Covid-19 Cepiva

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.641
113
Prej bom naučil polža delati premete nazaj, kot tebi in kompaniji karkoli dopovedati. Torej zakaj bi se sploh trudil. Je posmeh tvojemu/vašemu kretenizmu popolnoma dovolj
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
431
197
43
Cepila sem se, da grem lahko na Punta Križ (in potem, ko se vrnem širit delta sev med ostale). Bojo dali jumbo plakat?

 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.078
113
Jp. O tem sem ze pisal spomladi in citiral najvecje znanstvenike.

Upam, da je nekaterim trdim bucam koncno postalo to jasno, ker to je zdaj ze dejstvo. Naslednje kar se moramo pocakati je, da pridejo na dan vsi stranski ucinki cepiv, ki se jh tako intenzivno cenzurira.

Le zakaj se na NIJZju in zdravstveno osebje noce pocepiti? Mogoce, ker vidijo iz prve roke posledice cepiv:

E8xJixLXIAcQMYB
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.078
113
Ne vem če je že kdo citiral ali sam preračunal iz R0, za delto potrebuješ ~ 85 % uspešno zaščitene populacije (cepljene (samo tiste dejansko zaščitene - se pravi pomembna učinkovitost cepiva) in prebolele (tudi tukaj velja, da ni vsak preboleli zagotovo zaščiten)), da bi videl v populaciji upadanje virusa zaradi dosežene čredne imunosti.

The Delta variant is roughly 60% more transmissible than the Alpha variant, which translates to an R0 of nearly 7. “If you have a virus with an R0 of 6 or 7, then the herd immunity point is somewhere in the region of 85%”, explained Martin Hibberd, Professor of Emerging Infectious Diseases at London School of Hygiene and Tropical Medicine.

Given that neither natural infection nor vaccination provides protective immunity in everybody, it is extremely difficult to calculate the number of people that need to have been infected or vaccinated to reach the herd immunity point in the UK.

Lancet
Še UK šefu Oxford Vaccine Group je koncno postalo jasno, da situacije NE bomo resili s cepivi in da bo virus sel cez VSO populacijo in da se potrebuje early treatment, ki ste ga tako namerno zanemarili.
In ti, Beovicka, Logarjeva, Krek in vlada bi se se kar sli posiljevanje naroda s spikanjem:

 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in Cash

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Le zakaj se na NIJZju in zdravstveno osebje noce pocepiti? Mogoce, ker vidijo iz prve roke posledice cepiv:
Seveda ne drži. Tudi sam sem na vrsto prej prišel v lokalnem ZD-ju kot v podjetju pa delam v kritični infrastrukturi.


 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.078
113
Seveda ne drži. Tudi sam sem na vrsto prej prišel v lokalnem ZD-ju kot v podjetju pa delam v kritični infrastrukturi.


Le približno 40 odstotkov zaposlenih na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje, ki igra eno glavnih vlog pri organizaciji in promociji cepljenja v Sloveniji, naj bi se odločilo za cepljenje proti covidu-19. Direktor NIJZ je to zanikal in zatrdil, da je na NIJZ po najnovejših podatkih cepljenih 55 odstotkov zaposlenih, epidemiologi pa so precepljeni 100-odstotno.

55%. Neverjetnih 55%.

S tem spodbijate mojo informacijo in recete debela laz?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
431
197
43
Tudi že cepljeni so začeli ugotavljati kakšen nateg je to, bravo.
  • AJDA / 15.08.2021. OB 06:48
    g.Krek vi ste sramota za medicino ! Cepljeni in necepljeni so v enakem položaju, kužni, zbolijo, prenašalci, maska, testi, razdalja...v čem vi vidite prednost cepljenja, če sem jaz zbolela po ceplenju in povzročam nevarnost drugim. Ko bi to prej vedela, se nikoli nebi cepila s cepivom ki si ne zasluži to ime.
    +7 0


 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Le zakaj se na NIJZju in zdravstveno osebje noce pocepiti? Mogoce, ker vidijo iz prve roke posledice cepiv:

Bomo še enkrat tole pokomentirali, da ne bo šlo mimo.

1) Na NIJZ-ju so se zaposleni cepili tudi izven svojih ambulant, tako da je tista novica o 40% precepljenosti preprosto - LAŽ. To je povedala ena izmed zaposlenih, ravno tako je Fafangel povedal, da so epidemiologi precepljeni 100% (vir).

2) Precepljenost med zdravstvenim osebjem (podatek 8.7.2021 - vir):

ab0fd22500b7cfb9c55d.jpeg


Poseben komentar tukaj ni potreben - zdravniki (kot najvišje izobražen kader v zdravstvu) so visoko precepljeni. Skratka, gre za NEMARNO, DEBELO LAŽ s strani AndY1.
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Kako laž? Sej je bil v medijih zadnjic podatek, da se polovica zaposlenih na NIJZ ni pocepila.

55%. Neverjetnih 55%.

S tem spodbijate mojo informacijo in recete debela laz?

Portal necenzurirano je objavil podatek, da je zgolj 40% zaposlenih na NIJZ cepljenih. Ta podatek je napačen oz izkrivljanje resnice in ja, je laž. Ostali mediji tega niso trdili, so zgolj posredovali novico.
Krek je javno povedal, da je med zaposlenimi 55% cepljenih v okviru NIJZ, da pa podatka o cepljenih izven NIJZ cepilnih ambulant nima zaradi GDPR. Več zaposlenih je javno objavilo, da so na NIJZ cepili zgolj v Ljubljani in da so se zato raje cepili v svojih lokalnih cepilnih centrih.
Odstotek je tako bistveno višji. Prav tako je Fafangel objavil podatek, da je v okviru centra za nalezljive bolezni znotraj NIJZ 100% precepljenost.
Pravilen podatek je torej ta, da je na NIJZ vsaj 55% precepljenost (in verjetno vsaj 10-15% višja če ne še bistveno višja), pri čemer so epidemiologi 100% precepljeni.

Še enkrat, zaradi varstva osebnih podatkov delodajalci ne smejo zahtevati podatka ali je bil zaposlen cepljen ali ne, saj to je menda jasno? To torej ne more biti anticepilski argument - še posebej če to pravico anticepilska stran močno zagovarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond