Covid-19 Cepiva

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Bomo še enkrat tole pokomentirali, da ne bo šlo mimo.

1) Na NIJZ-ju so se zaposleni cepili tudi izven svojih ambulant, tako da je tista novica o 40% precepljenosti preprosto - LAŽ. To je povedala ena izmed zaposlenih, ravno tako je Fafangel povedal, da so epidemiologi precepljeni 100% (vir).

2) Precepljenost med zdravstvenim osebjem (podatek 8.7.2021 - vir):

ab0fd22500b7cfb9c55d.jpeg


Poseben komentar tukaj ni potreben - zdravniki (kot najvišje izobražen kader v zdravstvu) so visoko precepljeni. Skratka, gre za NEMARNO, DEBELO LAŽ s strani AndY1.
Zanimiva je koleracija med izobrazbeno strukturo in cepljenjem. Višje izobraženi so očitno bolj precepljeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in BuDi

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Ted, no, jaz sem pa bral, da visje izobrazeni niso cepljeni in med cepljenimi prevladujejo nizje izobrazeni. No, pa sem okrajsal ulomek in se je iznicilo tole.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Zanimiva je koleracija med izobrazbeno strukturo in cepljenjem. Višje izobraženi so očitno bolj precepljeni.

Res je. Sicer samo na podlagi zdravstenega osebja težko dobimo zanesljivo informacijo, sem pa skoraj prepričan, da je tako. Tudi statistika precepljenosti ljudi, ki jih poznam osebno, pritrjuje temu. Študije na to tematiko (precepljenost vs izobrazba) sicer še nisem videl, bi pa bila vsekakor zelo zanimiva.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.681
6.892
113
Statistika cepljenih je zelo varljiva, ker se je folk vecinoma cepil zaradi pocitnic. In na pocitnice lahko grejo povecini tisti z vec denarja, ki imajo boljse sluzbe in boljso izobrazbo.
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Statistika cepljenih je zelo varljiva, ker se je folk vecinoma cepil zaradi pocitnic. In na pocitnice lahko grejo povecini tisti z vec denarja, ki imajo boljse sluzbe in boljso izobrazbo.
Kar tolaži se. Po vseh raziskavah je cepljenje močno povezano z izobrazbo in IQ. Večina necepljenih je niižje izobraženih.
Ti so tudi bolj dojemljivi za zarote in natolcevanja.
Tako pač je.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.399
113
Žurnal daš kot referenčni link? A ti to resno?
Ko je dal AndY1 vir svetlepote si bil tiho kot rit. Večina virov od AndY1 je sicer v tem rangu.

Sem pa videl že od uporabnikov, katerim se ti režiš tu gor, precej bolj kredibilnih informacij, sam so obupal. Večini nebuloz, ki jih dr yt lima je sam za smejat al pa za kozlat. Ker je dr yt ratal šele zdaj hard core antivaxer niti ne ve, da lima totalne nebuloze. Eni, k smo se okol cepljenja že nekoč izobrazil, ker je blo treba sprejet odločitev zaradi moje takrat enoletne hčerke, smo šli že skozi to antivax sceno. Če imaš sam mal mozga ti morjo ob omembi naravne imunosti zazvonit alarmi.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Ja vem, da so mnogi obupal, samo se je treba kritično vprašat zakaj. Če bi navedel link iz vladne spletne strani, pa četudi bi bili podatki napol resnični bi delovalo bolj prepričljivo kot pa cajtng, ki se financira iz reklam.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.399
113
Res je, žal. Vladna stran je v tem totalno zatajila. Prej nam je žugal Kacin, zdej žuga Krek. Kacin je vsaj masko prav nosil. Še kar nam vladajo z odloki, ko bi v letu in pol marsikaj moralo bit urejeno z zakonom. Ampak vse to ne spremeni dejstva, da se je nekaterim totalno odpeljalo in proti takim cvetkam nam tud bolj pametna vlada ne pomaga.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.681
6.892
113
Vedno manj folka ima maske not, vceraj v Izoli kao reatavracija, napis obvezne maske, valda nihče.
Prav lepo je bilo videt sproscen folk v obraz :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Si spet zijal cepljene zadovoljne ljudi v restavraciji ?
Ti pa na žgočem soncu zunaj :valjamse:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.681
6.892
113
Nihce me ni vprasal po PCT, tudi v mcdonaldsu ne. To so samo neki ukrepi v glavi kreka, ki itak nihce ne uposteva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Darjan, to so osebni podatki in ne smejo sprasevat. Tudi, ce si cepljen ali ne, nisi dolzan nobenemu posredovat, niti delodajalcu. Pac, tak je zakon, ne me sedaj napadat...kdorkoli me ze bo.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Verjamem pa da je darjanče sedaj poln veselja ker se je uspel zmuznit v MC...njegov življenski uspeh :valjamse: :valjamse:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.068
3.952
113
Kako lepo je bilo včeraj potovati iz Mallorce v Gradec z lepim potrdilom o cepljenju.
Antivaxer i pa panika po letališču, pol pa še PCR test na letališču, ker Avstrijci po novem zahtevajo PCR za prihode iz Španije, Cipra....

Aja
Kaj Anticepilci pa se po novem kopajo v Soči in pravijo kako je osvežujoče