlje časa dokler potem le posumi da je okužen.
-ga ne testirajo za vsak drek tako kor necepljene. In jih ne polovijo.
-če se slučajno testira in je pozitiven, se mu ne prepove nadaljnega gibanja (nima karantene), ampak še vedno lahko gre na avtobus, trgovski center, službo, kjer trosi virus....
Poleg tega se prosto giblje na območjih, kje je prenos najbolj verjeten - avtobus, vlak, notranji prostori.. kamor necepljen ne sme.
 
Nazadnje urejeno:

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
"Cepiti se ne smemo, če imamo hudo alergijo na sestavine cepiva. Previdnost pa je potrebna pri dokazani anafilaktični reakciji neznanega vzroka v preteklosti." - cepimose.si

Kako pa to vemo, če imamo alergijo na sestavine cepiva? Imam npr. alergijo na pike določenih žuželk, oz. mi pik žuželke lahko proizvede precej hudo reakcijo. Kako pa vemo za sestavine cepiva, kdo to lahko potrdi? Osebni zdravnik? Na podlagi česa? Kar se tiče zdravil, trenutno ne uporabljam nobenih, sem pa uporabljal nekaj različnih v zgodnji mladosti, iz zdravstvenih razlogov. Na določena sem imel srednje hudo reakcijo telesa - siljenje na bruhanje, izpuščaji (nekatera od teh sem uporabljal po priporočilu zdravnika, druga po priporočilu znancev s podobnimi zdr. težavami, kot sem jih pač imel takrat), določena pa so mi res precej pomagala. Menite, da je tu potrebna kakšna previdnost pred cepljenjem? Oz. na koga naj naslovim vprašanje?